Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7

Thread: video sender

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default video sender

salut,as dori sa imi cumpar un video sender si m-am tot documentat cu tot felul de sendere,dar nu am vazut nicaieri sa specifice cam cum ar functiona,zice ca poti conecta orice player sau receiver la emitator care il poti comanda cu o telecomanda de la receptor,intrebarea mea este :ce poti comanda emitatorul sau receiverul care este conectat la el?sincer ma cam indoiesc ca as putea comanda receiverul ,adica sa schimb programe,rog pe cineva care detine un astfel de aparat sa ma lamureasca si pe mine ,ca nu as vre sa dau vreo 350 de lei degeaba
    mersi anticipat

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ba da, receiverul il comanzi. Poti face orice din telecomanda receptorului. Are un senzor si un emitator pentru telecomanda (emitatorul il fixezi undeva in apropierea senzorului de telecomanda al receptorului). Am un Strong.
    SHALOM

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

mersi mult de raspuns, eu eram foarte sceptic ca pot comanda receiverul ,deoarece nu intelegeam cum,acuma sunt lamurit daca zici ca are senzor,inca odata mersi si o seara placuta

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile videosender

am incercat si eu, am deja doua tipuri cumparate.(cam 2,5-3 mil)Merg binisor.dar nu asa cum suna reclama lor.Am sa iti afisez maine si tipurile, sunt prin cutii pe dulap.(unul e cu antene, alalalt e direct pe mufele scart.)Duc semnalul av pe 2,5ghz plus orice semnal de telecomanda prin infrarosii (parca pe 443mhz).Eu am avut nevoie sa trec peste doua camere cu ele si nu mi-au mers bine cu 2 pereti despartitori si 2 camere de 4m.La un perete au mers ambele modele insa se desincroniza imaginea subit, cand foloseam cuptorul de microunde( am incercat si cu el scos din priza) sau daca se aglomera camera de oameni.(semnalul de telecomanda a mers bine mereu).Asta ma cam suparat.Asa din senin la jumatatea filmului ..poc..Desi poti alege 4 frecvente la fel faceau ambele modele.Alt semnal wireless nu aveam in zona asa ca tot din ele era ceva.Le-am luat noi noute.Am gasit modele mai bune dupa aia insa mi-am amanat cumpararea si testele pe altadata.S-a intamplat ce a zis legea lui Murphy.Nu a mai fost nevoie.Cred ca or fi si mai bune, sau ma gandesc la transmisie powerline plus prelungitor de infrarosii.Mai revin...
    Skysat2
    nu am fost creati ca sa fim insule

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@sifo, s-a mai discutat pe forum; foloseste functia "search" cu "AV sender" si ai sa gasesti thread-uri mai vechi pe aceasta tema. Sunt suficiente informatii pt a-ti face o imagine.

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

io m-am orientat la unul care lucreaza pe 5,8ghz tocmai ca sa nu interfereze cu aparatele din casa ,cuptor cu microunde ,telefoane dect ,etc.http://www.clickhome.ro/produse/Ebod...Sender~31.html
    distanta din casa nu ar fi mare cca 10 m prin maxim 2 pereti din BCA

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MariusT View Post
    @sifo, s-a mai discutat pe forum; foloseste functia "search" cu "AV sender" si ai sa gasesti thread-uri mai vechi pe aceasta tema. Sunt suficiente informatii pt a-ti face o imagine.
    am vazut ca s-a mai discutat ,dar nu am gasit acolo informatia care ma interesa pe mine sorry

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)