Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Vand kit-uri xenon si accesorii

IIMPORTATOR
    TEL 0727464433
    YM : ecosatmultiservice

KIT XENONGT HID DIGITAL CU GARANTIE
    H7,H3,H1,.....H10,H11,H13,H8 AU URMATOARELE PRETURI IN FUNCTIE DE CANTITATEA CUMPARATA :

1 BUCATA KIT XENON CUMPARAT - 170.00 RON / KIT
    2 BUCATA KIT XENON CUMPARAT - 160.00 RON / KIT
    3 BUCATA KIT XENON CUMPARAT - 150.00 RON / KIT

KIT XENONGT HID DIGITAL H4 BIXENON CU GARANTIE AU URMATOARELE PRETURI IN FUNCTIE DE CANTITATEA CUMPARATA :

1 BUCATA KIT XENON CUMPARAT - 230.00 RON / KIT
    2 BUCATA KIT XENON CUMPARAT - 220.00 RON / KIT
    3 BUCATA KIT XENON CUMPARAT - 210.00 RON / KIT

BEC XENON H7,H3,H1,.....H10,H11 - 60 RON/SET
    BEC XENON H4 BIXENON - 90 RON/SET
    BEC XENON D2S - 100 RON / SET
    BALLAST DIGITAL - 60 RON/BUCATA
    ANULATOR BEC ARS - 20 RON / BUCATA
    SOCLU BEC ( ADAPTOR ) - 20 RON / BUCATA

LIVRARE IN ORICE LOCALITATE DIN TARA CU PLATA PRIN RAMBURS ( PRET CURIER INCEPAND DE LA 24 RON/COLET TUR-RETUR )

OBSERVATII: PRODUSUL KIT XENON DIGITAL ESTE COMPATIBIL CU TOATE MARCILE DE AUTOTURISME , ESTE STABIL SI FIABIL IN EXPLOATARE IAR RATA DEFECTARII ESTE FOARTE MICA <0,2 %, DIN PUNCT DE VEDERE COSTRUCTIV ESTE INDENTIC CU ECHIPAMENTELE INSTALATE PE AUTOTURISME DIN FABRICA. PENTRU UNELE ATOTURISME ESTE COMPATIBIL 100% CHIAR DACA ACESTEA SUNT PREVAZUTE CU MARTOR PENTRU BEC ARS.BALLASTUL DIGITAL ARE SCRIS PE EL NUMELE PRODUCATORULUI , DATA FABRICARII , CLASA DE CALITATE ( LITERA A ), SERIA PRODUSULUI SI NUMARUL LOTULUI DIN CARE FACE PARTE ( DACA NU CONTINE ACESTE INFORMATII ESTE UN BALLAST ANALOGIC) .PENTRU MAI MULTE INFORMATII VA RUGAM SA NE CONTACTATI! MULTUMIM!

ATENTIE CAUTAM COLABORATORI !

PRODUSELE CU GARANTIE AU 12 LUNI BALLAST SI 6 LUNI BEC

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Nu ar fi mai bine sa spui cat ar costa pentru o masina? eu de exemplu sunt nelamurit ce inseamna kit. pt ambele faruri sau doar pentru un far?si cam cat de usor ar fi de montat? si daca nu e usor impreuna cu manopera cam pe unde s-ar ajunge ca pret?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

just for info..

xenoanele fara spalator de geamuri si geam special, eventual lupe.. sunt fix un cacat romanesc..care pe ceata sau ploaie va mai creaza si disconfort, mai exact nu mai vedeti mai nimic...

dar cine vrea sa si faca masina pitipoanca, n are decat.. ..oricum nu ma tem.. e plina tzara de botanisti...
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Oare esti acelasi ecosat ce mi-a luat 1.5 mil ptr schimbare soft la STRONG 4125 ? Asa e domnul Enea ? Teapa mare am luat la faza asta .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Intrebare

