Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Postul 10TV, cu un picior in groapa!

nici n-o inceput bine ca se si termina

"POSTUL 10TV, televiziunea RCS-RDS la care s-a dus RADU MORARU, mai are putin si isi da obstescul sfarsit, desi s-a lansat de doar cateva saptamani.

Radu Moraru probabil regreta ca a lasat B1TV pentru 10TV
    Amagiti de salarii consistente, profesionistii creduli de la alte posturi de televiziune s-au dus la 10TV, dand vrabia din mana pe cioara de pe gard.
    Acolo, surpriza!, salariile n-au fost platite decat unora, preferential, astfel incat, acum, angajatii nu stiu ce sa faca pentru a-si recapeta job-urile pe care le-au lasat.
    Mai mult decat atat, anumite surse au marturisit pentru STL.RO ca sefii de la RCS-RDS nu s-au mai obosit nici sa achite factura catre Arma Data, furnizorul de audiente, date absolut necesare oricarei televiziuni de oriunde ar fi ea.
    In aceste conditii, sfarsitul postului 10TV este o chestiune de luni, daca nu chiar de saptamani sau de zile "

http://www.stl.ro/exclusiv-postul-10...cior-in-groapa

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Care profesionisti la 10Tv? Radu Moraru un pupincurist aservit si o mana de trepadusi la un post evident fara nici un viitor.Un copil mort inaunte de nastere.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

cine se uita la b1 nu cred ca au regretat prea mult plecarea lingaului de morar,nu am vazut nici unde atita obedienta ca la individul asta/duca-se!
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

moare nasu-mbela tv? pai nu pe postul asta din luna martie, adica asta, trebuiau sa fie transmise filme de calitate, evenimente sportive etc? de cate ori zappez si ajung si la 10 tv, ori e nasul, ori mmbela.
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Mda... si unii mai vorbeau acum cateva luni ca va concura direct cu ProTV si Antena 1 . R.I.P. Nashule ca de cand te-ai vopsit "potrocaliu" nu mai faci nicio audienta ! Acum serios, RCS se pare ca nu are bani de salarii pt. angajatii 10TV si face oferte de preluare a UPC ? Mie mi se pare cam ciudat
    Last edited by onutd; 3rd March 2011 at 16:38.

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

10tv este probabil un canal "la comanda portocaliilor" care nu mai investesc bani in ea ... nu cred ca RDS plateste salariile

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Default tipic

Voi ce credeti, ca toate "mustele fac miere"?
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default 10tv

mai pupincuriti ca cei de la antene......si realitatea nu o sa mai vezi prea curand................in afara de jos basescu si pdl nu vezi alte stiri sau ma rog alte barfe,dar na reuseste sa le spele creierii la uni.......daca esti televiziune de stiri fi impartiala ..sau scrie in coltul ecranului pt ce lupti

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Nexxus View Post
    10tv este probabil un canal "la comanda portocaliilor" care nu mai investesc bani in ea ... nu cred ca RDS plateste salariile
    Acum vre-o 2 luni cind am scris ca e un post facut la comanda portocalie nu prea credea nimeni.Tot acolo scriam ca rcs NU sa implicat prea mult in lansarea postului semn ca era un mod de a-si plati datoria catre putere.E normal cind au vazut ca nu mai da nimeni doi bani pe ei si nu ai mai crede nimeni sa nu mai arunce cu bani in fintina.
    Moraru?O victima colaterala.Stati linistiti ca fundul pe care il pupa zilnic o sa-i asigure un post caldut si lui.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

da poate ajunge la cna su mai rau in ministerul telecomunicatiilor/aaaa,, cred poate ca director la tvr/hi,hi,hi!
    il recomanda moaca!
    Last edited by gladix; 3rd March 2011 at 18:06.
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Nu mor Caii cand zbiara Guzganii !

Latrinele media ale Jigodiei Felix si ale banditului SOV isi fac cumva SEPUKU ? Uslasii crino-po(n)tailor is disperati rau ! Pazea, iar fac Laringita , Clantzaii ,Smintitzi, Mishei,PeNaLo-Pesedeii

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Tutuhugoneata View Post
    Latrinele media ale Jigodiei Felix si ale banditului SOV isi fac cumva SEPUKU ? Uslasii crino-po(n)tailor is disperati rau ! Pazea, iar fac Laringita , Clantzaii ,Smintitzi, Mishei,PeNaLo-Pesedeii
    In conditiile de astazi au inceput sa scrie si ,,buții,,!
    Si pe acest forum au aparut ,,catelusi,, pro putere (la fel ca si un coleg de forum mai sus)! Nu am chef de cearta dar nu puteam sa tac!

Scuze de offtopic!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default 10tv

aceasi problema as putea sa spun si eu despre uni ca sunt catelusi pro opozitie dar prefer sa fiu undeva la mijloc era numai o constatare daca tu crezi ca asa trebuie sa arate o televiziune de stiri cum spun ca sunt cele 2 nu vreau sa le mai dau numele ca nu le fac reclama cred ca ar mai trebui sa te uiti si pe la alti prin curte .ok am inteles nu merge bine treaba dar sa auzi de dimineata pana seara aceasi placa credema este stresant si nici decum echidistanti cum cica ar trebui sa fie o televiziune de stiri,nu spune nimeni ca cei de la putere sunt perfecti dar sa imi spui asta de dimineata pana seara si a doua zi so iei de la capat ,astea nu mai sunt stiri....asa ca inainte sa mai faci afiramati care nu au nici o legatura cu realitatea mai gandesteste

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Eu ...un om simplu ...cand am vazut 10TV am crezut ca e un post pentru emisiunile lui unui singur om exact din prima emisiune difuzata . Sant subiecte interesante uneori... dar in rest e 1 un 0 zero TV . Pacat ...aveam sperante ca s-a invatat ce trebuie facut in televiziunea moderna .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Cand mizeria asta de 10TV a inceput emisia eu deja am baut pe moartea lui. Am fost criticat de pupincuristi dar acuma ma felicit si trebuie sa spun ca sunt foarte bucuros.
    Iar Antena 3 ce sa zica: ca suntem o tara model in UE, ca toata lumea traeste bine, ca avem atatia bani ca vrem sa dam lui Base bani din buzunarul nostru pe whisky, sau ruj pentru Udrea?
    Si inca odata VOX NEWS SI 10TV SUNT MORTI!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)