Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Acum : Avatar 3D pe Sky 3D !

Avatar 3D pe Sky 3D (28 Est/nds) !
    A inceput la ora 22 , ora Romaniei.

Vizionare placuta !
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Avatar 3D pe Sky 3D (28 Est/nds) !
    A inceput la ora 22 , ora Romaniei.

Vizionare placuta !

da stapane , da semnal la Cluj nu prea pe 3d ala)) poate aduce moshu':P)

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Pacat ca mi-am uitat ochelarii la magazin cand am achizitionat plasma
    Se poate vedea si pe SkyPremiere HD
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

De pe DM 800 HD cu un TV 3D pot vedea aceste programe transmise prin satelit numite 3D sau e necesar un RECEPTOR special?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default re

Quote Originally Posted by narcisluca View Post
    De pe DM 800 HD cu un TV 3D pot vedea aceste programe transmise prin satelit numite 3D sau e necesar un RECEPTOR special?
    sa ai TV 3D, de restul se ocupa DM 800HD

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

O veste f buna - Multumesc! Astept totusi sa cumpar TV 3D fara ochelari! Sistemul actual de TV 3D care necesita ochelari nu ma incanta!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Arsenal - Chelsea live 3D pe acelasi canal.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

[email protected] ai reusit sa pui subtitrarile la fisierele mkv k-lumea pe 3D side-by-side?
    Am incercat si direct pe usb pe TV, imagine superba 3D dar subtitrarea necitibila si din media playerul din dreambox la fel, fara success. Oare exista solutie?
    Z

SUBpedia Expert
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by Z0ltan View Post
    [email protected] ai reusit sa pui subtitrarile la fisierele mkv k-lumea pe 3D side-by-side?
    Am incercat si direct pe usb pe TV, imagine superba 3D dar subtitrarea necitibila si din media playerul din dreambox la fel, fara success. Oare exista solutie?
    Z
    Numai un player destept poate citi subtitrarea 3D.... niciodata televizorul....
    La mine, subtitrarile 3D pe care le fac in format PGS merd bine doar pe Dune Prime...
    Odata, mergea si pe WD TV Live, dar de cand cu firmware-urile noi, nu mai merg...
    Deci, numai produsele Dune redau bine subul 3D (alte aparate nu am testat).

Member Mentor

judetul antwerpen, republica regatul belgiei
    Posts Thanks / Likes

Si PlayonHD2 al meu duce 3d subs fara prob.
    Da, Panasonic (vt20 al meu, inteleg ca il are si Fanta), nu duce 3d subs direct, ca Samsung. Trebuie player care stie. Ideal e player care stie dvd/bluray iso, unde se pot pune mai multe subs in format bluray sup (pgs), sa poti alege intre diferite subs, ca la un bluray.
    Daca vrea cineva prog de convertit .srt in idx/sub sau bluray sup pgs 3d side by side, vi-l dau eu, numai sa imi spuneti unde sa il uploadez. Situl baietilor a fost dat jos si nu il mai vad in alta parte.

Edit:
    Daca stie cineva unde s-au mutat baietii (in caz ca), spuneti-mi si mie plz.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu am descarcat acest mkv: Drive.Angry.3D.2011.1080p.3D.Half-SBS.mkv, are subtitrarea build-in, pe 2D nicio problema binenteles side-by-side, bustitrare OK centrat dar pe toata imaginea nu dublat pe cele doua side-uri, in momentul in care dau drumul la 3D pe TV, apare subtitrearea, dar necitibila, idem se intampla si cu meniul dreamboxului la vizionarea unui post 3D.

Solutii?
    Z

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Fratilor... ochelarii aia merg pe orice tip de LCD? Vorbesc de astia speciali nu anaglif
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Am incercat sa gasesc cu gogu detalii insa nimic edificator. Ar merge sa vizionez aceste programe de pe satelit cu ochelarii activi pe LCD normal de la LG?
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Member Mentor

judetul antwerpen, republica regatul belgiei
    Posts Thanks / Likes

Zoltan a zis:

"Eu am descarcat acest mkv: Drive.Angry.3D.2011.1080p.3D.Half-SBS.mkv, are subtitrarea build-in, pe 2D nicio problema binenteles side-by-side, bustitrare OK centrat dar pe toata imaginea nu dublat pe cele doua side-uri, in momentul in care dau drumul la 3D pe TV, apare subtitrearea, dar necitibila, idem se intampla si cu meniul dreamboxului la vizionarea unui post 3D.

Solutii?
    Z"

Dreamboxul nu are cum sa redea subs 3d, pentru ca dupa cate stiu eu nu duce nici formatul bluray .sup, nici idx/sub ci numai .srt. Cum am spus, daca ai un player care citeste iso, iti dau eu programul de convertit .srt in bluray sup sau idx/sub, care iti pune subtitlul in cele doua jumatati sbs. Problema e ca dupa conversie, mkv-ul rebuie remuxat impreuna cu subtitlul cu tsmuxer in format bluray, dupa care facut un iso, altfel nu apar subtitlurile. Deci e nevoie de un player care stie iso, sau unul care stie sa citeasca .sup sau idx/sub impreuna cu mkv.
    Eu folosesc iso pentru ca adaug mai multe subtitrari in mai multe limbi si pot sa le aleg ca la un bluray obisnuit, in ce limba vreau. Ca player folosesc PlayonHD2.

SUBpedia Expert
    Posts Thanks / Likes

Softul pentru a crea subtitrari 3D (foarte simplu de altfel) il puteti descarca de aici:

3DSubtitler

Partea ROMANA a fost creata cu ajutorul dat de mine, merge perfect, diacritice si tot, testat in toate sensurile...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)