Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default salut,problerma cu hyundai HSS-1160 NA

Daca ma poate ajuta cineva sa-mi spuna cum se poate rezolva cu acest decodor sa nu se mai schimbe singure canalele care merg in ordine crescatoare. multumesc anticipat

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    verifica sa nu fie blocat butonul aferent de pe telecomanda. unghiile lungi ale femeilor pot duce la blocarea butonului in carcasa telecomenzii.
    am scos si bateriile din telecomanda si tot se schimba

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am descoperit ce era, am un DVD cu wirleless pt. boxele din spate si cand le-am anulat nu se mai schimba

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Eroare, nu era DVD imi cer scuze, schimba singur programele. Daca are cineva vreo solutie la aceasta problema va rog sa mi-o ziceti si mie, multumesc.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gusti_padova View Post
    Eroare, nu era DVD imi cer scuze, schimba singur programele. Daca are cineva vreo solutie la aceasta problema va rog sa mi-o ziceti si mie, multumesc.
    Scoate cartela, sterge-o cu ceva alcol, apoi o bagi inapoi, asta cu aparatul oprit
    Succes!
    C.C.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

salut, nu are nici o treaba cu cartela. Inclin sa cred ca in timp, condensatorii din sursa isi pierd din caracteristici (de la caldura si pentru ca probabil sunt de calitate proasta), sau receptorul nu are o ventilare prea buna, se incalzeste prea tare si atunci partea de comanda a receptorului o cam ia razna si incep sa se schimbe singure programele. Mi se intampla si mie din cand in cand, cam odata la doua luni, si atunci il opresc din spate sau il scot din priza si apoi mai merge altedoua luni fara probleme. Am receptorul astade vreo 5 ani si in afara de acest mic "neajuns" a mers si merge destul de OK.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by repty74 View Post
    salut, nu are nici o treaba cu cartela. Inclin sa cred ca in timp, condensatorii din sursa isi pierd din caracteristici (de la caldura si pentru ca probabil sunt de calitate proasta), sau receptorul nu are o ventilare prea buna, se incalzeste prea tare si atunci partea de comanda a receptorului o cam ia razna si incep sa se schimbe singure programele. Mi se intampla si mie din cand in cand, cam odata la doua luni, si atunci il opresc din spate sau il scot din priza si apoi mai merge altedoua luni fara probleme. Am receptorul astade vreo 5 ani si in afara de acest mic "neajuns" a mers si merge destul de OK.
    Salut, da cred ca ai dreptate ,io nu cred ca are treaba cu cartela,oricum iti multumesc osa-l opresc sa vedem daca se rezolva

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

am avut si eu acel tip de recivier dupa care din cauza inteligentei digi mi-a fost inlocuit cualtul mai petarda.
    schimbarea programelor se rezolva cu inchiderea recivierului cu totul de la sursa si lasat cam un minut,dupa care-l deschizi normal si merge
    acele decodoare hyunday sunt terminate rau softul e cu miii de bugu-ri,daca poti schimba-l cu un humax

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by NFS01 View Post
    am avut si eu acel tip de recivier dupa care din cauza inteligentei digi mi-a fost inlocuit cualtul mai petarda.
    schimbarea programelor se rezolva cu inchiderea recivierului cu totul de la sursa si lasat cam un minut,dupa care-l deschizi normal si merge
    acele decodoare hyunday sunt terminate rau softul e cu miii de bugu-ri,daca poti schimba-l cu un humax
    mersi mult, am rezolvat asa cum mi-ai zis sa fac

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Da ai dreptate,acelasi lucru mi s-a intamplat si mie cu recul Hyundai,sare de pe un canal pe altul.Receptoarele astea dupa aproximativ 4ani de functionare sunt terminate!

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

crezi ca dupa un an va mai citi raspunsul tau ?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by raks67 View Post
    crezi ca dupa un an va mai citi raspunsul tau ?
    ...poate vor citi cei de la digi raspunsul meu!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Se pare ca ultima vesiune de soft la recurile hyundai HSS-1120,1160NA au rezolvat unele problema ca de exemplu>>sarirea de pe un canal pe altul si intreruperea brusca a semnalului.Mai cofirma cineva?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

am instalat noul soft de la digi ,am satelitul cu motor si pentru germani acuma nu mai pot sa vad germani sa fie de la softce as pute-a sa fac

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maosat View Post
    am instalat noul soft de la digi ,am satelitul cu motor si pentru germani acuma nu mai pot sa vad germani sa fie de la softce as pute-a sa fac
    cu siguranta de la soft,daca ai facut update cale de intoarcere la softul anterior nu mai este. incearca sa introduci manual frecventele pentru germani

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)