Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
    Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Primul an . Tragem linie si concluzionăm :

Acum fix 1 an incepuseră emisia de test primele 2 pachete DTH romanesti : FocusSat si DigiTV (in ordine cronologică) .

Cum vi se pare evolutia lor , cu argumente ?

Ar fi bine sa recititi inainte de a posta aici si cele scrise la :

http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=29992 si la
    http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=30329

Cat din cele scrie acolo s-au adeverit ? Numar de canale , abonati , specificatii tehnice , preturi , etc ?

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

A fost bine sa mai recitesc din "scripturile" "antice" de 1 an ...nostalgie!cateodata nu strica sa ne intoarcem si la...origini!
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

As trage prima concluzie da...sunt cam cheaun...fie: una peste alta a fost un AN BUN pentru DTH-ul romanesc...se putea chiar mai bine.In incheiere as sublinia faptul ca DIGI TV, fata de FOCUS SAT si MAX TV...na c-am uitat ..am pierdut ideea, tu-i ceapa ei de beutura...vreau sa spun ca DTHul a fost POMITATOR
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

io zic ca mai bine ne abtinem anu asta si tragem linie la anu....sa vedem dupa ce le cresc dintzii cum e...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

1 An e 1 An . Se fac bilanturi si analize.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

King Blana,ce rost mai are sa facem bilanturi.Avem un premiat cu coronita,un lider detasat un campion care a zdrobit concurenta,un castigator meritat care se numeste Digi TV.
    Avem si doi repetenti,unul cu sanse de revenire la anul as numi Max Tv si unul care s-a umplut de rusine si de dispretul potentialilor cumparatori.Sa-i mai dam numele ? Mi-e greata

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Moo, unde-i biroul ala a lui ... unde te inscrii ca sa fi pupator in fund profesionist? Cand vad ce posteaza unii, mai ca-mi fac si mie pofta.

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nrares
    Moo, unde-i biroul ala a lui ... unde te inscrii ca sa fi pupator in fund profesionist? Cand vad ce posteaza unii, mai ca-mi fac si mie pofta.
    Subscriu si eu frate
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Unde a zdrobit concurenta?A castigat batalia,este ok sunt de acord dar "razboiul" inca nu!UPC din locul 3 pe tara a devenit pe locul 1 si sa nu uitam ca are 50 % din actiunile companiei pe care tie iti este scarba sa-l pronunti.
    Totusi nu inteleg de unde ai aceasta repulsie fata de Focus?Ai putea s-o impartasesti si noua?Dar te rog explica-ne obiectiv lasand la oparte sentimentele..doar faptele reale ne intereseaza!
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pentru tine iata in viteza cateva dintre bilele negre ale lui pocus sat.

1)Mincinosi
    Anunta lansare pachet pe 1 dec si lansarea are loc abia dupa 4 luni
    Anunta lansarea tp 2 pe 1 mai si lansarea se amana din nou
    Anunta relansare la 1 noiembrie si noi nu am vazut nimic nou pana azi

2)Jepcari
    Saraci fraieri care s-au abonat pana acum au platit chiar si 10 mil pe receptor si antana cat costa in mai la Altex un kit focus sat.
    Primul pachet din lume care cere bani pe doua pachete pentru a vedea programele ce in mod normal formeaza baza.

3)Prosti
    Au ales magazine care vand masini de spalat si frigidere pentru distributie.Au ales dealari mici care abia le-au vandut cate 20-40 de receivere in 6 luni.Marii dealeri sunt la Max iar Digi TV are casierii in toata tara si cel mai mare magazin online din Romania.
    Daca RCS a mutat castigator printr-un partenierat cu rdi cei ce de focus sat niciodata nu si-au spus neoficial parerea pe acest site,spre comparatie cei de la Max au scris mereu pe aici si vedeti in ce relatie buna sunt cu useri de pe forum.

