Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Tvr hd

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Tvr hd

salutare am un prieten care are cablu RDS si vrea sa-si puna pachetul cu HD.
    el are un tv lg lcd HD ready din cate am vazut tvr HD este trasmis in 1080i,il poate viziona? evident ca 1080i nu are cum dar se face o conpresie cu recivierul?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Il poate vedea . Atit televizorul cit s ireceiverul trebuie sa poata adapta rezolutille sa se vada pe televizorul lui .
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Ori cum , nu are ce sa vada pe TVR HD ca au numai programe de K..A,este o rusine ce transmit(pacat de bani)

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Daca tu intelegi "kaka" din toate reportajele culturale de prezentare a obiectivelor istorice, turistice sau ale obiceiurilor stravechi...lasa-ma sa ma indoiesc de preferintele tale! Transmisiile sportive in direct sunt iarasi ok. Ce-ai vrea? Ai alternativa Penthouse HD...1,2! Redlighit si ce-o mai fi. Mai ai si manele HD pe Planeta HD. Deci iata ca ai alternative! Lasa TVR HD, ptr ca transmite foarte bine ce transmite.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by parpaneata View Post
    Daca tu intelegi "kaka" din toate reportajele culturale de prezentare a obiectivelor istorice, turistice sau ale obiceiurilor stravechi...lasa-ma sa ma indoiesc de preferintele tale! Transmisiile sportive in direct sunt iarasi ok. Ce-ai vrea? Ai alternativa Penthouse HD...1,2! Redlighit si ce-o mai fi. Mai ai si manele HD pe Planeta HD. Deci iata ca ai alternative! Lasa TVR HD, ptr ca transmite foarte bine ce transmite.
    Daca tu crezi ca mizeriile alea sunt cultura, inseamna ca nu ai iesit niciodata din Romania. Mai degraba sunt niste ciorbe lungi, plicticoase fara nici un fel de substanta, facute de semidocti intrati pe pile, ce se multumesc cu salarii caldute, auto-multumiti de viata lor in care isi respira propriile basini si se arata interesanti.
    Si da, pacat de bani, ca nu sunt ai lor, sunt ai nostrii. Traiesc doar ca ramasite ale campaniilor electorale in care TVR-ul incepe sa-si justifice activitatea prin mani....rea celor de la tara ce inca nu au cablu sau satelit. Cei care au, sunt mani....ti de ceilalti, dar nu pe bani din impozite si taxe.
    Last edited by cde34; 9th January 2011 at 13:24.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

A iesi din Romania nu inseamna Paralia Katerini si Kushadasi! Sa fim seriosi! Si....nu generaliza discutia. Era vorba despre TVR Hd. Au un program excelent ce merita vazut.

Quote Originally Posted by cde34 View Post
    Daca tu crezi ca mizeriile alea sunt cultura, inseamna ca nu ai iesit niciodata din Romania. Mai degraba sunt niste ciorbe lungi, plicticoase fara nici un fel de substanta, facute de semidocti intrati pe pile, ce se multumesc cu salarii caldute, auto-multumiti de viata lor in care isi respira propriile basini si se arata interesanti.
    Si da, pacat de bani, ca nu sunt ai lor, sunt ai nostrii. Traiesc doar ca ramasite ale campaniilor electorale in care TVR-ul incepe sa-si justifice activitatea prin mani....rea celor de la tara ce inca nu au cablu sau satelit. Cei care au, sunt mani....ti de ceilalti, dar nu pe bani din impozite si taxe.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Parpaneata,daca i-ti place uitate linistit,nu toti au cultura ta.Apropo i-mi plac emisiunile de cultura ,dar cind se tot repeta se tot repeta inseamna ca sant de cacao.
    Uitate linistit si e bine ca esti multumit.
    O dumineca placuta.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Adevarul este undeva pe la mijloc.
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Adevarul e aici:
    Quote Originally Posted by gigi-sat View Post
    Parpaneata,daca i-ti place uitate linistit,nu toti au cultura ta.Apropo i-mi plac emisiunile de cultura ,dar cind se tot repeta se tot repeta inseamna ca sant de cacao.
    O dumineca placuta.
    SHALOM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si completarea aici:
    O dumineca placuta.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Un "copy-paste" util!
    Adevarul nu e la mijloc! Ar insemna ca toate canalele de gen sa fie bagate in aceeasi oala. HD Suisse, National Geo, Discovery, History, etc. Sa fim seriosi. Existenta acestor canale va face viata mai frumoasa. Credeti-ma! Tvr Hd intra, dupa umila mea parere, in grupa canalelor preferate.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Si eu votez pentru TVR HD,ori credeti ca daca se inchide or sa scada abonamentul? trebuie sa ne multumim cu ce avem,e criza

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Apropo i-mi plac emisiunile de cultura
    Se vede

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si completarea aici:

Quote:
    Originally Posted by gigi-sat
    O dumineca placuta.

Si completarea la completare, aici:

Parpaneata,_daca i-ti place uitate linistit,_nu toti au cultura ta._Apropo i-mi plac emisiunile de cultura_,_dar cind se tot repeta se tot repeta inseamna ca sant de cacao.
    O dumineca placuta.

:P

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by daq69 View Post
    Si completarea aici:

Quote:
    O dumineca placuta.

Si completarea la completare, aici:

Parpaneata,_daca i-ti place uitate linistit,_nu toti au cultura ta._Apropo i-mi plac emisiunile de cultura_,_dar cind se tot repeta se tot repeta inseamna ca sant de cacao.
    O dumineca placuta.

:P

vai , aceste cuvinte ne doare !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)