Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Totul despre Digi TV in cal mai complet articol din presa

http://www.gandul.info/2005-11-19/oferte/digi_tv

Asteptam ziarele Atac pentru un articol despre MAX TV,articol impanat cu poze de la ultima casatorie Prigoana-Bahbutan si Infractoarea despre Focus sat,articol ce va trata sumele uriase cerute de un pachet aflat in lichidare datorita falimentului.
    BOOM TV betatester !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Re: Totul despre Digi TV in cal mai complet articol din pres

Quote Originally Posted by Radu
    Asteptam ziarele Atac pentru un articol despre MAX TV,articol impanat cu poze de la ultima casatorie Prigoana-Bahbutan si Infractoarea despre Focus
    Quote Originally Posted by Fanta
    Nu mai atacati Focus si Max ! Au nevoie de sustinere !
    @Radu
    Stii sa citesti ? Sau care e problema ta ? Nu era suficient sa dai linkul la articolul despre DigiTv ? Sau tu esti cel care l-ai scris si ai vrut sa ne atragi atentia supra calitatilor tale de jurnalist ? Nu de alta, dar vad ca deja la prima ora ai stiut de articolul ce a aparut azi ? Si de unde ai ajuns la concluzia ca este cel mai complet articol din presa ? Le-ai citit tu pe toate ce au aparut in presa romaneasca vreodata ? Te plateste cineva sa umpli forumul cu anti-propaganda ta ? Sau faci parte din trupa de "cheerleaders" DigiTv ? Sau esti chiar mascota DigiTv ?
    Parca te-am mai rugat acum citeva zile sa incetezi cu astfel de topicuri... Lucru cerut deja de citeva ori si de @Fanta de altfel.

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

HA HA HA HA ma faceti sa rad,cred ca au inceput sa fie experti si in presa in acest domeniu,citez din articolul de mai sus"satelitii care se invart deasupra Pamantului"
    Fratilor lasati-va de aceasta meserie,unde or fi vazut ei "calitate a imaginei mai buna" ca sa nu mai vorbesc de sonor

Toata stima
    Piciul Alcolistul
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

comentariile la articol sunt mai interesante decat articolul in sine, mai ales ca sunt cateva de-a dreptul penale :

De exceptie
    de Calculatoristu (18-11-2005 20:4

De departe asta e cea mai tare chestie ca am auzit-o saptamna asta:
    "...ar taxa de instalare este tot 0 lei, dacă vă instalaţi singuri sistemul"
    business curat!

Vremea capricioasa te lasa fara TV digitala
    de Primus(18-11-2005 21:09)

nu spuneti nimic despre ce se intampla daca cerul este inorat.Asa-i ca te uiti la puricii de pe ecranul televizorului ?

asa este
    de bogdan(18-11-2005 21:37)

asa este,daca vine o furtuna sau e cerul innorat ai incurcat-o!

PT SPANIA
    de spaniolul(18-11-2005 22:32)

Poate sa-mi spuna cineva daca functioneaza si in <spania> ?Multumesc anticipat

Atata nu stii
    de Adi(18-11-2005 22:55)

Atata nu stii ca atunci cand cade semnalul pe parabola (purici nu exista pe digital)cade si pe cablu?

spania
    de unul(18-11-2005 23:09)

frate in spania merge garantat.Unde ai trait pana acum?

digiteve
    de degeratu(18-11-2005 23:47)

Cand este innorat, merge la fel de bine. Am testat eu, nu am crezut pana nu am vazut.
    Daca mai aveam si internet si telefonie cu digi tv, cablul ajungea istorie.

digi tv
    de gheorghe(19-11-2005 00:13)

digi tv merge in toata europa si este cel mai bun!nu conteaza daca ploua sau e vant la mine merge

nici o legatura
    de Mircea(19-11-2005 01:30)

nu au nici o legatura norii cu transmisia digitala. Calitatea scade numai in cazurile de explozii masive solare, din cauza ionizarii excesive a atmosferei.

