Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default caid 0b02:0 Focus...probleme in sharing

Cred ca foarte multi dintre cei care au cardul Focus in sharing cu acest nou caid au intampinat dificultati cu "capsomanul " de la capatul liniei..Va rog ca acei dintre voi care va pricepeti in a scrie linia pentru cccam provider (e1-e2) si pentru ce mai considerati voi ca poate fi util tuturor in sharing cu acest nou caid ,va rog sa le scrie-ti aici sa nu mai avem probleme .

Va multumesc !

Cred ca aceasta informatie ne va fi de real folos tuturor

"LA MULTI ANI !"

p.s .eu am trimis linia asta ..dar nu le apare la cei de la "capat"
    caid: 0B020000 "[Conax] UPC DIRECT RO (1W)

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Acest caid nu e nou, are un an de cind l-a schimbat
    pe cel vechi la Focussat, acum e alta problema ca tu
    ai scos cartela de la naftalina si avea inca vechiul caid, daca
    ai sa cauti pe net dupa cccam.providers actualizat vei
    avea surpriza ca nu sint probleme si este editat caid 0b02
    cu Focussat si ceilalti provideri care au acest caid

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

prietene ..raks67...daca citeai mai atent postul nu scriai ceea ce ai scris...cartela nu e scoasa de la naftalina (si chiar daca e scoasa asta e problema fiecaruia).In post cred ca am scris clar "ce linie sa ii trimit(em) celui de la capatului liniei sa vada noul caid pentru focus".In consecinta daca vrei sa ajuti...ajuta..daca nu abtine-te.

P.S.Am citit o multume de posturi ale tale...decat mistouri...nimeni sa nascut invatat..ajuta ca si tu ai fost ajutat la randul tau."La multi ani!"

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu nu am vazut sa se plinga nimeni cu acest nou caid
    cum il numesti, cu ale tale 7 postari nu stiu cit ai studiat
    pe forum, sau poate esti clona vreunui user mai vechi?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

ai dreptate ..sunt clona lui DM 500...daca nu eram eu cum mai faceai tu norma la posturi...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satwest View Post

p.s .eu am trimis linia asta ..dar nu le apare la cei de la "capat"
    caid: 0B020000 "[Conax] UPC DIRECT RO (1W)
    Nu inteleg care este treaba cu trimisul liniei din din cccam.providers la parteneri. C si F ai schimbat Ce anume nu apare celor de la capat? Nu vad cardul, fii mai explicit...
    Cardul functioneaza la fel de bine cu si fara cccam.providers in share.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

partenerul de sharing nu are cccam provider-ul actualizat si din aceasta cauza corespondentul caid 0b02:0 # Focus ii apare ca fiind Redlight.Intrebarea se refeream la ce linie de cccam provider (actualizata) ii corespunde ca fiind valabila pentru noul caid al cardului Focus.Am gasit si in cccam provider actualizate aceasta linie dar celor din sharing le apare ca fiind tot "Redlight".Si cu acesta linie de cccam provider (spun ei ) le apare ca nefiind caidul pentru Focus

0B020000 "UPC (1W)/Vectra (13E)/FreeX (5W)/DaVinci (4W)/VECTRA PL [DVBC]"

Intrebarea era ..ce linie pentru cccam config sa le dau (dam) (actualizata) ca ei sa vada ceea ce vor ...adica caid 0b02:0 Focus (sau UPC Direct) sau cum se mai numeste oficial cardul Focus.
    Multumesc!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Sa descarce de aici: http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=70095&page=13

Cccam.channel.info si providers @first zipper

In prio se pune aceasta linie:

P: 0b02:000000 # Upc direct

Senior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@satwest stai linistit am focus de vreo 6 luni si am facut schimb cu mai multi din europa si inca nu s-a plans niciunul ca ar vedea caid-ul redlight.
    Daca cel la care i-ai trimis linia e un incepator si habar are ce caid are focus si mai ales sa verifice linia ta asta e nu iti bati capul cu el.
    Ceea ce vrei tu nu se poate.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

multumesc chris-walter....malefycu pentru raspunsuri...nu puneam acest post atata de "iritant" pentru cunostiintele in domeniu al altor forumisti,dar o persoana care foloseste vps server si cu un card de valoare in europa sa nu cunoasca caid-ul Focusului...Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

LA MULTI ANI!

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

0B020000 "UPC (1W)/Vectra (13E)/FreeX (5W)/DaVinci (4W)/VECTRA PL [DVBC]" - asta trimiti sa editeze in Cccam.providers iar linia asta - 0B020000 "[Conax] Redlight (13E)"
    sa o stearga

P.S. - nu eu am inventat cele de mai sus , mi-am rupt 5 minute din timp si am cautat pe net - asta ca sa inchei cu un misto mai misto

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Sanatate!

