Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Subtitrare Nat Geo Wild HD?!

Digi Cablu

Pentru Nat Geo Wild HD, apare ca optiune subtitrarea in limba romana dar ea de fapt nu exista. Imi scapa mie ceva sau le scapa lor mai multe?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

nu exista. nici la nat geo hd, nici la discovery hd

singurul cu sub e History HD, disponibil doar la UPC.
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Nat Geo HD si Nat GEO Wild HD nu sunt localizate pentru Romania, asa ca nu au subtitrare sau dublaj in limba romana !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai si atunci de ce se baga in grila in Romania?In locul lor se puteau baga canale de stiinta cu subtitrare in ro.
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by catalinman View Post
    Nat Geo HD si Nat GEO Wild HD nu sunt localizate pentru Romania, asa ca nu au subtitrare sau dublaj in limba romana !
    dublare

ar fi relaxant sa o ascult pe Santa Taranu sau Florian Pitis (RIP) , dar la ce e acum pe la televiziuni mai bine lipsa de dublaj..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yo3fuu3 View Post
    Pai si atunci de ce se baga in grila in Romania?In locul lor se puteau baga canale de stiinta cu subtitrare in ro.
    Da, este si replica mea logica. Nu ma deranjeaza ca sunt bagate ci ca sunt incomplete. Ca si cum am fi primit un Ferrari dar fara benzina. Si pentru cei care sunt tentati de replica cu engleza, da stiu engleza, nu despre asta e vorba.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

mai stii tu alte canale hd cu subtitrare in ro? ca poate le bagau, daca existau... in loc sa ziceti mersi ca le baga... era mai bine fara? si pana la urma sunt in engleza, nu in chineza, sa nu intelegi despre ce e vorba...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mihaiovidiu82 View Post
    mai stii tu alte canale hd cu subtitrare in ro? ca poate le bagau, daca existau... in loc sa ziceti mersi ca le baga... era mai bine fara? si pana la urma sunt in engleza, nu in chineza, sa nu intelegi despre ce e vorba...
    Iti raspund eu desi nu m-ai intrebat pe mine. Canale HD cu subtitrare in limba romana sunt: TVR HD, PROTV HD, ACASA TV HD, SPORT.RO HD.
    Last edited by daq69; 17th November 2010 at 19:49.

Moderator Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by daq69 View Post
    iti raspund eu desi nu m-ai intrebat pe mine. Canale hd cu subtitrare in limba romana sunt: Tvr hd, protv hd, acasa tv hd, sport.ro hd.
    bine ca nu ai spus digisport hd

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by daq69 View Post
    Iti raspund eu desi nu m-ai intrebat pe mine. Canale HD cu subtitrare in limba romana sunt: TVR HD, PROTV HD, ACASA TV HD, SPORT.RO HD.
    era vorba de ALTE canale HD care se pot baga, nu ce avem deja si era vorba de canale de STIINTA, cum a zis omul. plus ca ce ai zis sunt canale romanesti si noi vorbeam de canele straine netraduse. deci ai fost total pe langa subiect...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@mihaiovidiu82
    pai daca tu nu stii altele,nu inseamna ca nu exista
    Trebuiau sa bage la inceput cele cu traducere,gen History hd,HBO Hd si eventual alte canale sd traduse in romana(Discovery ID,Da Vinci,Viasat nature etc),si apoi restul,de umplutura.Se adauga canale hd numai ca sa fie la numar,ca doar concurenta are mai multe... Marturisesc ca engleza mea nu e atit de buna ca sa nu fac un efort suplimentar sa inteleg emisiunile de pe Nat Geografic,ori astfel,canalele respective nu mai sunt de informare si distractie,ci un chin.Bravo celor care stiu engleza la perfectie si inteleg toti termenii tehnici.
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

@mihaiovidiu82
    pai daca tu nu stii altele,nu inseamna ca nu exista
    Trebuiau sa bage la inceput cele cu traducere,gen History hd,HBO Hd si eventual alte canale sd traduse in romana(Discovery ID,Da Vinci,Viasat nature etc),si apoi restul,de umplutura.Se adauga canale hd numai ca sa fie la numar,ca doar concurenta are mai multe... Marturisesc ca engleza mea nu e atit de buna ca sa nu fac un efort suplimentar sa inteleg emisiunile de pe Nat Geografic,ori astfel,canalele respective nu mai sunt de informare si distractie,ci un chin.Bravo celor care stiu engleza la perfectie si inteleg toti termenii tehnici.
    ba stiu mai multe decat crezi, dar era vorba de canale de stiinte (ca asta ai zis) in HD. in afara de History HD, in Romania nu e nici un alt canal HD de "stiinte" tradus. la asta ma refeream, ok? eu unul prefer un canal HD in engleza decat unul SD in romana.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mihaiovidiu82 View Post
    era vorba de ALTE canale HD care se pot baga, nu ce avem deja si era vorba de canale de STIINTA, cum a zis omul. plus ca ce ai zis sunt canale romanesti si noi vorbeam de canele straine netraduse. deci ai fost total pe langa subiect...
    Nu tu esti cel care sa ma aduca pe calea cea dreapta. Pe langa esti tu, uite te citez: "mai stii tu alte canale hd cu subtitrare in ro?". Oricum, subiectul threadului era cu totul altul si pana la a ma aprecia tu pe mine, limiteaza-te la subiect. Si daca te mai concentrezi un pic gasesti si alte canale "de STIINTA", cum le zici tu, traduse. Si acum daca te-ai inrosit considera ca nu pe tine te-am intrebat.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Marturisesc ca engleza mea nu e atit de buna ca sa nu fac un efort suplimentar sa inteleg emisiunile de pe Nat Geografic,ori astfel,canalele respective nu mai sunt de informare si distractie,ci un chin.Bravo celor care stiu engleza la perfectie si inteleg toti termenii tehnici.
    Asta e un post ca sa te uiti la poze, ce-ti trebuie subtitrare?
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

@daq69:
    te-ai atacat degeaba. subiectul este Nat Geo Wild HD, iar raspunsul era la intrebarea de mai sus. deci era vorba de alte canale de stiinta subtitrate, nu de Pro TV HD, HBO HD sau altele care n-au legatura. Daca stii tu alt canal de documentare HD subtitrat in romana, lumineaza-ma si pe mine, ca sa-l cer in grila. tu esti cel care s-a bagat in treaba fara sa-l intrebe nimeni nimic. asa ca lasa-ma cu comentariile tale la adresa mea. de-aia nu-mi place sa postez pe acest forum... e plin de destepti...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)