Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
    Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Default RCS & RDS versus Vodafone, cine minte?

In urma cu o luna de zile am facut cerere de portare nr ab Vodafone catre RDS, astazi am zis hai sa trec pe la un centru RDS sa mai intreb cei cu portarea de dureaza atat, ca din cate stiu eu, dureaza cel mult 14 zile lucratoare.
    Merg si intreb o reprezentanta RDS care este stadiul cererii si de ce dureaza atat,imi zice cica cei de la Vodafone nu au dat acceptul, sun pe cei de la Vodafone si imi spun ca RDS trebuia ca in termen de 4 zile de cand am facut cererea sa ii anunte pe cei de la Vodafone daca ma accepta ca client sau nu, duduia de la Vodafone ma anuntat ca ieri iar sa facut o cerere de portare din nou pentru mine, oare de ce nu sa facut atunci in termenul de 4 zile de cand am facut cererea? Acum cine minte Vodafone sau RCS, de ce a trecut mai bine de o luna de zile si nu sa facut portarea?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

cum cine minte - megaoperatorul gigel

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Default ........

Nu stiu cine minte, dar unul din operatori a facut o stagnare pe loc a cereri.

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

la cit de seriosi sunt cei de la rcs cu siguranta ei mint ,nu au facut cererea catre Vodafone si stii de ce : pentru ca sunt incompetenti ,nici macar nu stiau ca trebuie sa faca cerere pentru portare numar la cit sunt de pregatiti ,habar nu au pe ce lume traiesc majoritatea dintre cei care lucreaza pe la caseriile RCS

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

In urma cu un an am incercat si eu portarea
    de la Orange la Vodafone , dupa 3 cereri depuse si
    20 de apeluri la serviciile clienti am renuntat.
    Posibil sa minta si Vodafone ca sa nu piarda clienti

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Am trimis si email catre ANCOM, sa vedem ce raspuns primesc si pe cine bag undeva.....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Interesul ca cererea ta sa stagneze este a lui Vodafone, dar asta nu inseamna ca neaparat ei sint vinovatii. Totusi cred ca ei au interesul sa nu-si mai piarda inca un client.
    Poate nu esti singurul care face aceasta portare.

Notă: Vizionarea programelor Pay TV fără un abonament valabil este ilegală
    Discuţiile purtate si fişierele disponibile aici sunt în scop experimental şi educaţional !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sifo View Post
    la cit de seriosi sunt cei de la rcs cu siguranta ei mint ,nu au facut cererea catre Vodafone si stii de ce : pentru ca sunt incompetenti ,nici macar nu stiau ca trebuie sa faca cerere pentru portare numar la cit sunt de pregatiti ,habar nu au pe ce lume traiesc majoritatea dintre cei care lucreaza pe la caseriile RCS
    Scuza-ma dar ori esti prost informat ori rau intentionat dar am o gramada de prieteni care si-au portat numerele in rds si singura dificultate pe care au avut-o a fost cu operatorul de la care au plecat in general vodafone sau orange mai rar cosmote!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Militiene, da neste date personale si data la care ai facut cererea sa verificam nitel problema sa vedem cine minte
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by adicorp View Post
    Scuza-ma dar ori esti prost informat ori rau intentionat dar am o gramada de prieteni care si-au portat numerele in rds si singura dificultate pe care au avut-o a fost cu operatorul de la care au plecat in general vodafone sau orange mai rar cosmote!
    sa stii ca nu sunt nici prost informat si nici rau intentionat ,eu am spus doar realitatea pe care am intilnit-o personal la RDS ,daca scotocesti prin forum o sa vezi ca am postat mai multe topicuri cum se lucreaza la caseriile RDS si concluzia este ca sunt incompetenti si nestiutori ,dar vina este a celor care ii angajeaza fara sa ii intrebe macar cum ii cheama darmite sa mai poata da niste relatii,singurul lucru pe care il supn daca ii iei un pic mai tare este "NUUUUUU SSTIIIUUUUUUUUUUUU"

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mare greseala.Nu ai semnal pe nicaieri,de revelion in zona Breaza nu numai ca a dat o data retea ocupata(cind era congestie si in alte retele),apoi o zi nici nu mai avea semnal deloc,doar apeluri urgenta.Sper sa mai ai un telefon si pe alta retea,altfel nu o sa il folosesti decit in citeva puncte.
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Militianu View Post
    Am trimis si email catre ANCOM, sa vedem ce raspuns primesc si pe cine bag undeva.....
    Baga mail la ANPC, cu ANCOM nu rezolvi nimic. Mie mi-au portat numarul dupa 50 zile dupa a doua sesizare la ANPC. La prima sesizare, ANPC-ul primisese raspuns de la RCS ca "solicitarea a fost rezolvata" ! Dupa a doua sesizare, a doua zi am fost contactat de la RCS si portarea s-a rezolvat incredibil de rapid

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ehee...bine ai venit in clubul celor care vor portare din Voda in RDS...si nu reusesc!
    Eu am alta intamplare similara cu a ta...
    Tot ce am vrut initial, a fost sa imi schimb numarul de mobil RDS (de pe abonament) cu un alt numar tot din plaja mobila RDS! M-am dus la o "duduie" la o casierie si am intrebat daca se poate. Raspunsul dupa cateva telefoane a fost pozitiv, insa contra sumei de 80RON! Ceea ce mi s-a parut mult! Asadar am ales solutia mai ieftina (dar mai anevoioasa) sa portez un numar de cartela Voda peste numarul meu de RDS.
    Mers la casierie, facut/depus Cerere. Peste o luna nu se realizase portarea. Ma duc iar, raspunsul lor: "A intervenit o problema...si chiar va asteptam sa mai veniti odata cu seriile simurilor ...etc..." . Deci vrajeli! Am trimis si pe e-mail scanate simurile + copie CI, si a mai trecut inca o luna! Am mai trimis un e-mail cu instiintare ca depun plangere la ANCOM si atunci mi se da un reply sec: "Cererea dvs a fost respinsa. Date incomplete!" ...Ce fel de date le-or mai fi trebuit inafara de copie CI, numar contract (pe care il au deja) si copii dupa simuri din care se vad clar numerele ?! Dumnezeu stie...!
    Drept urmare, am aruncat telefonul in sertar si de atunci nici nu il mai folosesc. Cumparat doua cartele Cosmote (una pt mine si una pt acasa) si rezolvat problema...

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Dupa mai bine de o luna de zile de cand am facut cererea de portare , ieri sa facut portarea.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)