Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Dreambox dm800PRO HD cu tuner nou revizie M

DM800 model nou DM800PRO cu tuner nou revizia M adus direct din china direct de la producator
    il vand exact cu cat ma costat pe mine sa il iau din china impreuna cu transport DHL si anume 240$
    am si garantie la el de 1 an socotita de pe data de 25 februarie pt. timp de 365 zile
    funtioneaza perfect inclusiv actionare montura H-H si il trimit configurat cu imagine GEMINI 5.1 si listele de canale la zi
    dupa cum se vede pe ambalaj apare sigla DM800PRO pe cutie si acest tuner nou M permite receptionarea tuturor canalelor HD fara intreruperi si glitch-uri si are sensibilitate mai mare cu circa 2-3 dB decat rev. J si K
    toate accesoriile din cutie inclusiv si punga DHL securizata in care a sosit
    transport cu posta normala inclus in pret!

800 LEI

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

ATENTIE !
    Multi pe okazii vand dm800 spun ei cu tuner rev.M iar cand il primesti ai surpriza sa fie L3 cel mai prost tuner fabricat ! TREBUIE SA AIBA SIGLA DM800PRO PE CUTIE CA SA FIE CU TUNER M ORIGINAL ALPS nu EARDATEK

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu fac referire la produsul vandut de tine dar tare greu e sa pui un abtibild cu DM800PRO, doar se "importa" tot de la cei cu ochii oblici.
    E bine ca ai precizat pt ca multi nu cunosc toate aceste aspecte.
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Iti cumperi 8000? Sau emigrezi? Cum de il vinzi la cateva zile dupa ce l-ai luat?
    SHALOM

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Sau poate un vu+duo

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Default de ce nu specifici din titlu ce box vinzi?

Clona, normal.
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by the the View Post
    Clona, normal.
    Si cei care scriu la acest topic tot clone sunt Sau clone la clone
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by supergx View Post
    ATENTIE !
    Multi pe okazii vand dm800 spun ei cu tuner rev.M iar cand il primesti ai surpriza sa fie L3 cel mai prost tuner fabricat ! TREBUIE SA AIBA SIGLA DM800PRO PE CUTIE CA SA FIE CU TUNER M ORIGINAL ALPS nu EARDATEK

faza asta cu dm800 "pro" e doar marketing; diferenta intre M si j, k, l3 este de specificatii tehnice; M are un semnal mai bun. atat. eu am un amic ce si-a luat cu tuner M eardtek si merge brici. ceea ce n-ai inteles tu e ca nu conteaza ce scrie pe cutie ci conteaza ce e in cutie;
    NU MA DUC LA VOT!
    m-am saturat de guvernantii nostri minunati!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

,,faza asta cu dm800 "pro" e doar marketing; diferenta intre M si j, k, l3 este de specificatii tehnice; M are un semnal mai bun. atat. eu am un amic ce si-a luat cu tuner M eardtek si merge brici. ceea ce n-ai inteles tu e ca nu conteaza ce scrie pe cutie ci conteaza ce e in cutie;,,
    Apropo ,care cutie ,daca deschizi un tuner revizia M ( BSBE2-801 ) si deschizi celalalt tuner ( BSBE2-401A) ce se foloseste la reviziile vechi, vei observa ca sant diferente notabile ,nu de specificatii cum spui tu ,ca sa afirmam totusi asa ceva trebuie sa avem cat de cat o documentare in domeniul lor ,revizie a placii tunerului in sine e diferita ,la versiunea noua de tuner,nai bine spus modelul nou de tuner dvb-s2 ce se foloseste in dm800PROcare spui tu ca e de marketing ,te asigur ca nu este asa ,nu mai vorbiti daca nu stiti ,pui userii in postura de a nu stii ce sa cumpere .
    Diferentele sant de tuner fie ele,K,L,J vs M ,cutia aceea de metal care la un capat are 2 mufe F tata ,nicidecum placa pe care sta acesta ,.
    Tunerul nou
    BSBE2-801 functioneaza la fel,pe toate placile atasate celorlalte tunere BSBE2-401.
    La tunerul BSBE2-801 (M) are placa ptr tuner revizie L3,sau M cum se spune acum .
    La placa de baza ,,Mother board ,, cum i se mai spune sant diferente mai mult sau mai putin vizibile din punct de vedere vizibil unui necunoscut ,diferntele sant de proiectare a schemei in sine ,a surselor in comutatie si a celor stabilizatoare ce o poseda fiecare versiune ,mai noua sau mai veche ,fatza de primul model ,clona sau nu .
    Sa nu crezi ca originalul nu a fost imbunatatit si el pe parcurs de la iesirea primului aparat de pe portile fabricii ,a suferit aceleasi transformari ca si clona ,hard si soft .
    Diferenta de nu merge Tunerul nou ( M ) pe original e de soft -bootloader nicidecum cum se spune ca de placa ,adica hard .
    Cum am mai spus pe clon merg toate tipurile de revizii a placilor ptr tuner fie L,J,K,M ,cu tuner BSBE2-401A sau BSBE2-801A.
    Last edited by porcusor; 3rd March 2011 at 23:20.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Practic "porcusor" are dreptate-mare-diferenta e de BL la tunerul M.
    Ma si miram ca sa fie altii pe aici mai cu dare de cap. Sa chibitez si eu cu unul sau cu altul e usor.
    Daca sunteti habarnisti mai bine apucati-va de SAH asa mai evoluati la IQ.
    Lasa-ti pe cei in domeniu sa-si exprime parerile.Porcusor e unul din cei care sa zic asa -mananca pe paine electronica, asa ca e greu sa veniti in contra lui cu argumente de genul "nu e pro scris pe cutie"-sunt argumente jalnice si fara rost.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@porcusor- tu nu ai inteles ce am zis eu. am zis ca singura diferenta intre dm800 si dm800 "PRO" este doar tunerul M care este superior din pdv tehnic. "pro"ala e marketing pentru ca nu exista oficial; e un fel de praf in ochi ca sa se vanda mai bine; pentru ca poti la fel de bine sa-ti vinzi tunerul j/k/l si sa-ti cumperi un tuner M si zici ca ai clona "pro"
    NU MA DUC LA VOT!
    m-am saturat de guvernantii nostri minunati!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Man nu ma cert aici ,macar stii cum se comporta tunerul nou M,de vorbiti?
    Care este diferenta si ptr ce se cumpara?Diferenta de semnal si scaparea de problemele ce le aduce celelalte tunere.
    O lasam moarta ca nu ajung la capat cu voi ,face-ti ce vreti,gandti in perspectiva.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

.... pentru ca poti la fel de bine sa-ti vinzi tunerul j/k/l si sa-ti cumperi un tuner M si zici ca ai clona "pro"

Aici ai spus un mare adevar...cine are sa ii traiasca cine nu are sa pofteasca...
    Rapidist pur singe...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)