Quote Originally Posted by satwest View Post
    ...partenerul de sharing nu are cccam provider-ul actualizat si din aceasta cauza corespondentul caid 0b02:0 # Focus ii apare ca fiind Redlight
    Pe partener il deranjaza ca :
    - al tau card REDLIGHT deschide programele FocusSat,
    - nu "vede" de loc programele din pachetul FocusSat
    - sau se astepta sa ai Redlight adevarat in local... ?
    Eu am in box un card FocusSat - trecut la 0xb02 - pe care-l vede ca Redlight(13E), dar deschide corect toate programele FocusSat pentru care am subscriptie - full fara Panonia. Boxul tau cum vede cardul ?
    La multi ani !
    Amiko Alien + 1,15 Al [13E-4,8E-0,8V] pe suport TRIAX + Kathrein CAS60 [5V] + 40"HD Blaupunkt + 43"UHD LG

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default caid b02

hai mai ca problema asta era o problema acum 1 an cand eu la inceputuri in sharing am explicat-o frumos celor cu care doream sa fac sharing si au inteles. le-am dat la unii chiar link-uri de pe aici sa-si ia noile cccam providers si unii mi-au si multumit (daca cauti p-afara greu gasesti fisiere actualizate de channelinfo si providers)

problema cu focussat-ul e alta: n-are HD si cand ii dai lu' unu linia ta face schimb doar de mila cred... ca altfel de ce s-ar uita unul la History sau Discovery normal cand pe acelasi satelit e History HD sau Discovery HD la Telenor? si mai are o mare problema: n-are meciuri de fotbal; de aia e bine sa ai digi din romanica... ca ai ce sa oferi

asa ca eu mai astept hd-urile de la ei ca daca nu trec la digi si pun la pastrare cartelutza lor
    Last edited by cristimate; 31st December 2010 at 12:38.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

...cea mai buna "exprimare" (multumesc mateda) ....
    -cardul are caid 0b02
    -deschide toate programele Focus
    Deranjeaza:
    -dece apare Redlight si nu apare numele corect al providerului Focus (normal,i-am trimis actualizare noua provider si chanell info)

..multumesc cristimate...dar sa stii ca nici cu Digi nu o sa ai private box full pentru schimb de linii ...

...si chiar daca am numai 7 posturi (multumesc raks67),te anunt ca am toata partea de 0.8W (nu sunt in Romania),lipsesc doar UPC Direct Hu.

Imi cer scuze pentru ca o problema atat de neinsemnata a degenerat...

Va multumesc tuturor,un an nou fericit ..si sa incercam sa fim mai buni

LA MULTI ANI !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristimate View Post
    hai mai ca problema asta era o problema acum 1 an cand eu la inceputuri in sharing am explicat-o frumos celor cu care doream sa fac sharing si au inteles. le-am dat la unii chiar link-uri de pe aici sa-si ia noile cccam providers si unii mi-au si multumit (daca cauti p-afara greu gasesti fisiere actualizate de channelinfo si providers)

problema cu focussat-ul e alta: n-are HD si cand ii dai lu' unu linia ta face schimb doar de mila cred... ca altfel de ce s-ar uita unul la History sau Discovery normal cand pe acelasi satelit e History HD sau Discovery HD la Telenor? si mai are o mare problema: n-are meciuri de fotbal; de aia e bine sa ai digi din romanica... ca ai ce sa oferi

asa ca eu mai astept hd-urile de la ei ca daca nu trec la digi si pun la pastrare cartelutza lor
    Nu face nimeni schimb doar din mila pentru ca nu toti vor doar HD-uri.
    UPC Direkt Ro ( Focussat ) prezinta un avantaj mare prin faptul ca au majoritatea canalelor din UPC Direkt ( in afara momentan de cele HD) iar acestea nu sunt dublate in limba romana (cum sunt cele unguresti ca exemplu).
    Asa ca, daca aveti timp de explicatii cat de cat, veti primi linii bune la schimb.

Avanyaje fata de alte DTH -uri:
    - Filme : Cinemax2 + MGM
    - Documentare : Fish & Hunting, History
    - Desene : JimJam, Nickelodeon
    - Sport : ESPN America, Extreme Sports, Telesport, Sport Klub
    - XXX : Hustler, Blue Hustler, Daring!TV

In concluzie nu vad nici o mila, ci mai mult un avantaj pentru cel ce acepta un schimb cu acest card, card ce deschide multe fiind si foarte stabil in sharing.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)