Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: DIGI BOX !!!

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default DIGI BOX !!!

Incepand de astazi Digi a adoptat o alta modalitate de vanzare a receptoarelor . In cutie gasesti receptorul , cartela si contractul pe care-l completezi si-l trimiti prin posta la RCS si pe baza lui se face optiunea privind pachetele si toate cele . O modalitate mai simpla care va reduce din cozile la casierii .

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

aha, si cartela ti-o activeaza peste 2 luni cand ajunge (daca ajunge!)contractul prin posta la ei?!?
    faina modalitate ce sa mai zic? sunt din ce in ce mai prompti ...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Din cate stiu se activeaza imediat cu conditia sa suni la numarul pentru activari.
    Ma interesez si daca aflu mai mult am sa va informez.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai cozile la casierii sunt creeate de lipsa personalului.Din ce am vazut eu este o singura fata care-ti cere copie dupa buletin, incaseaza banii si intocmeste factura (chitanta).Aici se pierde timpul. Receptorul il iei in 5 minute asta daca sunt pe stoc si a trecut o perioada de 1 luna dupa ce-ai stat la coada.
    CONTRACT.. nici nu-ti trebuie. Eu de exemplu nu am. Si totusi pot plati pentru ca am verificat la o casierie si sunt in baza de date.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default d

Trebuie facut ceva cu casieriile e bataie de joc sa stai la rand o ora doua sau chiar trei.In Iasi asa patesti si sa nu uitam ca majoritatea abonatilor nu sunt din oras,asa poti ajunge in incapacitate de plata.La ghiseul digi ajunge randul afara iar la celelalte cateodata nu e absolut nimeni, chiar nu se poate suplimenta in caz de nevoie cu inca un ghiseu ?Dar de!Afacerea e romaneasca!In rest numai de bine despre digi, unii recunosc altii nu dar e cel mai tare dth romanesc.
    Ar mai fi oproblema:sa pot vedea la doua tv cu un singur abo,si nu e numai problema mea ci a multora.In zona mea e un cacat de firma de cablu tv care pe langa ca are 10-11 programe majoritatea sant luate de la digi.,iar taranul nu isi scoate cablul pt ca nu poate vedea la doua tv cu un singur abo.Daca ar face chestia asta in zonele cablate de firmele de cablu de genul asta ar putea pleca linistite,iar digi ar avea numai de castigat.Eu cunosc cel putin 20-30 persoane care s-ar decupla de la cablu si ar lua digi.Parerea mea!
    PS Asteptam internetu" sunt satul de dial up

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

du-te fratele la Miro Sat,acolo in 5 minute pleci cu receptorul.
    BOOM TV betatester !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default digi

Unde este mirosat in iasi?Eu vorbeam de plata abonamentului.Si daca nu este in iasi eu 500km nu ma duc.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: digi

Quote Originally Posted by alecu
    Eu vorbeam de plata abonamentului.Si daca nu este in iasi eu 500km nu ma duc.
    Plata abonamentului se poate face - teoretic - si la banca prin ordin de plata - in contul ING: RO75INGB0001000314004000. Trebuie sa specifici:
    - numarul contractului Digi TV;
    - numarul facturii;
    - codul client prevazut in contractul Digi TV.

Mai multe informatii ai aici: http://www.digitv.ro/Faq/Faq.htm

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea

Plata abonamentului se poate face - teoretic - si la banca prin ordin de plata - in contul ING: RO75INGB0001000314004000. Trebuie sa specifici:
    - numarul contractului Digi TV;
    - numarul facturii;
    - codul client prevazut in contractul Digi TV.

Mai multe informatii ai aici: http://www.digitv.ro/Faq/Faq.htm
    Cine are contract, da se poate. Dar la mine nu a ajuns nici un contract, chiar daca Mirosat-ul m-a asigurat ca la trimis din 30 august 2005. Asa ca ...
    ROMANIA ... te pup !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default digi

Eu de ce crezi ca am postat?Nu am contract si tre buie sa merg la100km distanta sa stau la rand 2-3ore.Nu prea mi se pare normal

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sandy
    Cine are contract, da se poate. Dar la mine nu a ajuns nici un contract, chiar daca Mirosat-ul m-a asigurat ca la trimis din 30 august 2005. Asa ca ...
    Ce te agiti mo? Eu din februarie n-am primit nimic, atunci mi-a zis "dealerul" ca o sa primesc contractul prin ei, dupa aia am ajuns la concluzia ca clientul adevarat e "Internet Communication SRL" , apoi am aflat ca kitul este de la Mirosat, si @Fanta m-a asigurat ca de la 1 aprilie 2005 contractul va fi pe numele meu si ca in max 2 saptamani il voi primi prin posta. In iulie am intrebat cand am platit la Tg. Mures, eram tot pe "Internet Communication SRL" si mi s-a spus ca nu se poate inca transfera.... (So, what about 2 saptamani @FANTA, fara suparare!). Garantez cu ce vreti ca , daca sun acum, tot pe "Internet Communication SRL" este.....
    @sandy, in concluzie mai ai de asteptat
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

am cumparat digibox.
    cartela din pachet e activata .
    contractul trebuie sa ajunga la digi in maxim 2 saptamani dupa care trebuie achitat abonamentul.
    prima luna e gratis si functioneaza toate programele.
    am platit 2.300.000.
    totul e ok, foarte simplu.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Acum , prin simplificarea aceasta , cred ca s-ar putea vinde si prin alti dealeri DIGI .

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

@ NTIRE .aha, si cartela ti-o activeaza peste 2 luni cand ajunge
    daca iti e frica de posta ca ajunge tarziu da frate si tu 15 lei la un curier rapid si a doua zi ii garantat acolo

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

DA ! CARTELA E ACTIVATA in pachetul Digibox.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)