Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Dreambox dm800HD Original la pret bun

Dreambox dm800HD ORIGINAL cumparat in noiembrie din Bucuresti de la userul mark21 de pe forum.
    a fost cumparat cu 1100 RON , mai am si cutia cu ambalajul si de asemenea AWBul de la fancourier care sa ateste asta.
    Perfect fara probleme ascunse de functionare , aspect ft bun , functionare ideala chiar si ca media playerHD cu HDDul atasat care se vede in poze , fara uzura chiar si la telecomanda dupa cum se vede din poze.
    cei ce cunosc diferentele dintre clona si original vor vedea pe loc in poze despre ce e vorba , am incercat sa fac poze cat mai exemplificative pt ca pozele vorbesc de la sine cat 1000 de cuvinte

clona nu are popu.lata cu piese modemul din colt stanga , are radiator pe procesor , se incalzeste ft tare , telecomanda nu se poate programa in paralel pt codurile Televizoarelor noi LCD , sursa de alimentare e problematica si nu furnizeaza amperaj suficient , componente de calitate indoielnica in interior , da mesaj ft des Tune Failed si nu se pot pune imagini originale cu ultimele drivere imbunatatite si ultimele Boot Loadere --> TOATE ACESTE PROBLEME NU APAR LA CELE ORIGINALE !

Pret : 950 RON

Nu raspund la cei ce vor sa negocieze pretul pt ca si asa pierd destul in el dupa 3 luni de folosinta

SE VINDE LA JUMATATE DE PRET FATA DE UNUL NOU DIN MAGAZIN FUNCTIONAREA FIIND IDENTICA SI SE VINDE CU TOATE ACCESORIILE
    ORIGINALE DIN CUTIE (cablu DVI-HDMI , adaptor SCART , adaptor SATA , telecomanda , instructiuni )

Singurul BONUS si reducere de pret este in cazul platii avans pe card bancar cand pretul devine 900 RON (exact cat o clona) si transportul e gratuit fiind suportat integral de mine

Produsul se mai vinde si in alta parte asa ca va rog intrebati pe PM inainte despre disponibilitatea lui , multumesc

Last edited by tepei_radu; 26th February 2011 at 12:25.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

continuare poze :

member Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down re...

Nu mai ai vre-o 25-30 de poze , par a fi prea putine ...si daca poti la o rezoluite mult mai mare
    Era mult mai simplu sa pui un link unde sunt pozele sau 2-3-4 aici .
    Asta este tare """"Singurul BONUS si reducere de pret este in cazul platii avans pe card bancar..."""" ai doua posturi si vrei transfer bancar in avans ,cine se risca ?

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default OffTopic!

Scuze de OFF topic! Dar ce imagine si skin sunt pe el?

Multumesc!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default sal

de unde esti?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

As vrea bonus tv-ul ,la conserva ,scuze ptr mine asa sant toate ,ca este original sau clona.
    Apropos ,la ce spui tu aici :
    clona nu are popu.lata cu piese modemul din colt stanga , are radiator pe procesor , se incalzeste ft tare , telecomanda nu se poate programa in paralel pt codurile Televizoarelor noi LCD , sursa de alimentare e problematica si nu furnizeaza amperaj suficient , componente de calitate indoielnica in interior , da mesaj ft des Tune Failed si nu se pot pune imagini originale cu ultimele drivere imbunatatite si ultimele Boot Loadere --> TOATE ACESTE PROBLEME NU APAR LA CELE ORIGINALE !

