Daca te straduiesti sa ai net bun , router stabil si UPS si nu esti atent sa iti citesti mail-ul , te trezesti fara cont.
Dyndns free te obliga sa il folosesti o data la 30 zile , daca nu ti se sterge contul.Probabil pana acum - il folosesc de ani de zile - mai pica curentul si automat ISP-ul meu RDS aloca alt IP facand DYNDNS-ul sa aiba activitate.

Practic m-au atentionat peersi ca sunt offline si cand incercam sa intru pe router sau dm remote - nimic. Ajuns acasa constat vad clienti in cccam - pauza , servere aveam ca am peeri intelegatori. Incerc sa intru pe contul dyndns - nimic. Inteleg care e problema , incerc sa recreez contul - stupoare - ori mi-a scazut mie IQ-ul de la nesomn ori astia de la dyndns nu imi mai ofera posibilitatea sa imi aleg domeniul webhop.info. Asta clar nu ma stimuleaza sa platesc serviciile lor asa ieftine cum sunt.Atentie cei cu webhop.info sau alte domenii ce nu mai sunt suportate !
Ii rog pe cei cu care sharuiam sa inteleaga - aveam adresa xxxxxx.webhop.info , acum nu ma lasa sa aleg decat xxxxxx.dyndns.org samd.
Rog daca are cineva o idee care sa nu implice schimbarea liniilor mele la toti parteneri de sharing sa ma lumineze.
Daca nu se poate - sa recomande o solutie buna DNDS pentru router-ul meu - WL500g care nu stie sa updateze no-ip.

A incercat cineva zoneedit.com? - e suportat de firmware-ul Oleg.

Nu vreau solutia cu Inadyn din enigma - si acolo sunt probleme am inteles.

Multumesc