ce legatura "are" produsele respective cu satelitii?
    Nimic nu este prea MULT!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maximuss View Post
    Oare esti acelasi ecosat ce mi-a luat 1.5 mil ptr schimbare soft la STRONG 4125 ? Asa e domnul Enea ? Teapa mare am luat la faza asta .
    DA? Nu stiam ca eu ti-am tras teapa , esti atat de vertical incat sa aruci cu piatara incat sa spui ca te-am pacalit? Daca stricam acel soft trebuia sa platesc acel receptor? Vad acum ca esti expert , de ce nu ai economisit acei bani si puneai singur softul , si de ce nu spui tot aici pt ce ai schimbat acel soft? Poate ca vor sa stie multi. Eu zic sa iti vezi de treaba ta mai ales ca nu spui macar cine esti! A am uitat sa spun ca ai dat acei bani (ieftin)sa nu cumperi un 4355 si un dragon sau matrix cam etc pt ca vroiai din c..... bici acele softuri nu iti da nimeni pe oki frumosi, acum se vede cine este teparul si cine corectul
    Last edited by ucigatoruldevis; 18th January 2011 at 23:19.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by eox80 View Post
    Nu ar fi mai bine sa spui cat ar costa pentru o masina? eu de exemplu sunt nelamurit ce inseamna kit. pt ambele faruri sau doar pentru un far?si cam cat de usor ar fi de montat? si daca nu e usor impreuna cu manopera cam pe unde s-ar ajunge ca pret?
    Kit inseamna ca este tot ce trebuie pentru o faza , ex: Logan are H4 adica faza lunga si scurta pe acelasi bec si un kit pt Logan pe doua faruri stanga si dreapta este de 230 ron instalarea este de 50 -100 ron depinde unde este instalat , pentru masini ce au un singur bec pe faza simplu este 170 ron /kit ( opel , BMW , VW 4/5 ,AUDI etc ) manopera tot intre 50-100 ron

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mark21 View Post
    just for info..

xenoanele fara spalator de geamuri si geam special, eventual lupe.. sunt fix un cacat romanesc..care pe ceata sau ploaie va mai creaza si disconfort, mai exact nu mai vedeti mai nimic...

dar cine vrea sa si faca masina pitipoanca, n are decat.. ..oricum nu ma tem.. e plina tzara de botanisti...
    1. nu trebuie geam special
    2. nu are nici o legatura cu spalatorul de far
    3 . pt masini fara lupa sunt becuri xenon special concepute cu obturatoare de lumina cele cu terminatia R ex: D2R , H7R etc
    4. nu au nici o legatura cu ploaia sau ceata daca folosesti temperatura de culoare potrivita spectrul intre 3000k si 6000k
    si foarte bine ca nu te temi nu ai fi singurul care isi schimba conceptia dupa ce foloseste un timp aceste produse

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by 1yo3gts View Post
    ce legatura "are" produsele respective cu satelitii?
    Sal! Am postat aici pentru cei ce vor sa mai faca si altceva pe langa antene si catv am scris chiar citetz ca doresc colaboratori

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Astea sunt informatii cu diferenta dintre xenon si halogen pus pe masini din fabricatie! Arata-ne demonstratii cu ceva lucrari facute de tine sa vedem daca e asa cum spui.Eu am facut proba la ceea ce spui si intr-adevar ce spune colegul @mark21 mai sus este perfect adevarat.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu am montat pe masina mea un kit cumparat de la o firma din Cluj. Se vede mai bine , dar nu mai pot asculta radio. Apare un fasait deranjant , chiar si la posturile cu semnal mare. balasturile tale tot asa fac? Factura, garantie poti da?
    DM 500s Humax 5400z

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pepe View Post
    Eu am montat pe masina mea un kit cumparat de la o firma din Cluj. Se vede mai bine , dar nu mai pot asculta radio. Apare un fasait deranjant , chiar si la posturile cu semnal mare. balasturile tale tot asa fac? Factura, garantie poti da?
    Trebuie sa stiu ce masina ai , daca este vorba de LOGAN sau RENAULT si au aparatele de radio din fabrica intradevar sunt probleme cu KIT-urile ANALOGICE (am avut asa ceva pe un logan). Pana acum nu am avut probleme cu ce am eu sau nu am observat asta dar daca am un raspuns iti dau .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hackoo View Post
    Astea sunt informatii cu diferenta dintre xenon si halogen pus pe masini din fabricatie! Arata-ne demonstratii cu ceva lucrari facute de tine sa vedem daca e asa cum spui.Eu am facut proba la ceea ce spui si intr-adevar ce spune colegul @mark21 mai sus este perfect adevarat.
    Salut! da in PM o adresa de email sa iti pot trimite poze din interiorul si exteriorul autoturismului iar in video este vb despre produsul pe care il vand eu EAGLEYE il mai poti vedea si pe site www.xenongt.ro sau http://anunturi-auto.4tuning.ro/maga...0-54151-1.html si aceste asunt pe calitati categorii fabricanti mai buni sau mai rai
    Am uitat sa mai spun , conteaza foarte mult calitatea instalarii si centrarea becului , culoarea , sunt curios pe ce masina ai incercat.
    Last edited by ucigatoruldevis; 19th January 2011 at 10:43.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

E vorba de Citroen C5 cu radio original din fabrica : Blaupunkt RD4.
    DM 500s Humax 5400z

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)