Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14

Thread: Dream

Incepator Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Dream

Salut
    Stie cineva de http://www.hdtvdreambox.com/ ?
    A cumparat cineva de la ei?

Ca ma bate gandul la http://www.hdtvdreambox.com/products...ellite%29.html

Care ar fi diferenta intre http://www.hdtvdreambox.com/products...ellite%29.html si asta http://www.hdtvdreambox.com/products...ellite%29.html ?

Daca cunoaste-ti alt site de cumparaturi (care nu da teapa) primesc cu bucurie...

Va multumesc anticipat
    Un incepator
    Va multumesc
    Un incepator

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

nu imi miroase a bine, ar fi prea frumos daca ar fi adevarat sa poti lua un dm 800 hd (clona) pana in 700 lei.

Asta ar insemna ca baietii care vand pe la noi, in romania, receptoare de aici se aprovizioneaza.

Incepator Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by scary View Post
    nu imi miroase a bine, ar fi prea frumos daca ar fi adevarat sa poti lua un dm 800 hd (clona) pana in 700 lei.

Asta ar insemna ca baietii care vand pe la noi, in romania, receptoare de aici se aprovizioneaza.
    Dar ai vazut cat este dm500s ? este 39 euro asta vine la un curs de 4.3 168ron + transport
    Va multumesc
    Un incepator

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

daca face cineva comanda acolo, sa ne zica si noua daca chiar alea sunt preturile.

Incepator Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by scary View Post
    daca face cineva comanda acolo, sa ne zica si noua daca chiar alea sunt preturile.
    ciudat este ca nu au o adresa de contact ceva acolo
    nu m-am inregistrat sa vad daca atunci apare ceva osa revin cu info
    Va multumesc
    Un incepator

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

cine cu detalii?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

tony de la yaoxin le vinde acum cu 205 $ care include taxa transport DHL, comision paypal, absolut tot! le pune drept gift (cadou) cu valoare de 35 USD ca sa nu se mai plateasca vama deloc;
    in concluzie exact in 3-4 zile iti ajunge cu DHL o clona de ultima genaratie la 620 LEI maxim si cu garantie de 1 an

deci cei de pe aici sau de pe okazii care le vand intre 850 LEI - 900 LEI nu fac altceva decat "BISHNITA" profitand a face bani pe spatele celor mai putin cunoscatori avand adaos de aprox. 100 $ la bucata

Living an analog lifestyle in a digital world

Moderator Expert

Posts Thanks / Likes

Vreau si eu de la tony. Cum fac?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

ii scrii un mail pe adresa [email protected] in care ii ceri adresa de paypal (la care sa virezi cei 205 $) si ii spui ca doresti un dm800PRO (cu tuner nou M) care sa fie trimis cu DHL

http://www.yaoxincn.com/pro.asp?id=259

in maxim 4 zile (lucratoare) e la tine cu DHL (asigura-te ca ai sediu DHL in zona care stai)

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by marcelll View Post
    ii scrii un mail pe adresa [email protected] in care ii ceri adresa de paypal (la care sa virezi cei 205 $) si ii spui ca doresti un dm800PRO (cu tuner nou M) care sa fie trimis cu DHL
    http://www.yaoxincn.com/pro.asp?id=259
    in maxim 4 zile (lucratoare) e la tine cu DHL (asigura-te ca ai sediu DHL in zona care stai)
    si cand vine DHL te mai pregatesti sa platesti 230-250 ron taxe vamale si tva..

daca ai noroc scapi doar cu 30-50 lei, dar s au desteptat si cei de la vama/dhl.. degeaba ti pune chinezul pe factura 40 $

PS: eu am cumparat de la Tony, e de incredere..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by marcelll View Post
    tony de la yaoxin le vinde acum cu 205 $ care include taxa transport DHL, comision paypal, absolut tot! le pune drept gift (cadou) cu valoare de 35 USD ca sa nu se mai plateasca vama deloc;
    in concluzie exact in 3-4 zile iti ajunge cu DHL o clona de ultima genaratie la 620 LEI maxim si cu garantie de 1 an

deci cei de pe aici sau de pe okazii care le vand intre 850 LEI - 900 LEI nu fac altceva decat "BISHNITA" profitand a face bani pe spatele celor mai putin cunoscatori avand adaos de aprox. 100 $ la bucata
    Salut ,imi spui si mie cum la tine ajunge 620 lei ,ca am sa cumpar si eu ,iar garantie iti da Tony ,dar cat te costa sa trimiti conserva inapoi + costul inapoi in tara ? Iti garantez ca costul conservei este mult mai mare ,se apropie de 850 lei daca il iei nou de la Tony. si chiar asa ,adaosul este 100 de para?620 chit spui tu ca e conserva+ 100 parai castigul ,adica 300lei =920 ,iar o coaja se da cu 850lei din care scade cheltuieli de taransport
    Iar despre pret poti vorbi si pe P.M ,sant chestii ce nu se vorbesc aici .
    Mai am o intrebare daca unii cumpara de la el ,de ce mai ia si de la asa zisii bisnitari?
    Se pare ca vorbiti ce nu trebuie si la locul nepotrivit multe lucruri.
    Last edited by porcusor; 14th March 2011 at 21:37.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Pentru multe scrise pe aici exista si PM...
    Rapidist pur singe...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by porcusor View Post
    si chiar asa ,adaosul este 100 de para?620 chit spui tu ca e conserva+ 100 parai castigul ,adica 300lei =920 ,
    vorbeam de clonele lui plugaru (care mai nou isi spune prodigital) de pe okazii pe care le vinde la 899 LEI
    deci in calculul meu al adaosului am gresit cu 20 lei, DAR nu uita ca el le ia in cantitati mari asa ca are reducerile lui direct la chinez pt. mai multe bucati! pretul ce am pus eu de 205$ este pt. 1 bucata (1 sample)...deci e clar ca adaosul Bishnitarilor este cam de 100$

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Asta e problema lui ,dar sa expui niste preturi pe forum ,ce si cum ,nu mi se pare deloc la locul ei ,exista P.M. Fiecare isi vinde marfa cum vrea , fiecare isi procura marfa cum vrea el ,nu trebuie sa ne doara grija de ei ,cei care vor sa cumpere de la cei care comercializeaza ,exclus Plugaru o pot face ,e vb de garantie ,pe care domnul nu prea o da ,si timpul de reparare trebuie sa fie mic ,clientul sa beneficieze de aparat in cel mai scurt timp .
    Cei ce vor sa cumpere din China ,doar da un search pe Gogul si va gasi adresaq ,nu sa detaliem aici ce si cum face .
    Sa fie clar ,nu trebuie sa ne intereseze ce si cum isi fac altii ,,spaga,,,problema e clientul sa fie multumit ,sa beneficieze de ceea ce se numeste garantie .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)