Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Moderator Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Upgrade firmware nokia n82

Vreau sa fac un upgrade de firmware la un nokia n82 insa intampin cateva probleme.
    Desi am versiunea 20.0.062 din 28.02.2008 RM-313 nokia n82 (93.03) atunci cand introduc codul produsului pe siteul nokia imi zice ca nu exista o versiune noua de firmware pt tel meu. Ultimul firmware este versiunea 35 pentru limba engleza si 31 pt romana.Vreau sa instalez v35 si as dorii sa ma ajutati cu un tutorial respectiv sa imi spuneți dc este posibil sa instalez aceasta versiune fara sa dauneze telefonului.
    Multumesc!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Descarca OVI el face restul .
    Daca vrei sa ii schimbi product codul http://nokia.nigelcoldwell.co.uk/firmware.htm

atentie la datele personale (contacte,sms,foto etc) prin upgrade se sterge tot .
    ODIHNESTETE IN PACE VADIM TUDOR
    IUBESC Noua Dreaptă este o mişcare, nu un partid. Încă de la întemeiere, din anul 2000, ducem o luptă permanentă de trezire a conştiinţelor si de avertizare asupra pericolelor care ameninţă neamul românesc

BUY MADE IN ROMANIA (ajuta si tu la cresterea productiei interne)

Alba_Iulia

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Conform site-ului oficial nokia pentru Europa, ultima versiune disponibila este:

Latest Nokia N82 software release is 31.0.016
    •Updated Maps 2.0
    •Support for watching video web sites such as YouTube
    •Improved integrated handsfree speaker
    •Security updates
    •Improved N-Gage games
    http://europe.nokia.com/support/down...oftware-update

Daca pe undeva ai gasit o versiunea superioara de firmware, acea versiune este customizata pentru un anume operator / regiune si nu o s-o gasesti niciodata disponibila pe site-ul oficial nokia europa.

Probabil ca telefonul tau are deja o versiune customizata (veche) pe el si nu-si va face upgrade de pe siteul oficial cu o versiune necustomizata.

Poti apela la operatorul de telefonie de unde l-ai cumparat daca mai e in garantie...upgradeul de firmware e gratuit.
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)