HD
    de Dan(19-11-2005 02:44)

Calitatea e intr-adevar mai buna la canalele digitale decat la cele transmise analog. Cu toate acestea viitorul apartine televiziunii in High Definition (HD). Programele oferite in HD si vazute pe un TV care suporta aceasta tehnologie se vad superb. - asta sigur n-are nici digi nici focus si nici max....
    HD
    de Dan(19-11-2005 02:49)

High Definition e tot televiziune digitala dar la o calitate mai buna datorita modului in care este inregistrat si transmis semnalul: 720p (progresive) sau 1080i (interlaced).

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pentru cei ce nu stiu : ziarele apar in editie electronica in jurul orei 22-23 , deci acest articol poate fi citit la o scurta revista a presei prin cateva ziare importante , in jurul orelor mentionate , nu trebuie sa astepti ziarul la taraba la 6AM

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@KGB
    Da, ai dreptate. Si eu google-ui in fiecare noapte presa romaneasca de pe Internet, cautind articole laudative la adresa DigiTv. Nu stiu ce a fost cu google azi-noapte, tocmai articolul din ziarul "Gandul" nu mi l-a gasit. Si in plus chiar in dimineata asta nu m-am putut trezi la 6 (data viitoare o sa-l rog pe @Radu sa-mi dea si mie un beep cind se mai intimpla un astfel de eveniment, cum a fost acest articol de ziar) sa ma duc la taraba de la colt, sa cumpar presa zilei si sa caut stiri calde despre DigiTv. Promit sa nu se mai intimple.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

si oarecum in aceeasi nota, tocmai s-a terminat pe Antena 1 o emisiune (saptamana financiara a "gainii") in care a fost desfiintat Astral-ul... tema: epoca de piatra a televiziunii digitale, recte DTT de la Astral, "lansata anul trecut ca sa umfle pretul Astral inainte de preluarea de catre UPC"...
    DM800PVR-250GB, offset 1,8 m, LNB Invacom 0,3 dB, pozitioner Diseqc 1.0-1.2 Vbox II
    Gemini2 Project 3.80

IEU Teacher

Bistritza,fost oras linistit , actual ufff... Romanica
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabi
    si oarecum in aceeasi nota, tocmai s-a terminat pe Antena 1 o emisiune (saptamana financiara a "gainii") in care a fost desfiintat Astral-ul... tema: epoca de piatra a televiziunii digitale, recte DTT de la Astral, "lansata anul trecut ca sa umfle pretul Astral inainte de preluarea de catre UPC"...
    Interesant..Eu tocmai am vizitat standul de la EXPO-Transilvania shi acolo aveau stand cu ..ASTRAL..!?

Banned

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by loko
    @KGB
    Da, ai dreptate. Si eu google-ui in fiecare noapte presa romaneasca de pe Internet, cautind articole laudative la adresa DigiTv. Nu stiu ce a fost cu google azi-noapte, tocmai articolul din ziarul "Gandul" nu mi l-a gasit.
    Fii atent :

http://forum.softpedia.com/index.php...=73957&st=1530

articol postat in 18 nov . ora 21

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *********
    Fii atent :

http://forum.softpedia.com/index.php...=73957&st=1530

articol postat in 18 nov . ora 21
    Da, ce sa vad ? Ca l-au platit pe ala sa-i laude la ziar ? Si eu care credeam ca jurnalistul de la Gandul a scris din convingere si experienta pozitiva proprie... Ciudat ... Da' pe @Radu cine l-a platit ?

Banned

Posts Thanks / Likes

Vroiam sa zic doar ca articolul a aparut de ieri seara , deci il putea gasi toata lumea pana azi cand a aparut si la RDI

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

apropos de "obiectivitatea" celor de la Antena 1... mi-am amintit acum ca una din acuzele aduse celor de la Astral era ca "iti trebuie o alta telecomanda decata televizorului ca sa schimbi canalul"... ) ) )
    DM800PVR-250GB, offset 1,8 m, LNB Invacom 0,3 dB, pozitioner Diseqc 1.0-1.2 Vbox II
    Gemini2 Project 3.80

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)