Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
    Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Motorola Xoom : precomenzi

Motorola Xoom, flagship-ul Android in lupta cu iPad, va costa 1199.99$ in SUA la retailerul Best Buy. In comparatie, cea mai ieftina tableta iPad Wi-Fi only costa 499$ iar cea mai ieftina tableta iPad 3G/WiFi costa 629$. Toata lumea astepta cu sufletul la gura lansarea acestei tablete si probabil mult isi doreau sa o achizitioneze insa avand in vedere ca ea costa 1200$, adica aproape dublu fata de o tableta iPad 3G, am impresia ca vom asista la un mare “fail” din partea celor de la Motorola. Samsung Galaxy Tab a fost intial anuntata cu un pret de peste 1000$, insa in final a ajuns sa fie ceva mai ieftina, nu stiu daca lucrurile vor sta la fel si cu Motorola Xoom, insa in momentul de fata nu se prezinta ca o rivala pentru iPad.
    In SUA tableta ar fi disponibila si la operatori care desigur ca o vor oferi la preturi subventionate insa cu abonamente scumpe, deci in final tableta va costa prea mult. Nu stiu cum au gandit cei de la Motorola intreaga lansare insa in momentul de fata ar lucrurile nu arata prea grozav. Tableta este disponibila la pre-comanda de la Best Buy incepand cu 17 februarie.

Banned

Posts Thanks / Likes

Tableta se va lansa , cel putin in Europa in Q2 adica aprilie-mai-iunie .

Cine oare ar plati 1200 de dolari pe un produs pe care l-ar primi in iunie ?

Banned

Posts Thanks / Likes

Informatia a fost luata de pe engadget-gizmodo care citau Best Buy .

Intre timp Best Buy s-a speriat si a inchis pagina de precomenzi .

http://www.bestbuy.com/site/Computer...at233400050016

Mai usor cu acuzele , aici nu esti la DTHromania.

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca puneai si linkul de la engadget, asa cum ar fi fost civilizat, se clarifica situatia inainte de al doilea post, tot al tau:

Update: We've heard rumblings that this is indeed just a place holder -- much like the way other companies price products they don't want to sell at ridiculous levels -- and the final price will indeed be the $800 we've heard most consistently to this point.
    Si de cand 1200 USD = 1200 EUR?

v

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

La Blana orice e in avantajul Apple si in dezavantajul concurentei e corect, nu te-ai prins?

Banned

Posts Thanks / Likes

De ce esti capos ? Da un archive.com
    pe bestbuy din data de vineri si vezi pretul
    . Pe internet totul e verificabil .

Banned

Posts Thanks / Likes

Daca era 800 de dolari, modificau pretul din 1199 in 799 nu scoteau produsul afara de pe site .

Si oricum, poza de sus e screenshot de pe bestbuy.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Poate se justifica diferenta ca la Motorola Xoom ii merge wireless-ul normal. nu ca la Ipad care merge doar in anumite pozitii ale tabletei.
    Last edited by cde34; 14th February 2011 at 20:01.

Banned

Posts Thanks / Likes

Asta de unde ai mai scos-o ? Din top10 dume auzite in fatza vitrinei , afara in frig ?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Asta de unde ai mai scos-o ? Din top10 dume auzite in fatza vitrinei , afara in frig ?
    Inseamna ca eu chiar m-am folosit de un Ipad, spre diferenta de tine...
    Si ca sa-ti explic, ca vad ca nu ai experimentat asta: daca intra in standby culcat sau in poala nu se mai conecteaza decat ridicat in picioare, fiindca marul, pe post de antena pierde mult semnal daca e ascuns.
    Last edited by cde34; 14th February 2011 at 21:57.

Banned

Posts Thanks / Likes

L-am tinut cum vrei tu si nu am vazut de asemenea probleme . Cum probabil nu au vazut nici cele 15 milioane de posesori .

Banned

Posts Thanks / Likes

Nu , l-am avut destul la butonat . Si chiar cu o zi inainte sa il iau au aparut zvonurile cu ianuarie 2011 cand va fi anuntat iPad2 si atunci m-am oprit.

In ianuarie a fost insa anuntat iPhoneul4 CDMA , iar ipad2 cred ca va apare la vanzare in aprilie .

P.S. Termina te rog cu comentariile tale ca si cel de mai sus , pentru ca am butonat mai multe tablete si telefoane decat vei butona tu in 3 vieti .
    P.S2 Am butonat tot ce exista pe piata din Franta , care am vaga impresie ca e ceva mai diversificata decat cea din Romania .

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu , l-am avut destul la butonat . Si chiar cu o zi inainte sa il iau au aparut zvonurile cu ianuarie 2011 cand va fi anuntat iPad2 si atunci m-am oprit.

In ianuarie a fost insa anuntat iPhoneul4 CDMA , iar ipad2 cred ca va apare la vanzare in aprilie .

P.S. Termina te rog cu comentariile tale ca si cel de mai sus , pentru ca am butonat mai multe tablete si telefoane decat vei butona tu in 3 vieti .
    P.S2 Am butonat tot ce exista pe piata din Franta , care am vaga impresie ca e ceva mai diversificata decat cea din Romania .
    Tati diferenta dintre noi e ca eu nu stau sa butonez prin magazine, eu cumpar ce-mi place sau primesc gratis, cum am primit si petarda aia de iPAD cand eram la Rompetrol. N-am pastrat-o cand am plecat de acolo in schimb mi-am luat SGT care incape la fix in borseta

PS. Ti-a sarit mustaru' te oftici
    PS2. Si nici macar telefoane n-ai testat mai multe ca mine. Am lucrat in Vodafone destul timp ca sa butonez sute de telefoane....asa ca....oftica-te
    Last edited by javrica; 14th February 2011 at 23:21.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

...
    Asta arata ca de fapt nu ai avut cu adevarat nici unul. Nu mai continui polemica cu tine ca nu e chiar asa de important pentru mine acest subiect. Eu vorbesc din practica, tu doar vrei sa ai dreptate.

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Apropo, cand aveam in buzunar 5 simuri de test VF inregistrate doar in MSC (stii sigur ce-i ala, esti baiat destept) nu si in billing tu dadeai beep la prieteni sa te sune inapoi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)