Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Campania "Primesti MAXIM, platesti MINIM!"

Incepand cu aceasta luna, RCS & RDS a lansat campania „Primesti MAXIM, platesti MINIM!”, in cadrul careia cine doreste serviciile Digi, are la dispozitie doua optiuni promotionale:

1. fie achizitioneaza pachetele superioare de televiziune, respectiv de internet fix la pretul celor mai mici abonamente aferente acestor servicii

2. fie primeste primele 3 luni gratuit pentru orice serviciu Digi nou contractat.

Promotia este valabila pentru cei care incheie contracte pana la 31 decembrie 2010.

In prima varianta, noul abonat va dispune de pachetele cu beneficii maxime, platind pretul pentru pachetele cu beneficii minime, timp de 6 sau 12 luni, in functie de alegerea sa. Primeste in plus, extraoptiuni sau servicii asociate gratuit la abonamentul de baza din cadrul promotiei.

http://www.rcs-rds.ro/promotii

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Promotia cred ca nu se refera la Digi Satelit!

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Militianu View Post
    Promotia cred ca nu se refera la Digi Satelit!

ba da. am incheiat eu sapt trecuta un abo digi nou, si am 3 luni gratis.

acum astept si receiverele..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Mi-am facut si eu saptamana trecuta abo FO+Digital Tv. Stie cineva cam care-i un termen realist de instalare in Bucuresti, zona de case? De la caserie ziceau 3-4 saptamani dar cu mari rezerve....
    1.4 Al, 0.3 dB, Pozitioner Moteck+12",SS2,62E<->30W
    Parabola 2.2 m, Lnb Inverto 0,3 dB, Actuator 24", V-Box 2, VU+UNO, DM500S, BR-6574N Router
    1.15 Fe, 0.2 dB Maximum, HH SG 2100 (de vanzare)

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Hai sa fie o luna juma, e bine? Eu sunt patit...3...4 saptamani aia e vrajeala.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Aveti grija cu promotiile de genul acesta , in ziua de azi NIMIC NU ESTE GRATIS SAU/SI DE DURATA
    Sa nu va aud ca va plangeti dupa 5-6 lunii de nu stiu ce tarife sau calitate slaba a serviciilor , acest gen de promotii sint de a atrage noi novici in "plasa" dth-urilor

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@militianu - O luna jumatate mie mi se pare OK...
    @lupull- Si "avansatii" unde se duc? Sunt de 7 ani la UPC, n-au facut niciun efort sa imbunateasca viteza la internet, sa scada tarifele sau sa mai adauge servicii "asociate". Trei luni gratis la un contract pe 12 luni eu zic ca e OK.
    Parabola 2.2 m, Lnb Inverto 0,3 dB, Actuator 24", V-Box 2, VU+UNO, DM500S, BR-6574N Router

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Nu cred ca e asa

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    o sa le astepti fix alea 3 luni gratis. ca e criza.
    In conditiile in care te-ai abonat la un serviciu digital (Digi Cablu sau Digi Satelit)....contractul se activeaza din momentul in care primesti STB-ul pentru receptionarea serviciilor respective. Daca nu ai STB nu e normal sa platesti abonament pentru digital. Eu am vrut sa imi fac abonament le Digi Cablu acum un an, dar nu aveau STB-uri pe stoc si au spus ca nu pot sa imi faca contract pana cand nu apar STB-urile pe stoc. In cazul in ti se spune ca perioada in care nu ai avut STB se considera perioada de gratuitate...fa reclamatie.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by crematoryro2005 View Post
    In conditiile in care te-ai abonat la un serviciu digital (Digi Cablu sau Digi Satelit)....contractul se activeaza din momentul in care primesti STB-ul pentru receptionarea serviciilor respective. Daca nu ai STB nu e normal sa platesti abonament pentru digital. Eu am vrut sa imi fac abonament le Digi Cablu acum un an, dar nu aveau STB-uri pe stoc si au spus ca nu pot sa imi faca contract pana cand nu apar STB-urile pe stoc. In cazul in ti se spune ca perioada in care nu ai avut STB se considera perioada de gratuitate...fa reclamatie.
    total gresit! eu am facut acum 4 luni contract cu ei la internet, am semnat contractul dar nu a intrat in vigoare pana cand baietii nu au venit sa imi instaleze internetul. atunci am semnat inca o foaie (nu imi aduc aminte cum se numea) din care reiese ca au facut instalarea si ca beneficiez de serviciile conform contractului. Deci, aici este exact la fel!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Exact asta spuneam si eu

Quote Originally Posted by scary View Post
    total gresit! eu am facut acum 4 luni contract cu ei la internet, am semnat contractul dar nu a intrat in vigoare pana cand baietii nu au venit sa imi instaleze internetul. atunci am semnat inca o foaie (nu imi aduc aminte cum se numea) din care reiese ca au facut instalarea si ca beneficiez de serviciile conform contractului. Deci, aici este exact la fel!
    Si la televiziune contractul intra in vigoare in momentul in care ti se da STB-ul si se activeaza cartela. L-am sfatuit ca in cazul in care RDS-ul ii spune ca gratuitatea curge din momentul semnarii contractului...sa faca reclamatie.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Au trecut aproape 2 luni si nicio veste pentru instalat. Am sunat la relatii, am facut o sesizare acu' 3 saptamani, dar cred ca e "la misto" cu sesizarile pentru grabire ca tipa de la telefon n-a putut/vrut sa imi dea nici macar un termen estimativ pentru instalare (desi la semnare mi s-a zis MAXIM 4 saptamani). Stie cineva cum e cu echipamentele prin Bucuresti (gpon, receiver SD)? Mai are rost sa astept ca am primit niste oferte interesante de la ceilalti 2 furnizori?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Patru saptamani, doua luni...Doamne! