Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Default AZbox Elite HDTV Twin Linux ready

cine are acest aparat si cine-l foloseste cu wlan si cat de bine merge cu wlan si cu ce usb-stick de wlan merge bine ?

ms fain
    adevärul este inventia unui mincinos

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

ca de obicei räspund tot eu

TP-LINK TL-WA501G si NETGEAR WNCE2001 merg färä probleme

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

un box de kkt cu un firmware de kkt
    bani putini, no fun

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hidric View Post
    un box de kkt cu un firmware de kkt
    bani putini, no fun
    Azbox asa de "kkt" si la bani putini:

-Multimedia net superior(doar spune-mi altul testat! )
    -singura problema de care suferea:"server" -rezolvata de oscam sau in cazul E2( SIF, DS, RTi, Neutrino) si cccam nativ/oscam.
    -un deco cu un fw aparent simplu dar complet care nu are nevoie de o alta imagine dedicata pentru a vedea un mkv1080p, M2TS, sau un kkt de subtitrare atasata/container.
    Am versiunea Premium, fw 1.019 Méditel, HDDintern 1TB, oscam svn4733 dvbapi(server/client) dvb-S/ dvb-T,recent dvb-C upgrade ptr GicaCablu, wifi onboard, IPTV(candva am si creat/postat o lista cu 83 canale) si mediaplayerul si iti garantez ca vad in plus decat pe unul mai scump dar funny.
    Ma rog poate Elite-ul tau e altfel.
    Cei ce nu pot trai fara E2 au si optiunea dual boot USB E2-OFW.
    O intrebare: ai vazut cum arata vreun M2TS extras din BD pe out 1080P alea cu DTS pe unul mai mai avansat decat Azbox?
    >>iti recomand fw4890, KGD4890, sau ultima pentru Méditel, sau poate nu....

asa merge un receiver de kkt(tv, stream mkv, m2ts):
    apropo cuplez camera Sony ca si USB HDD (filmeaza in format 1080, AVCHD 5.1, format MTS), si azbox se joaca cu continutul.....cica il si reda in 1080P.
    sunt 4 bucati video(foloseam pe atunci MultiCAS client mode cu cline din cccserv extern pe router Topex-acum s-a mai schimbat problema, serverul fiind direct in azbox, plus acele carduri ce nu intrau fara reshare plus castig unui hop)
    http://www.youtube.com/watch?v=PtRu1..._order&list=UL
    Pacat ca nu am facut video si cu IPTV Mode, dar gaseti una pe site-ul de mai sus.
    Apropo il vizualizezi direct din azbox(YouTube PLayer- e in fw ila de kkt nu trebuie sa cauti un plugin sau imagine pentru asta)
    Pune la bataie probe SIMILARE cu unul "FUNNY" care face toate astea, o iau ca o recomandare.

Am mai vazut un astfel de verdict si la un moment dat m-a rugat sa ii configurez recul prin remote- Avea 3 Emu active din care si un cccam de dream, MultiCAS neconfigurat, a bagat CCcam.cfg si gata verdictul: Merge prost AZBOX!
    La banii astia ce vreti mai mult, face oricum mai mult decat altele supraevaluate sau la preturi nesimtite.

LOL

p.s. pentru speed-zapping mai aproape de cerintele fun try cccam-nativ si E2!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)