Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Neinteresant !! Master
    Posts Thanks / Likes

Default Contract DIGI...???

Din august 2010 ma chinui sa fac un contract la DIGI,ma intereseaza Liga 1,binenteles ca nu sunt aparate nici in ziua de azi!Mentionez ca locuiesc in Italia si 2 prieteni bat drumul la caseriile din Focsani si Galati pentru mine(cele mai apropiate de localitatea de unde sunt in Romania)pentru un contract.
    Sincer.am cam renuntat,deja mie sila de RDS,sa vrei sa faci un contract si nu poti de 6 luni,e prea de tot!Acum astept sa vina martie sa vad cine cumpara drepturile de televizare ale Ligi si apoi vad.
    Zilele trecute am intrat in posesia unui decodor DIGI cu cartela in el(nu e furat)care,nu functioneaza deorece nu a mai fost platit,are cartela alba in el pe care scrie RCS!Acum daca e vreo posibilitate sa pot plati eu acel contract dupa seria de cartela sau aparat(nu cunosc pe ce nume)sau sa vad starea financiara in care a fost lasat acel contract si sa il pot activa din nou pentru mine....Cineva din baietii de la RCS de pe aici poate da un pm.Oricum nu prea cred ca ar merge si plus de asta banuiesc ca trebuie alta cartela daca nu ma insel.
    Astept un pm daca se poate,multumesc.
    Same shit,different day !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

De ce sa nu se poata?
    Mergi cu aparatul,cartela,buletin,act de spatiu,se verfica daca sunt datorii,apoi ti-l activeaza.
    Daca citeai pe forum gaseai nedumeririle tale.

Vornic Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

din informatiile mele la foscsani au fost aparate si daca nu ma insel inca mai sunt.

cartele din decodor e alba, albastra, rosie, verde sau galbena?
    daca nu trebuie schimbata se achita datoriile si mergi in continuare cu datele "fostului" titular.
    Last edited by velciu; 15th February 2011 at 15:41.

Neinteresant !! Master
    Posts Thanks / Likes

Cartela este alba,cat despre mers la casierie am specificat ca sunt in italia,eventual sa trimit tigaia in tara!
    Same shit,different day !

Vornic Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by neo25_gsm View Post
    Cartela este alba,cat despre mers la casierie am specificat ca sunt in italia,eventual sa trimit tigaia in tara!
    daca este alba pe ambele parti trebuie schimbata. da-i seria cartelei amicului din tara, merge cu buletinul la o casierie, achita debitele, primeste cartela nou, ti-o trimite, suni pentru activare si gata.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)