Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Vand urmatoarele

Vand ANTENA OFFSET 100CM + sistem rotire motor H-H Strong Srt Dm 2100+ 2 lnb + Skystar 2 rev.2.3 toate la 300 ron.
    Predare personala in Resita.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Se adauga un receptor Dolce, model Coship, liber de contract, nefolosit, cartela a fost in dream.
    Pret 70 Ron.Predare personala in Resita.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

+++Up+++++

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default Receptor Dolce

Receptorul dolce il vreau eu.ti-am trimis privat.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ok,il trimit dimineata spre tine.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Imi spune si mie cineva ce se poate face cu conserva Dolce daca as cumpara si eu una second de la cineva? Din cate stiu se poate vedea cu aceasta conserva exclusiv doar canalele acestui provider fiind imperecheata cu cartela Dolce si consacrata pentru acest Dolce,astfel neavand posibilitatea scanarii altor canale tv si radio pe sateliti.
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai cei ce-l cumpara il folosesc tot pe Dolce , la un abo se pot folosi pina la 4 receptoare : cumpara de aici ieftin , mai primesc cartela gratis de la Dolce si se imperecheaza cu acest receptor ( Dolce a schimbat politica si nu trebuie sa cumperi neaparat de la ei receptorul )

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by raks67 View Post
    Pai cei ce-l cumpara il folosesc tot pe Dolce , la un abo se pot folosi pina la 4 receptoare : cumpara de aici ieftin , mai primesc cartela gratis de la Dolce si se imperecheaza cu acest receptor ( Dolce a schimbat politica si nu trebuie sa cumperi neaparat de la ei receptorul )
    din ianuarie 2011, cartela de la Dolce costa 10 euro+tva bucata..

am luat eu doua..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mark21 View Post
    din ianuarie 2011, cartela de la Dolce costa 10 euro+tva bucata..

am luat eu doua..
    Salut, poate dreptul de folosinta costa 10 euro + tva , cartela din cate stiu e propietatea lor ...
    Bafta.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by savin stelian View Post
    Salut, poate dreptul de folosinta costa 10 euro + tva , cartela din cate stiu e propietatea lor ...
    Bafta.
    pt mine nu conteaza, ce daca era a mea, facem ciorba din ea?

tot in coship o folosesc, si tot daca mi se permite de la ei, adica sa o activeze..ca e a mea sau a lor, tot aia e.. doar ca trebe 10 euro+tva ...
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Bun,deci se achita acei 10euro+tva la Dolce si se merge efectiv cu receptorul cumparat second si il imperecheaza cu cartela acolo la ei la Dolce fara alte date sau semnaturi ale celui care l-a cumparat oficial de la Dolce? Va multumesc pentru lamuriri.
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by valyp67 View Post
    Bun,deci se achita acei 10euro+tva la Dolce si se merge efectiv cu receptorul cumparat second si il imperecheaza cu cartela acolo la ei la Dolce fara alte date sau semnaturi ale celui care l-a cumparat oficial de la Dolce? Va multumesc pentru lamuriri.
    NU. titularul de contract merge la un magazin RTC, cu buletinul ceri 1-2-3 cartele suplimentare, maxim 4 poti avea pe un ctr.

ti se da o hartie pe care o semnezi ca ai primit cardul in custodie..
    Plata cartelei se va face la urmatoarea factura..

mergi acasa suni la Dolce, le spui seria cartelei si seria recevierului , bagi cartela in rec si astepti activarea..

daca recul nu e reziliat din alt contract nu ti activeaza..
    cum conectezi rec ul la satelit, isi face imediat update de soft.. atentie sa nu opriti din spate sau sa scoteti din priza pana nu termina..

de preferat sa faceti update de soft inainte de activarea cartelei..

de asemenea pt activarea, rec ul trebuie conectat la satelit..

Long Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by valyp67 View Post
    te duci la ei sa iei doar cartela,restul se face de acasa prin telefon.
    suni dai seria la receptor si gata,cu costul cartelei..marti un prieten de al meu s-a abonat si a primit un receptor in custodie,celelalte trei le-a cumparat sh,si nu a platit nimic pe nici o cartela!
    anul trecut cind am luat alte doua cartele pentru mine,de la callcenter mi-au zis ca o sa platesc 10 euro pe cartela ,dar cind am ajuns la magazinul lor m-am lamurit ,se platea zece euro daca itzi INLOCUIAU o cartela deteriorata
    cel putin asa e in bucale

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ginu fraieru View Post
    te duci la ei sa iei doar cartela,restul se face de acasa prin telefon.
    suni dai seria la receptor si gata,cu costul cartelei..marti un prieten de al meu s-a abonat si a primit un receptor in custodie,celelalte trei le-a cumparat sh,si nu a platit nimic pe nici o cartela!
    anul trecut cind am luat alte doua cartele pentru mine,de la callcenter mi-au zis ca o sa platesc 10 euro pe cartela ,dar cind am ajuns la magazinul lor m-am lamurit ,se platea zece euro daca itzi INLOCUIAU o cartela deteriorata
    cel putin asa e in bucale
    daca iti cumperi receptorul de la ei, nu mai platesti cartela..asta mi a zis mie..

de la acelasi magazin un vecin a activat undeva pe 10 ian si intr-adevar nu a platit cartele.. se pare ce e ceva nou..taxa e doar daca ai receptor cumparat de la persoane ce au reziliat..

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Multumesc pentru lamuriri. Am cerut aceste lamuriri pentru ca la DigiTv ca sa vanda cineva un receptor cumaparat de la DigiTv liber de contract trebuie totusi sa se duca cu omul care cumpara acel receptor cu cartea sa de identitate sa dea o declaratie sau o semnatura ca intradevar i-a vandut acel receptor respectivului care vrea sa faca un contract nou pe acel receptor cumaparat second hand de la el.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)