Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14

Thread: Pentru fanta :

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pentru fanta :

Fanta as vrea sa stiu ce se intampla cu sport klub ro a fost cumparat de digi sport si va deveni digi sport extra anul viitor sau au cumparat doar niste drepturi de la ei.

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default N-avem noi, microbistii DIGI norocul asta !...

[QUOTE=roman_cristiano;985273]Fanta as vrea sa stiu ce se intampla cu sport klub ro a fost cumparat de digi sport si va deveni digi sport extra anul viitor sau au cumparat doar niste drepturi de la ei.[/QUOTE Am avut norocul sa vad la vecinul meu-care are Focus sat-meciuri LIVE din Brazilia si cine a mai urmarit meciuri sambata sau duminica seara poate confirma ca un meci FLUMINENSE-CORINTHIANS pe SPORTKLUB a fost peste Manchester-Arsenal de aseara,mediocru ca spectacol... Opinia mea e subiectiva, insa microbistii s-au saturat de tacticizarea campionatului italian si vrea spectacol, iar 80% din meciurile "Brasileirao" sunt o sarbatoare Pe de alta parte 3-4 meciuri de baschet LIVE din Euroliga,mari si miercuri sunt o incantare cand joaca Panathinaikos, Barcelona sau Macabbi Tel Aviv ! In plus, in CUPA ANGLIEI se joaca cu o ambitie fantastica ,chiar si o echipa de liga a 3-a poate face surprize,iar finala din mai de pe Wembley e la nivelul unui Barcelona-Real(sau invers) Sper-in 2011- sa nu-mi mai stressez pritenu' vecin

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

de aici:http://www.farablaturi.ro/2010/10/di...9D-sport-klub/Digi Sport nghite Sport Klub

Toate drepturile tv ale postului Sport Klub vor trece la Digi Sport. Mișcarea este una mai amplă, fiindcă și n Ungaria se va ntmpla la fel ca n Romania. E de așteptat ca Sport Klub Romania să se nchidă, n timp ce campionatele vizionate la acest post urmează să fie văzute la Digi Sport sau Digi Sport Plus.

Lansat n 2006 n Romnia, Sport Klub oferea transmisia competițiilor fotbalistice de primǎ ligă din Germania, Franța, Olanda și Brazilia, rămnnd n 2010 cu Rusia, Belgia și Liga 2 din Romania. De asemenea, difuza meciurie de acasǎ a patru echipe din prima divizie italiană precum și programele și meciurile difuzate de canalele TV ale cluburilor FC Barcelona, Arsenal Londra și Liverpool FC. Pe lngă fotbal, Sport Klub transmitea tenis (ATP Master Series), baschet nord american (NCAA) precum și diverse competiții din cadrul sporturilor cu motor și de contact.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

canal de nici 2 bani....care, culmea la un operator dth este in pachet suplimentar...dar nu-i asa... fiecare cu gusturile lui.
    m-am scarbit de acest canal cand acum vreo 2 ani au dat in ungaria LIVE cursa indy500 ...iar in romania....a doua zi....(ca asa se intampla mereu la noi)....
    .............................

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Din cate am citit in presa maghiara campararea SportKlub este o strategie pt. DigiSport sa intre si pe alte retele de cablu/DTH din Ungaria altfel ar putea pierde unele drepturi ale competitiilor sportive (Champions League/Europa League/ Premier League) pt. ca aceste competitii sunt vazute de prea putini telespectatori.... http://index.hu/kultur/media/2010/12..._tevenezokhoz/

Parerea mea este, ca Digi ar trebui sa pastreze brandul SportKlub sau sa-l rebranduiasca in DigiSport (Extra), sa pastreze contractele acestui canal cu celelalte retele Catv/DTH si sa umple canalul acesta cu content mai bun (meciuri din PL/Primera/SeriaA)... si asa o sa aiba un canal reclama foarte bun pt celelalte canale DigiSport care sunt in exclusivitate pe RCS/Digi.

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Sunt 100% de acord !

Si sa-l primim cadou de "Martisor" macar

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Tineti minte TZEAPA CU SPORTKLUB PLUS...

De acu 2-3 ani ? Tot asa sleahta arogantului mistokar Andrei Niculescu , zbieratorul Gabi Safta,Ovidiu Dragan si Octavian Topa si compania promiteau lansarea cu surle si trambite a noului canal PREMIUM SPORTKLUB + ? Ca vor face ca vor drege un canal ca si CANAL + France sau Spania, PREMIERE sau SKY ! Urmarea ? S-a ales praful

Asa ca microbisti DIGI : sa suflam si-n iaurt, rabdare si tutun !

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default digi tv

as vrea sa stiu daca am trei decodoare digi tv satelit simple pot urmari canale diferite pe cele trei televizoare?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

da, poti, evident, cu siguranta - (ca nu ma lasa sa scriu doar "da" simplu)
    SHALOM

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bodoboss View Post
    as vrea sa stiu daca am trei decodoare digi tv satelit simple pot urmari canale diferite pe cele trei televizoare?
    Da,dar nu in loop,adica legat de la un decodor la altul.Trebuie sa ai antene diferite sau lnb cuad.

timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mig31 View Post
    Da,dar nu in loop,adica legat de la un decodor la altul.Trebuie sa ai antene diferite sau lnb cuad.
    ba poate si de la un decodor la altu numai ca nu vede programele care sunt pe polaritatea verticala ,gen tvr info,cultural,tvs oradea ,hora,protv international si mai citeva care nu-mi vin in minte acum...
    dm500s Vu+Zero hss1170...ş maxim şasă cai frumoşi

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by delsat View Post
    ba poate si de la un decodor la altu numai ca nu vede programele care sunt pe polaritatea verticala ,gen tvr info,cultural,tvs oradea ,hora,protv international si mai citeva care nu-mi vin in minte acum...
    Exact,n-am avut timp sa explic mai detaliat!Daca vezi la primul decodor canale in orizontala,la celelate poti vedea doar in orizontala,nu pe verticala.Depinde de tine cat de deranjant o sa-ti fie!Poti arunca o privire pe Lyngsat sa vezi care canale sunt pe orizontala si care pe verticala.Daca crezi ca,canalele pe verticala sunt neinteresante poti face legatura in loop!E cea mai economica varianta!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Tutuhugoneata View Post
    De acu 2-3 ani ? Tot asa sleahta arogantului mistokar Andrei Niculescu , zbieratorul Gabi Safta,Ovidiu Dragan si Octavian Topa si compania promiteau lansarea cu surle si trambite a noului canal PREMIUM SPORTKLUB + ? Ca vor face ca vor drege un canal ca si CANAL + France sau Spania, PREMIERE sau SKY ! Urmarea ? S-a ales praful

Asa ca microbisti DIGI : sa suflam si-n iaurt, rabdare si tutun !
    O mica intrebare ce legatura au cele afirmate mai sus cu preconizatul canal digisport extra?Asa cum mai era vorba ca iko are exclusivitate pentru upc dar daca un canal a fost vindut toate lucrurile vor depinde de ce clauza a avut acel contract de vinzare si care poate ca avea prevazut ca pina in vara acele drepturi de retransmisie apartin sa zicem upc dupa care dumnezeu cu mila asa ca vorbesti prostii daca nu cunostin acele clauze !

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Adio DIGISPORT EXTRA !

"Maestre": injura-ma si arata-ti muschii,amice, dupa ce citesti si intelegi(!) ce-au spus Levy si Nexxus pe 8 ianuarie a.c.aici : http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=121655 . Nu-i nimic si altii, mai informati, au luat Tzeapa : http://www.farablaturi.ro/2010/10/di...9D-sport-klub/. Nu tot ce zboara se mananca,prietene...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)