Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Fara bombe !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Fara bombe !

Bombe ? Nimic ?

10 TV de la Digi TV ? Bani cheltuiti degeaba din punctul meu de vedere.

Dolce...la cat de mare e Romtelecomul singurul succes major al anului este faptul ca si-au recuperat domeniul dolcesport.ro

Focus,Akta,Boom ... nimic.... doar vesti proste pentru cei ce au fost neinformati si s-au abonat la platforme fantoma.

Sa asistam oare la stabilizarea definitiva a DTH-ului in Romania ? Dupa aproape 6 ani de framantari ?

La ce sa ne asteptam ? la o disputa oarba pentru drepturile de liga 1,la lansarea HD-ului la Digi...si cam atat...liniste..chiar nu o sa mai avem ce discuta pe aceasta sectiune.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

In afara ca si-au recuperat domeniul......mai au HD prin satelit,iar liga 1 e cu bataie depinde cine va castiga eu sper ca tot RCS iar despre akta,focus si mai ales boom nu are rost sa mai vorbim ca stim prea bine cu toti in ce situatie sunt cu toti,in rest toate cele bune...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Poate nu s-a terminat inca cu surprizele...

Salut Fanta. Sa inteleg ca nu mai ai nicio informatie despre surprizele RDS?
    Eu cred ca nu s-a terminat inca cu surprizeze. Fara a ma baza pe surse, cred ca:
    - in decembrie vor introduce noi canale SD si HD, poate de 1 decembrie, daca nu de sarbatori. Ma bazez in aceasta afirmatie pe macroblocurile aparute pe canalele HD si SD (posibile teste pentru introducerea de noi canale) si pe faptul ca nu si-ar permite sa ramana atat de in urma fata de concurenta;
    - in decembrie se va da drumul si la oferta comerciala DigiPlay
    - in decembrie, poate de 1 decembrie...daca nu de sarbatori se va lansa si televiziunea generalista RDS. Avand in vedere ca Radu Moraru a anuntat pe pagina de Facebook ca pe 30 Noiembrie va fi ultima emisiune Nasul la B1, desi sunt slabe sanse, e posibil ca pe 1 Decembrie de Ziua Nationala sa se lanseze noua televiziune RDS, cu o editie speciala a emisiunii Nasul in casa noua. Daca intre timp baietii au lucrat la amenajarea studiourilor si la grila de programe e posibil sa se intampla minunea.
    - o alta varianta plauzibila e ca de pe 1 Decembrie sa se lanseze si DigiFilm care tot e in teste de ceva timp. In plus, tinand cont de modificarile operate in grila si aprobate de CNA, e posibil sa il vedem pe Moraru cu noua lui emisiune pe DigiFilm .
    - cat priveste Cronica Carcotasilor, parerea mea e ca daca ar alege RDS-ul ar fi o miscare nefericita intrucat ar merge la o televiziune emisa doar in reteaua RDS, iar audienta ar scadea simtitor. Oricum daca i-ar lua ar fi o achizitie mult mai valoroasa decat Nashul PDL-ist. Dupa mine si daca il luau pe Pushtiul, sau pe Dezbracatul...tot era o achizitie mai buna decat Moraru.

Cam atat am avut de spus. Vedem ce va fi. Mai e o zi....sau poate mai multe .. Tic,tac, tic, tac...si boooom....sau poate nu. Detonare ratata. Abord mission.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Salut Fanta!

Ce (ne) mai zici?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si totusi pe un alt topic se spunea ceva de bomba anului, care e aia?

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Jymy View Post
    despre akta,focus si mai ales boom nu are rost sa mai vorbim ca stim prea bine cu toti in ce situatie sunt cu toti,
    eu nu stiu,explica-mi tu in ce situatie sunt........de exemplu focus
    ----------------------------------------------

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

No bombe = No war intre abonati= No fun

@jymy: dupa cum ai observat(probabil) in ultimul timp au fost schimbari majore in grila focus sat. boom e pe mana cu romtelecom, si nu moare asa usor. akta..chiar daca nu are bombe, isi vede linistita de abonatii care ii mai are pe satelit(akta se descurca bine pe cablu). lasa-ma sa ghicesc..esti abonat digi. asta e problema: compania la care esti abonat ti se pare cea mai buna. eu sunt abonat digi (fost abonat akta) si inainte sa spun ceva despre alte companii la care nu sunt/nu am fost abonat ma documentez cat de cat
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by innesat91 View Post
    No bombe = No war intre abonati= No fun

@jymy: dupa cum ai observat(probabil) in ultimul timp au fost schimbari majore in grila focus sat. boom e pe mana cu romtelecom, si nu moare asa usor. akta..chiar daca nu are bombe, isi vede linistita de abonatii care ii mai are pe satelit(akta se descurca bine pe cablu). lasa-ma sa ghicesc..esti abonat digi. asta e problema: compania la care esti abonat ti se pare cea mai buna. eu sunt abonat digi (fost abonat akta) si inainte sa spun ceva despre alte companii la care nu sunt/nu am fost abonat ma documentez cat de cat
    bravo @innesat ai aratat diferentza dintre "documentat"l si pupincurist (digi)
    ----------------------------------------------

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

[quote=Jymy;978621]In afara ca si-au recuperat domeniul......mai au HD prin satelit

mai poti adauga scoaterea taxei tehnice acei 3 E +tva ptr al-3 lea si al 4 reciver care e un lucru foarte bun ptr abonati

Neinteresant !! Master
    Posts Thanks / Likes

Default Esti tare de tot !!

Quote Originally Posted by Jymy View Post
    In afara ca si-au recuperat domeniul......mai au HD prin satelit,iar liga 1 e cu bataie depinde cine va castiga eu sper ca tot RCS iar despre akta,focus si mai ales boom nu are rost sa mai vorbim ca stim prea bine cu toti in ce situatie sunt cu toti,in rest toate cele bune...
    Da lucrezi la contabilitate la ei sau mai stiu eu ce de le cunosti atat de bine situatia finaciara?Eu zic ca s-ar putea ca prin martie sa avem o surpriza cu Liga 1,vis-a-vis de cei 2 ,Dolce si Upc!
    parerea mea.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by neo25_gsm View Post
    Eu zic ca s-ar putea ca prin martie sa avem o surpriza cu Liga 1,vis-a-vis de cei 2 ,Dolce si Upc!
    parerea mea.
    Da si surpriza mare va fi ca ne vom intoarce la transmisii 4:3, asa cum transmit acum UCL

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by neo25_gsm View Post
    Da lucrezi la contabilitate la ei sau mai stiu eu ce de le cunosti atat de bine situatia finaciara?Eu zic ca s-ar putea ca prin martie sa avem o surpriza cu Liga 1,vis-a-vis de cei 2 ,Dolce si Upc!
    parerea mea.

terminati cu prostia Dolce+Upc, este o fabulatie a presei pentru a pune presiune pe Rds+Intact ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

crezi ca se mai aliaza digi cu intact ?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Betesig View Post
    crezi ca se mai aliaza digi cu intact ?
    sincer nu cred.....nici cu tvr nu mi se pare un zvon credibil
    oricum intact au avut mari probleme din cauza gsp-urilor,insa toti dintre ei stiu ca liga 1 inseamna clienti ,de ce crezi ca Rds au ajuns in top pe segmentul tv,mai ales ca serviciile lor nu sunt printre cele mai rentabile

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

de pe unele surse ,nu stiu cat de credibile, cica dupa ce se sermina cu returul la fotbal -gsp ar disparea ca televiziune

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)