Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 17 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 248

Thread: 10 tv

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default 10 tv

Posibila data de lansare : 10 decembrie 2010
    Contract semnat 100% : Radu Morar
    Posibil : Carcotasi
    Sef redactor stiri : X de la Realitatea TV

Se poarta negocieri intense cu multe vedete autohtone si producatori de emisiuni.

Nu pot oferi nume certe deoarece acest lucru ar periclita desfasurarea ulterioara a negocierilor.

In alta ordine de idei am vazut aparitia promo-urilor pe DigiFilm , semn ca si lansarea acestui canal premium se apropie.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

ˇsoy madridista! Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

pe ce frecventa vor emite?
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Din cate am auzit vor muta un canal de pe o polaritate H pe Service 13 (pol V).In locul acelui canal (cu audienta scazuta) va apare 10 TV.Posibil ca la scanari acest canal sa fie primul in lista.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

treaba cu carcotasii cred ca nu e posibila momentan. pe prima ruleaza spoturi noi cu ei, promoul de la publicitate tot ei il fac. dar,nu se stie niciodata. astept cu interes data de 10 decembrie si sper sa nu fiu dezamagit. la fel si cu digi film
    5°W-4°W-3,1°E-5°E-9°E-10°E-13°E-16°E-19.2°E-39°E-42°E-45°E-46°E-52°E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

deci digi film ramane si el? eu credeam ca va deveni 10 tv. Apropo de Digi Film, il mai lanseaza anul asta? ca au acus 3 luni de teste

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

normal ca ramane si Digi Film !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Treaba cu numele 10 TV este cred ca si cu ASUS .

Asus vroiau sa se numeasca de fapt Pegasus , dar au hotarat ca e mai bine doar Asus , pentru a fi la litera A la search , cum ar veni primul pe pagina .

Asa si cu 10TV , primul la scanare inainte de Antena1 si restul , B1 etc .

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Vox News = viitorul 10 Tv...

Ca opinie personala, cred ca actualul Vox News se va transforma in viitorul 10 Tv...
    http://www.youtube.com/watch?v=92QzUojy0bM / Richard Marx - Right Here Waiting. / ,,Cel care nu a escaladat un munte, nu cunoaste inaltimea..cerului !'' / Radio Jemne Melodie, Radio Country, Radio Istok Bor, Vlajna Radio, Radio Valea Moravei, Kiss Plus Radio, Radio Energy, Magic FM, Star FM. / ,,Iubirea este unicul sport care nu moare cand se stinge lumina, dimpotriva ...se intensifica!'' / ,,Daca ai sufletul mare, multi..ti-l calca in picioare... ! ''/ http://www.youtube.com/watch?v=LIgrLTZwjos / ENDLESS LOVE .. Mariah Carey & Luther Vandros / ,,Frumusetea sufletului se masoara-n calitatea faptelor nu in cantitatea ...vorbelor !'' / ,,Romania, nu e
    doar pamantul pe care pasim ci si cerul de deasupra noastra.'' / ,,Bunul Dumnezeu nu ne cere sa reusim ci vrea doar sa incercam din tot sufletul.'' Maica Tereza de Calcutta. / ,,Cand viata e blanda cu noi, nu trebuie sa ne intrebam...de ce...'' / http://www.jemnemelodie.sk/ / ,,Mergi inainte iar daca acel ceva sau cineva pe care-l cauti, nu exista inca fii convins(a) ca Bunul Dumnezeu il va crea intradins pentru a-ti rasplati indrazneala !'' / http://www.shoutcast.com/radio/Vlaska.

Junior Member Teacher
    UNDEVA PRIN ..STRAINI...pe langa studiorile Rai
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Anonimul View Post
    Ca opinie personala, cred ca actualul Vox News se va transforma in viitorul 10 Tv...
    Pai nu e cam putin timp sa ceara vox-ul schimbarea grilei din stiri in generalist? Si apoi Rds a semnat contract cu Morar nu a cumparat Vox News la care din ce am inteles mai sunt si alti actionari vazind ca ..Nasul are 60 % actiuni. Nu stiu, o sa vedem dupa 10. Respect

ˇsoy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Anonimul View Post
    nu are cum. au cerut licenta audiovizuala prin satelit pt 10 tv, nu pt schimbarea lui voxnews din canal de stiri in canal generalist. deci va functiona pe o alta licenta nu pe cea dobandita de vox.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Vox News poate fi viitorul Digi News

Quote Originally Posted by iezuit777 View Post
    nu are cum. au cerut licenta audiovizuala prin satelit pt 10 tv, nu pt schimbarea lui voxnews din canal de stiri in canal generalist. deci va functiona pe o alta licenta nu pe cea dobandita de vox.
    Vox News nu va avea nicio treaba cu 10TV. Sanse mai mari sunt ca Vox News-ul sa devina viitorul Digi News, pentru ca se doreste ca in viitor sa se lanseze si un canal de stiri RDS. Au rezervat deja domeniul www.digi-news.ro si decat sa plece de la 0, pot prelua Vox News-ul lui Moraru si sail retehnologizeze.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

oare cand pdl-ul va pierde alegerile, ce se va intampla cu datoriile rds-ului
    vor mai scoate canale