4)Imagine
    Reclame urate,cu un chelios la o nunta de tarani , momente nepotrivite in care au fost lansate campaniile publicitare.
    Calitatea indoielnica a unora dintre useri ce au avut o atitudine pro focus pe acest site.

Lista poate continua.

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bismotti
    Pentru tine iata in viteza cateva dintre bilele negre ale lui pocus sat.

1)Mincinosi
    Anunta lansare pachet pe 1 dec si lansarea are loc abia dupa 4 luni
    Anunta lansarea tp 2 pe 1 mai si lansarea se amana din nou
    Anunta relansare la 1 noiembrie si noi nu am vazut nimic nou pana azi

2)Jepcari
    Saraci fraieri care s-au abonat pana acum au platit chiar si 10 mil pe receptor si antana cat costa in mai la Altex un kit focus sat.
    Primul pachet din lume care cere bani pe doua pachete pentru a vedea programele ce in mod normal formeaza baza.

3)Prosti
    Au ales magazine care vand masini de spalat si frigidere pentru distributie.Au ales dealari mici care abia le-au vandut cate 20-40 de receivere in 6 luni.Marii dealeri sunt la Max iar Digi TV are casierii in toata tara si cel mai mare magazin online din Romania.
    Daca RCS a mutat castigator printr-un partenierat cu rdi cei ce de focus sat niciodata nu si-au spus neoficial parerea pe acest site,spre comparatie cei de la Max au scris mereu pe aici si vedeti in ce relatie buna sunt cu useri de pe forum.

4)Imagine
    Reclame urate,cu un chelios la o nunta de tarani , momente nepotrivite in care au fost lansate campaniile publicitare.
    Calitatea indoielnica a unora dintre useri ce au avut o atitudine pro focus pe acest site.

Lista poate continua.

Frate tie ti s-a pus pate rau pe "amarati " de la Focus
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

BISMOTTI PROPUN SA FI MODERATOR IN ACEASTA SECTIUNE PENTRU CA ESTI CEL AMI AUTORITAR SI AI ADUS CELE MAI CLARE EXEMPLE CARE SA INCHIDA DEFINITIV GURA CELOR CE MAI ZIC CEVA BUN DE FOCUS.PENTRU MINE EXISTA DOAR DIGI TV,EU AM FOST PRINTRE PUTINI CARE AM CREZUT IN FOCUSSAT SI SUNT FOARTE DEZAMAGIT.
    FALIMENTUUUUUUUUUUUUUUL
    BOOM TV betatester !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Desi nu sunt un fan al stilului "bismotti" (sa ma ierti, te rog, mai ales ca nu ne cunoastem ) si evit sa ma bag in disputele ce tin de comercial, trebuie sa recunosc ca de data asta a stiut sa puna lucrurile intr-un mod mai mult decat pertinent si corect. as fi la fel de incantat sa-i raspunda cineva din "partea cealalta" intr-un mod macar la fel de organizat...
    DM800PVR-250GB, offset 1,8 m, LNB Invacom 0,3 dB, pozitioner Diseqc 1.0-1.2 Vbox II
    Gemini2 Project 3.80

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Si pentru mine lucrurile sunt clare,digi tv nu are rival la ora actuala in Romania si nu cred ca situatia se va schimba prea curand.

PS
    Am o vaga senzatie ca atacurile impotriva lui Focus Sat sunt dirijate de Max Tv.Gresesc ?
    Focus Sat e un concurent pentru RCS ? Niciodata. Puteti spune acelasi lucri si in cazul lui Max ?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

RADUMAMIRADULE CE TIAM FACUT DE VREISAMI INCHIZIGURADEFINITIV?

Asta a fost in stilul tau.

PS. @bismotti
    Asa te vreau frate, argumente nu sentinte. Suntem prea putini cei atinsi de microbul satelitilor si eu spun ca nu merita sa ne certam intre noi. Putem discuta civilizat fara sa atacam pe nimeni. Hai sa privim lucrurile in mod constructiv indiferent ca avem ceva contra unuia sau altuia.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)