Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Digi hd ?

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Digi hd ?

Se mai aude ceva de Digi hd pe satelit, sau mergem la Dolce?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mircea75 View Post
    Se mai aude ceva de Digi hd pe satelit, sau mergem la Dolce?
    go go go! merita sa dai 4 euro in plus pentru 4 programe semiHD pe care n-ai ce sa vezi

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pe satelit nu va fi HD prea curand.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Exclamation

Quote Originally Posted by cipy1185 View Post
    go go go! merita sa dai 4 euro in plus pentru 4 programe semiHD pe care n-ai ce sa vezi
    Lasa sa dea la digi satelit mai putin ....si o sa vada HD sau tu ...cat dai la digi?

Forumul asta e ceva de groaza cu atitudinea pro digi.. Doamne feri sa spui ceva de bine de Dolce sau FocusSat ca instantaneu sar 10 care sa iti bage pumnul in gura.
    Schimbatii denumirea din RDI in DigiForum..si gata
    Last edited by scorpyo; 18th January 2011 at 19:51.

Drunk Shadow Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cipy1185 View Post
    Mda, problema eterna a romanilor...sa moara capra vecinului nu cipy, fara suparare dar mai bine 4 canale Semi-HD cum le spui tu decat Agro Tv si alte minuni!

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Cele 4 canale sunt 7 iar cine n-are ce sa vada pe Discovery, sau NG e nitel cam tembelut.Asa ca la Agro cu ei.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Dar va rugam mergeti la Dolce si sa nu spuneti ca cineva va impiedicat sau va rugat sa nu faceti acest lucru !
    Macar asa o sa aveti termen de comparatie ce ati avut ce ati pierdut sau ce ati cistigat !
    Singura problema este ca v-a trebui sa plecati pentru aproximativ 2 ani dupa aia o sa puteti sa va ginditi daca ramineti la dolce mergeti la alta platforma dth sau va intoarceti la digi !
    nu va asteptati ca cineva sa incerce sa va opreasca din drumul pe care il veti alege !
    Last edited by adicorp; 19th January 2011 at 00:16.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

extraordinar ... fix in tine isi punea omul speranta ca il vei opri iar acum l-ai dezamagit...

culmea e ca majoritatea celor de pe forum le cunoastem foarte bine limitele, lacunele tehnice si desele amatorisme, aspecte de care stai tu linistit sunt si ei la curent, asa ca nu cred ca cei de la digi ar avea nevoie de aplaudaci ca tine sa ne convinga ca cerul e albastru pentru ca asa vrea megaoperatorul.

Forza MILAN!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

nu sunt un fan rds, dar sunt abonat la ei, nu va mai cacati pe voi, pentru cei cu cablu digital au cel mai ieftin scor-SA VEZI HD GRATUIT- , SA BAGE HD NUMAI PE CABLU MA CAC PE EL SATELIT, CEI PRO ROMTELECOM DISPARETI PE SOFTPEDIA-ACOLO E LOCUL VOSTRU LANGA BOOM

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

RDI-SAT Forum, ce vezi sus in bara de la browser, chiar nu-ti spune nimic?

Forza MILAN!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Digi HD cablu

Salut
    Sa nu mai deschid un alt post, m-am hotarat sa postez aici. De cateva zile mi-am luat decodor de cablu HD si totu-i ok in afara vizionarii canalelor ProTvHD, SportRoHD, AcasaHD, si National Geografic HD. Pixeleaza-n draci e imposibil de urmarit aceste canale restul merg ok.
    Mai are careva din voi aceasta problema?
    Offset: 0.9m; LNB: 0.2; Montura H-H STRONG SRT DM 2100; Amiko Alien; + Abonament DigiTV.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Verifica semnalul ca e ceva local de la tine, vezi mufe, splittere, cablu....

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Cei care cad pe spate de fericire cand vad programe sd ieftine lauda in draci digi cei care vor si altceva in afara de vhs mai cauta si prin alte parti.In afara de content sportiv si preturi mici digi n-are nimic, sa vedem cat o sa tina si contentul sportiv.Eu am abonament si la Digi dar strict pentru sport.In rest imaginea pe un receiver Hd de la Dolce este net superioara chiar si pe canalele sd.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Va salut pe toți.Dar cum vad eu situația din punctul meu de vedere este grava.Un DTH (satelit) care se respecta,trebuia sa aibă măcar 6,7 canale HD. Domnul de sus s-a exprimat greșit, spunnd sa treacă la cablu,dar el nu a luat n calcul ca nu este posibilitate sa aibă cablu pt. ca nu a ajuns.Eu nu sant fan digi,dolce etc.,dar unde e calitate acolo mergi.Nu vreau sa supăr pe nimeni dar unii parca ați fi cățelușii lui digi si ei va trimit pachețel la ușă. Cnd o sa intre digital terestru ce o sa facă domnii de la cablu.Adevarat este ca multi sant microbiști,dar dacă pierde liga1 RCS-RDS-DIGI,sa vezi atunci durere.Sper ca nu am atacat pe nimeni.Cine se supara
    Last edited by Vicu432; 19th January 2011 at 12:33.

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ioany View Post
    cei care vor si altceva in afara de vhs ........ in rest imaginea pe un receiver Hd de la Dolce este net superioara chiar si pe canalele sd.

ma lasi .....
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)