Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default conexiune digi satelit cu lcd samsung

buna
    sunt abonat digi tv satelit si recent am achizitionat un lcd samsung 32c530 full hd si as dori sa stiu cum pot obtine cea mai buna calitate a imaginii pe acest televizor.
    mentionez ca speram sa se vada mai bine si momentan am conectat cele 2 aparate cu o mufa audio-video. Receptorul este un hyundai.
    Multumesc,

高清狀態 Teacher
    Posts Thanks / Likes

atit poate digi satelit sa ofere

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cosmin_brd View Post
    buna
    sunt abonat digi tv satelit si recent am achizitionat un lcd samsung 32c530 full hd si as dori sa stiu cum pot obtine cea mai buna calitate a imaginii pe acest televizor.
    mentionez ca speram sa se vada mai bine si momentan am conectat cele 2 aparate cu o mufa audio-video. Receptorul este un hyundai.
    Multumesc,
    Din pacate pentru tine, cea mai buna calitate (SD si HD) o obtii cu o conexiune hdmi. Acest tip de conexiune nu o gasesti decat la STB-urile HD DOLCE, care te-ar fi costat putin mai mult decat conserva Digi. Asa ca nu iti ramane decat sa astepti introducerea HD pe satelit la digi (probabil in cincinalul viitor).

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

va multumesc
    speram ca raspunsurile voastre sa nu fie atat de pesimiste. vroiam sa incerc o legatura prin mufa scart, poate obtin o imagine mai buna.
    daca nu astept cincinalul

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

sau poti sa treci pe cablu
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yo3fuu3 View Post
    sau poti sa treci pe cablu
    Nici eu nu o puteam spune mai bine.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Poate nu are optiune sa treaca cablu.

Cea mai buna imagine la conserva digi se obtine cu cablu SCART, trecut conserva pe RGB si la format imagine lasi pe AUTO, nu 4:3 sau 16:9.

v

nuca de cocos Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up imagine F.buna Full HD

Quote Originally Posted by cosmin_brd View Post
    va multumesc
    speram ca raspunsurile voastre sa nu fie atat de pesimiste. vroiam sa incerc o legatura prin mufa scart, poate obtin o imagine mai buna.
    daca nu astept cincinalul
    Se poate obtine o imagine full HD cu un Dream800 HD sau Dream500HD etc,conexiune internet cu modem sau router , un card pus in el si sa te apuci da sharing ! Se pot vedea Eurosport,Eurosport2 cu sunet in romaneste,National Geografic Wild HD titrat rom.pe sat Hot Bird 13e si History Chnl HD deasemenea titrat rom pe sat Thor1W satelitul care esti acum cu abo.de la digi + multe programe HD , uite aici :

http://www.flysat.com/satlist-hd.php sau http://en.kingofsat.net/hdtv.php

cu un pic de efort financiar si multa munca se pot vedea o multime de programe HD ! Altfel ai de asteptat (un cincinal) sau poate chiar mai mult
    Last edited by coconut; 21st January 2011 at 22:20.
    OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

sharingul este ilegal in caz in care nu stiai.din ce am vazut dai codurile de la digi si ei altele si vezi fara abonament. Ca sa faci asta trebuie ca acej card cu coduri sa fie al tau cum nu e e ilegal ,nu ai drepturi pt acele carduri

nuca de cocos Mentor
    Posts Thanks / Likes

Exclamation ilegal

sharingul este ilegal in caz in care nu stiai.din ce am vazut dai codurile de la digi si ei altele si vezi fara abonament. NFS01

trebuie sa ai un abonament(un card in dream),deci nu este fara abonament

eu am spus cum sa vada HD cu acel televizor,multe sunt ilegale , chiar si aici pe forum , dar de platit platesti un abonament(si e bine sa fie full)ca sa poti face schimb cu ceva carduri HD ! am raspuns cum poate sa vada HD,restul este offtopic !

offtopic
    si apropo ,cite nu face guvernul romaniei ilegal,taxa auto etc !
    Last edited by coconut; 22nd January 2011 at 11:22.
    OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pai si crezi ca daca ai card digi gata e legal? E legal sa ai digi dar cum tu dai acele coduri este ilegal pt cel care il vede ca nu plateste,iar pt tine ca nu ai drepturi legale pt a le da la alti. Este ca si cu il vinzi

nuca de cocos Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile offtopic

Quote Originally Posted by NFS01 View Post
    pai si crezi ca daca ai card digi gata e legal? E legal sa ai digi dar cum tu dai acele coduri este ilegal pt cel care il vede ca nu plateste,iar pt tine ca nu ai drepturi legale pt a le da la alti. Este ca si cu il vinzi
    atunci,raspundei tu cum sa vada HD cu acest tv Samsung !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

HD poate sa vada cu dolce,upc,rds cablu.
    daca vreti sa face probleme pt cativa lei este problema voastra.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

DTH-urile romanesti trebuie sa suporte consecintele.De ce la Dolce poate cu canale HD si antisharing si la celelante nu.Vina este din plin a DTH-urilor.
    Last edited by Vicu432; 22nd January 2011 at 14:19.

nuca de cocos Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile HD

Quote Originally Posted by NFS01 View Post
    HD poate sa vada cu dolce,upc,rds cablu.
    daca vreti sa face probleme pt cativa lei este problema voastra.
    cativa lei,atunci nu stii cit costa un rec.HD din seria dreambox si cite programe HD poti sa vezi cu el in sharing si apropo ,unde ai citit ca este ilegal sa folosesti dream-ul in sharing(potzi pune un card FreeX tv) in el !

http://www.shopmania.ro/magazin~onli...p-8182387.html

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)