clona nu are popu.lata-poate sa fie si lunga-sa imi spuna unul depe forum cine a folosit modemul intern la originale
    are radiator pe procesor , se incalzeste ft tare -si originalul se incalzeste la fel de tare ,asa au fost concepute ,sa lucreze,caldura se datoreaza carcasei mici si a asezarii inghesuite a montajului,nu are aerisire corespunzatoare,asa a fost proiectat .ex.placile video care si cu radiator adecvat sau cooler temperatura cipsetului poate depasii 60grade Celsius
    telecomanda nu se poate programa in paralel pt codurile Televizoarelor noi LCD -da ,din ce am testat eu nu merge ptr Samsung ,dar nu este un bai ,este o telecomanda universala ,se poate updata softul intern
    sursa de alimentare e problematica si nu furnizeaza amperaj suficient - furnizeaza cat trebuie
    componente de calitate indoielnica in interior -calitate indoielnica au toate aparatele nu conteaza brandul ,te asigur( e vb de condesatori)
    da mesaj ft des Tune Failed si nu se pot pune imagini originale cu ultimele drivere imbunatatite si ultimele Boot Loadere --> da ,bun ,dar asta nu este un inconvenient,toate tunerele dau tuner failed dca nu este pus un seting corect si daca nu ai semnal pe acel program ,testat de mine ,iar drivere si imagini nu poti pune nici pe original ce este ptr clona ,asa ca ,nu avea sens sa expui plusuri si minusurile celor 2 ,eu am si una si alta si sant multumit de ambele .
    Poti sa montezi pe clona toate versiunile de tuner J,K,L,sau M-ultimul aparut si merge struna ( tunerul M nu il poti pune pe original ).
    Nu ai sa gasesti conserva sa nu aibe bug-uri ,poate sa valoreze ea o avere.

A nu se sterge postul ,cum au obiceiul anumite persoane .
    Vanzare buna.
    Last edited by porcusor; 26th February 2011 at 23:47.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Sunt curios totusi de ce vinzi asa "bunatate" mai ales ca e "original"?
    Telecomanda impecabila!?-nu e greu sa schimbi "cauciucul"(tastatura) cu una mai noua, sau sa schimbi mb-ul in carcasa de "clona"( telecomanda).
    Sustin 100% cele afirmate de porcusor!
    In plus 900ron e absurd-e incorect la un produs SH.
    Nu respecta regulile de piata.
    In acceptul meu e mai corect sa dai 800 RON pe o "clona" noua decat 900 pe un SH "original" si asta datorita in primul rand a uzurii condensatorilor din sursa si MB.
    De imagini: merg absolut toate cu drivere la zi!
    PS:
    Imaginile sunt trasnet!
    Eu as da 900 ron doar pt decor:
    [email protected]
    Last edited by picollo08; 27th February 2011 at 10:14.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

nu e adevarat la clone ultimul bootloader pt sim 2.01 este 76D si iti permite sa pui doar driverele din dec. 2010 si imagini de asemenea tot din 2010 nu iti permite sa pui nici o imagine din 2011.
    pe cand la cele originale a fost trecut deja bootloaderul la BL82 si poti pune si driverele noi din 15 feb. 2011 fara probleme sau sa instalezi imagini noi cu driverele noi incluse ( de ex ultima imag EDG Nemesis noua ) plus o gramada de imbunatatiri fara sa stai cu frica ca pui ceva soft aiurea si apoi apar tot felul de mesaje de eroare ciudate.
    asta pe langa faptul ca viitorul nu stie ce rezerva dream multimedia in materie de securitate noua la imagini si dupa cum vezi dupa atatia ani nu a putut fi clonat 100% SIMul original si Boot Loadere pt clone apar cu intarziere mare fata de cele originale plus ca apareau cu o gramada de BUGURI (nu mergea youtube plugin , Barry Allen pt multiboot samd.)
    sant pline forumurile de probleme si mesaje de eroare care apar DOAR in cazul clonelor.
    la tunerele de clona am auzit ca trebuieste lipit ceva condensator sa mearga , acesta nu are asemenea probleme.
    iar pretul mi se pare de bun simt pt ca e la jumate de pret fata de magazin sa vad unde cumperi unul original la banii astia si dovada ca e unul reusit este faptul ca eu sant al doilea proprietar deja si merge aproape de 3 ani fara nici o problema , sa vad eu clona care peste 3 ani nu va avea probleme.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Talking

tepei_radu eu cred ca tu intr-adevar ai caracter.Dar cred ca ai uitat ca vorba multa=saracia omului.Nu trebuia sa scrii atita , ca altii ca nu aiba cum sa dezvolte problema in defavoarea ta.Mai bine scriai ca ai nevoie de bani(cine nu are , mai ales pe vremurile astea) si gata.Succes in vanzare.

P.S:Imi place soba de teracota
    5 televizoare ,4 receptoare,3 offseturi, 2 toroidale si 1 primfocus

si parca este totusi putin...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)