Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Optibox 550s nu arata bine epg

pe imaginea darkstar2 modificata cu cccam 2.2.1 nu=mi mai arata bine epg ,adica mi-l arata cu 2 ore in urma, am incercat sa modific in var/etc/profile dar nu ma lasa sa memorez ,se poate face ceva?

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by delsat View Post
    pe imaginea darkstar2 modificata cu cccam 2.2.1 nu=mi mai arata bine epg ,adica mi-l arata cu 2 ore in urma, am incercat sa modific in var/etc/profile dar nu ma lasa sa memorez ,se poate face ceva?

Eu tot Nabilo Darkstar 2 am pe DM 500-S.
    Poate depinde pe ce satelit si de pe ce transponder isi ia ora.
    Poti eventual sa "te joci" pe la setarile din Corectie timp.
    Baga diferente intre Receiver Time si Transponder Time, pana gasesti solutia optima.
    Eu pe Astra 19,2 nu am probleme, dar am observat ca pe alti sateliti la EPG imi arata si mie "bazaconii", dar nu m-am impacientat ca eu stau 99,9% doar pe Astra.

.

timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

am incercat pina m-am saturat sa corectez.... am crezut ca este un script ceva...

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pune o imagine originala, nu mai testati porcariile scoase de toti ageamii . Acestia nu fac altceva decat sa elimine ce cred ei de cuviinta ca au in plus imaginile originale si eventual sa puna un script care sa le dea acces la configurarile voastre, apoi va treziti cu dns-ul publicat pe nu stiu ce pagina. Chiar daca o imagine a unui team pare incarcata, aceasta merge unsa in comparatie cu cele "modefecate" si in plus ai acces la setarile dorite, nu ca la cele compilate in timp ce isi bea cafeaua autorul. Sincer nu stiu daca sunt cateva imagini publice, modificate benefic pentru masa larga de utilizatori ... marea lor majoritate nici nu merita testate, dar asta este parerea mea, fiecare face cum doreste.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)