Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: DOMO niste HOTI

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Exclamation DOMO niste HOTI

Au cumparat ai mei parinti niste electrocasnice electrolux masina de spalat si combina frigorifica . Masina de spalat rufe este o.k. insa frigiderul are doua bube: lovitura in carcasa laterala si motorul bazaie mai tare ca cele antice dezamagirea mare Electrolux ! Unde este hotia lui DOMO? Cand au venit baietii de la domo cu transportul acasa era decat maicamea le-au bagat pe usa si i-au zis sa semneze de primire fara proba (fiindca trebuie sa se scurga uleiul in motor la frigider) si uite asa si-au luat mana dupa ele fiindca a semnat ! Inainte am avut Gorenje si nu se auzea motorul (deh scrie Made in Germany pe el) . Dezamagire electrolux ! Cred ca pentru Estul Europei ne vand niste rahaturi
    Esti om cu mine ......cu tine ! . E bine sa faci ce stii si sa stii bine ceea ce faci. h-h strong,kaoneros,yumatu.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

...motorul e totusi acoperit de garantie timp de 2 ani (cel putin). Daca este evident mai zgomotos decat un produs identic apeleaza la garantie, sau, dupa caz, la opc in situatia unui refuz.
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Senior Major Expert
    Posts Thanks / Likes

Tipic romanesc. Domo hoti. De ce hoti? Au facut ei frigiderul ala si te-au pacalit? Ca motorul huruie... Ok. Se intampla si la altii. E in garantie si se schimba. Ca e lovit pe o parte.............aia e deja ochiul care a semnat. E ca si cum ai cumpara o masina noua si acasa vezi ca e lovita pe partea dreapta si pe plafon.

Defineste si tu cu ce au fost ei hoti. Ti-au luat bani si n-ai primit nimic? Ca e motorul stricat asta e de garantie si nu Domo a facut frigiderul. Ca e lovit....se intampla dar ochii.............. Da. Sunt hoti
    --BUIE MLANA-- MAI BINE O ZI SOIM DECAT O SAPTAMANA CIOARA

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

sunt hoti pentru ca vand porcarii...si eu am fost la ei, am achitat cu cardul o masina de spalat plus transportul si am asteptat sa vina acasa. Au venit foarte tarziu iar masina nu avea filtrul de scame si nu era in ambalajul ei original.Mai aveau tupeul sa imi zica ca e ultima bucata si..asta e. Pentru ca imi doream f mult modelul acela si eram si in criza de timp, am semnat de primire cu mentiunea -lipsa filtru impuritati. Am fost la ei a doua zi, mi-au luat datele cu promisiunea ca ma suna cand primesc filtrul. Au trecut 4 luni si nimic...desi primisera un nou lot de masini de tipul acela. Am rezolvat-o pina la urma, in sensul ca am folosit filtrul de la vechea masina de spalat care decedase. E vorba de DOMO din Real Vitan.
    PS: dupa 2 ani au inceput problemele...nu mai evacua apa..etc...
    Echosmart 661,791,790, DM 500, offseturi de 90 , 120,180, Bucharest

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Da e corect sa le dai banii inainte ca la curve si ei sa-ti vanda lucruri stricate fara proba si sa nu-i mai intereseze chiar daca nu functioneaza nici macar o zi ! Ca si cu garantia nu rezolvi problemele de ex: o combina audio samsung care nu a mers pe partea A la caseta calumea nicodata si a fost asa zis reparata de vreo trei ori , un robot de bucatarie philips care deasemenea nu au putut sa-i dea de cap meseriasii din service si nu functioneaza pe storcator . Mentionez ca toate produsele enumerate inclusiv comb frigorifica electrolux sunt facute in ungaria Cu opc-ul de la noi nu rezolvi nimik ! Este ca si inexistent trei lulele nu le face nimic decat poate daca te duci cu presa . Numai bine!
    Esti om cu mine ......cu tine ! . E bine sa faci ce stii si sa stii bine ceea ce faci. h-h strong,kaoneros,yumatu.

Replicator Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yonut View Post
    Cu opc-ul de la noi nu rezolvi nimik ! Este ca si inexistent trei lulele nu le face nimic decat poate daca te duci cu presa . Numai bine!
    Ai fost TU vreodata la OPC sa reclami ceva si nu au facut aia nimic? Ca asa, din auzite pot si eu sa spun multe.
    In space no one can hear you screaming.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SpaceDebris View Post
    Ai fost TU vreodata la OPC sa reclami ceva si nu au facut aia nimic? Ca asa, din auzite pot si eu sa spun multe.
    OPC-ul e obligat sa raspunda tuturor sesizarilor inregistrate la ei...chiar daca e vorba despre o gaina trista..

