Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default filme imax3D cum ?

Se pot vedea pe calculator filme 3d imax (sidebyside) de ex: Imax.Wild.Ocean.2008.3D.Half-SBS.1080p.Bluray.x264
    am incercat cu cyberlink 10.
    dar se vad tot 2 imagini.

merci
    n principiu, ne va fi foarte uşor să ne trezim, dacă retinem ca nu există hazard şi nici haos, ci totul este planificat n beneficiul cuiva şi nu al omenirii, deocamdată.

Iar iniţirea redresării noastre este, de asemenea, simplă: eliminarea tuturor partidelor politice şi sistemelor monetare, indiferent ct de benefice ar ncerca să pară.

Şi abia după aceea vom avea şi şanse de vindecare.

Ama et fac quod vis !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

StereoscopicPlayer166................are in setari tot ce trebuie

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Da! Are tot ce trebuie pentru a il viziona in 2D
    Modul SBS este pentru televizoarele 3D, vizionarea facandu-se cu ochelari 3D activi. Deci....fara sanse de a viziona 3D acest fel de filme pe laptop.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by parpaneata View Post
    Da! Are tot ce trebuie pentru a il viziona in 2D
    Modul SBS este pentru televizoarele 3D, vizionarea facandu-se cu ochelari 3D activi. Deci....fara sanse de a viziona 3D acest fel de filme pe laptop.
    daca sti sa il folosesti face conversie super......se vede foarte bine cu ochelari anaglifici si stereoscopici.....testat de mine.
    doar ca la ochelarii stereoscopici nvidia 3d trebuie monitor crt la 100 hz sau lcd 3d. la 120 hz.

ps :inregistreaza o emisiune de pe sky 3d si o sa vezi ca poate fi redata.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Ca poate fi redat si vizionat in alt format.....e o cu totul alta poveste! I-am raspuns exact la intrebare. E cel mai simplu sa faci asa. Sa raspunzi exact la intrebare!

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Bă!
    Din cte ştiu eu, formatul de imagine la IMAX e 4:3.n rest ca e side by side,above and beyond,sequencial,etc , e treaba stereoscopic player-ului să le descurce,sau a procesorului televizorului 3D
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cum as putea sa vad un canal 3d de pe dm800 cu player pe pc live?Inregistrarea merge binisor.Am incercat stereoscope player 1.6.6 iar la open url am pus toate linkurile posibile(si cel care merge pe vlc) si ipdream cu porturi 31339,8001,8080,nimic.Am gasit si NVIDIA_3D_Vision_Video_Player_1.5.5a.msi care e de fapt tot playerul de sus(ver 1.5.5),dar nu vrea inregistrare
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yo3fuu3 View Post
    Cum as putea sa vad un canal 3d de pe dm800 cu player pe pc live?Inregistrarea merge binisor.Am incercat stereoscope player 1.6.6 iar la open url am pus toate linkurile posibile(si cel care merge pe vlc) si ipdream cu porturi 31339,8001,8080,nimic.Am gasit si NVIDIA_3D_Vision_Video_Player_1.5.5a.msi care e de fapt tot playerul de sus(ver 1.5.5),dar nu vrea inregistrare
    iZ3D Media Player Classic

Time to update ? Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Incearca si DVB Viewer 4.5 Full

Quote Originally Posted by blueeye View Post
    Se pot vedea pe calculator filme 3d imax (sidebyside) de ex: Imax.Wild.Ocean.2008.3D.Half-SBS.1080p.Bluray.x264
    am incercat cu cyberlink 10.
    dar se vad tot 2 imagini.

merci
    Poate ar fi cazul sa incerci si DVB Viewer 4.5 Full, dupa ce dai browse si load film, activezi shader anaglyph. Eventual, daca e MKV, instaleaza si Matroska Splitter. Functioneza perfect, inclusiv subtitrare srt. De asemenea, functioneaza si cu film cu imagine under over ( imaginea sus jos), impartita pe orizontala, nu doar pe verticala ( side by side) , folosind shader de aici: Link

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mesteru222 View Post
    iZ3D Media Player Classic
    i-am dat linkul cu care se deschide stream cu vlc(ex: http://192.168.xxx.xxx:8001/1:0:1:1F...:C00000:0:0:0:) si imi zice ca nu are codec sau filtru instalat.Am ceva instalat pe win7 si nu as vrea sa le amestec .cred ca e doar un mesaj de eroare standard,si nu e bun linkul.
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

dai din mozilla sa faca stream si deschizi cu el...cu ochelari anaglifici merge bine ..eu caut ceva asemanator pentru ochelari stereoscopici si nu am gasit,cu stereoscopic player nu vrea sa imi faca stream.mai caut.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yo3fuu3 View Post
    dupa cateva teste cu diferiti codeci merge foarte bine streaming cu stereoscopic player 1.66 cu ochelarii stereoscopici de la nvidia. am testat cu vu+duo.

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Filmele Imax 3D (mkv) se vad foarte bine cu ultimele variante de Power DVD 10, exista un buton in partea de jos a ecranului pe care scrie 3D. Acolo puteti seta sa converteasca side by side in anaglyph pentru ochelari red-cyan. Calitatea imaginii 3D depaseste semnificativ Stereoscopic player.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tutu View Post
    Filmele Imax 3D (mkv) se vad foarte bine cu ultimele variante de Power DVD 10, exista un buton in partea de jos a ecranului pe care scrie 3D. Acolo puteti seta sa converteasca side by side in anaglyph pentru ochelari red-cyan. Calitatea imaginii 3D depaseste semnificativ Stereoscopic player.
    asa este ,dar noi testam pentru streaming direct de pe satelit .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mesteru222 View Post
    dai din mozilla sa faca stream si deschizi cu el...cu ochelari anaglifici merge bine ..eu caut ceva asemanator pentru ochelari stereoscopici si nu am gasit,cu stereoscopic player nu vrea sa imi faca stream.mai caut.
    nu merge stream direct nici cu ie nici cu mozilla.cu ce codec a mers stream cu stereoscopplayer?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)