Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Exclamation Integrat SMPS DVD610HDMI?

Am un player Gran Prix DVD610HDMI cu integratul din sursa lipsa. Daca va trimit o imagine releveu a sursei, putem ghici piesa lipsa?

Mercic.
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by garlic_dog View Post
    Am un player Gran Prix DVD610HDMI cu integratul din sursa lipsa. Daca va trimit o imagine releveu a sursei, putem ghici piesa lipsa?

Mercic.
    Sigur schema este bine desenata?
    Am vazut ca pinul 8 este alimentarea integratului,insa nu se vede unde este colectorul (drena) tranzistorului intern.

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Am corectat schema dar tot nu ma dumiresc ce integrat ar veni acolo.

LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Question

Am aflat gratie mai multor amici ca piesa lipsa este un SM8002C.

Unde gasesc fratilor vreo cinci de acestea? Ai?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default sall

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sau aici http://www.superelectronic2000.ro/prod.php?id=8253 e chiar putin mai ieftin si au multe bucati in stoc. Si culmea, este fix peste drum de e-piese.ro

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)