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

RCS&RDS, cea mai mare companie de telecom controlată de un antreprenor local, Zoltan Teszari, a înregistrat anul trecut o cifră de afaceri de 391,4 mil. euro, în creştere cu 1,2%, şi un profit net de 50 mil. euro, faţă de o pierdere de 23 mil. euro în 2008. În lei, afacerile RCS&RDS au crescut cu 16,4% (234 mil. lei), la 1,658 mld. lei. După pierderea de 84 mil. lei din 2008, compania a anunţat pentru 2009 un profit net de 211 mil. lei. Potrivit datelor de la Registrul Comerţului, compania avea la finele anului trecut un număr mediu de 6.350 de angajaţi. RCS&RDS, companie controlată de omul de afaceri orădean Zoltan Teszari, este prezentă cu servicii de telecom şi TV şi pe alte pieţe din Europa Centrală şi în Spania.
    http://www.zf.ro/business-hi-tech/ce...cs-rds-6825408

RCS&RDS, cel mai mare operator de telecom controlat de un antreprenor român, a înregistrat anul trecut afaceri de aproximativ 5 milioane de euro prin companiile mai mici pe care le controlează în România şi care funcţionează independent, potrivit datelor de la Registrul Comer.ţului.
    Air Bites, companie preluată de RCS&RDS de la elveţienii de la Swisscom, a înregistrat anul trecut afaceri de aproape 3 milioane de euro şi a avut în medie 97 de angajaţi. Compania a înregistrat pierderi brute de peste 10 mil. euro, în creştere faţă de anul 2008.
    Infogate Telecom, compania care administra reţeaua C-Zone din Bucureşti şi care a fost, de asemenea, achiziţionată de RCS&RDS, a înregistrat în 2009 afaceri de 522.000 de euro şi pierderi de aproape 450.000 de euro, conform aceleiaşi surse.
    Globalview Management & Copnsulting, Fibre Soft Comunicaţii, Integrasoft şi Dalvig Corp, alte companii prin care RCS&RDS îşi desfăşoară diferite activităţi, au înregistrat împreună un business de peste 1,2 mil. euro, conform Registrului Comerţului. La cea mai mare parte dintre firmele menţionate administrator este Ioan Bendei, unul dintre cei mai puternici manageri ai grupului RCS&RDS. Bendei este membru executiv al boardului RCS&RDS din 1996, el fiind implicat în industria de cablu TV din România încă din 1992. RCS&RDS este controlată de antreprenorul local Zoltan Teszari, care deţine direct şi prin alte companii un pachet de 43% din acţiunile companiei. Afacerile RCS&RDS au crescut în 2009 în euro cu 1,2%, iar în lei cu 16,4%, fară a include şi rezultatele companiilor mai mici controlate de grup.
    Grupul este cel mai mare furnizor de servicii TV prin cablu şi satelit din România, piaţă unde este lider şi pe internet fix şi numărul doi pe telefonie fixă. RCS&RDS furnizează servicii de telecom şi TV şi pe alte pieţe din Europa Centrală şi în Spania. Cei mai mari rivali ai RCS&RDS din România sunt companiile Romtelecom şi UPC.
    http://www.zf.ro/business-hi-tech/ce...-6460998/poze/

Daca depaseste datoria Rompetrol de 570 000 000 euro catre statul roman, atunci sigur se va interesa si FMI-ul.
    http://www.romanialibera.ro/actualit...mi-178916.html
    Last edited by washington; 4th December 2010 at 19:47.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Treaba cu numele 10 TV este cred ca si cu ASUS .

Asus vroiau sa se numeasca de fapt Pegasus , dar au hotarat ca e mai bine doar Asus , pentru a fi la litera A la search , cum ar veni primul pe pagina .

Asa si cu 10TV , primul la scanare inainte de Antena1 si restul , B1 etc .
    Mda, asta numai pe receiverele normale, conservervele digi nu ordoneaza by default in ordine alfabetica, ordoneaza dupa TID si NID.
    Oricum numele "10 tv" suna mai naspa decat zero tv, astept un logo la fel de prost de genul digisport.

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Sigla de la 10tv (e banala) o vezi pe un poster pus pe un bloc la intrare in Pitesti (intrarea dinspre Albota, primele blocuri), azi am trecut pe acolo si e Moraru mare in poza si se vede si logo-ul de la 10tv. Nu am avut timp sa fac poza, daca e cineva din pitesti pe faza.....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)