Un alt caz este cel al unui buzoian care a venit la OPC Buzău cu o găină pe care tocmai o cumpărase de la piaţă. Bărbatul le-a povestit inspectorilor că pasărea era cam tristă şi că nu are o explicaţie pentru starea ei.

După o primă inspecţie, cei de la Protecţia Consumatorului au descoperit că găina avea prinse pricioarele cu o sfoară, aşa cum se întâmplă în pieţe, şi de aceea nu putea să se mişte. După ce i-a fost tăiată sfoara, pasărea şi-a revenit instantaneu.

http://www.mediafax.ro/social/reclam...rgetic-8074662
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down domo

Quote Originally Posted by Nokia View Post
    Tipic romanesc. Domo hoti. De ce hoti? Au facut ei frigiderul ala si te-au pacalit? Ca motorul huruie... Ok. Se intampla si la altii. E in garantie si se schimba. Ca e lovit pe o parte.............aia e deja ochiul care a semnat. E ca si cum ai cumpara o masina noua si acasa vezi ca e lovita pe partea dreapta si pe plafon.

Defineste si tu cu ce au fost ei hoti. Ti-au luat bani si n-ai primit nimic? Ca e motorul stricat asta e de garantie si nu Domo a facut frigiderul. Ca e lovit....se intampla dar ochii.............. Da. Sunt hoti
    nokia tu nu vrei sau nu poti pricepe?felul cum au procedat e jenant,ii pui sa semneze si nu te mai intereseaza de probe.ganditi putin cand dati reply,ca nu-i greu[si lovit si zgomot si fara probe]mai e ceva de zisromanu gandeste doar cand este el in dilema,altfel are justificari ,ca-i alba ca-i neagra

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nokia, fa-le si tu ceva la mesajele tale de mai sus; inteleg ca nu mergea netul si ai postat de doua ori la interval de 10 minute, dar acum merge.
    SHALOM

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Domo nu are obligatia sa accepte retururi ale produselor in decurs de 7-10-30 de zile si a rambursa 100% banii fara comentarii ?

Se numeste dreptul de a te insela , sau dreptul de a te razgandi , si e valabil daca nu ma insel peste tot in UE .

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Domo, Flanco, Altex, si care or mai fi, se aprovizioneaza de la aproximativ aceleasi depozite. Deci calitatea produselor e cam la fel. Lovirile ar putea fi cauzate ce cei ce transporta respectivele obiecte la domiciliul cumparatorului. Cel mai bine e sa fi prezent la magazin din momentul imbarcarii pana ajunge cu obiectul acasa. Altfel poti avea surprize neplacute.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Arrow domo

Quote Originally Posted by nel_com View Post
    Domo, Flanco, Altex, si care or mai fi, se aprovizioneaza de la aproximativ aceleasi depozite. Deci calitatea produselor e cam la fel. Lovirile ar putea fi cauzate ce cei ce transporta respectivele obiecte la domiciliul cumparatorului. Cel mai bine e sa fi prezent la magazin din momentul imbarcarii pana ajunge cu obiectul acasa. Altfel poti avea surprize neplacute.
    corect .asa e .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Domo nu are obligatia sa accepte retururi ale produselor in decurs de 7-10-30 de zile si a rambursa 100% banii fara comentarii ?

Se numeste dreptul de a te insela , sau dreptul de a te razgandi , si e valabil daca nu ma insel peste tot in UE .
    ..comerciantul are obligatia de a primi produsul returnat si restitui banii in 10 zile doar in cazul comertului online...(legislatia privind regimul juridic al contractelor la distanta)...

„Consumatorul are dreptul sa notifice in scris comerciantului ca renunta la cumparare, fara penalitati si fara invocarea unui motiv, in termen de 10 zile lucratoare de la primirea produsului”.
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am facut anul trecut comanda la ei pe net la un Frigider combina Samsung si mi-a fost adus acasa in perfecta stare si merge beton si in ziua de azi. Sunt chiar foarte multumit. Poate ai fost tu mai ghinionist...
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Combina frigorifica functioneaza raceste bine numai ca ii baraie cam tare motorul .Am chemat un baietandru de la serviceul lor si ne-a spus ca asa trebuie sa faca !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)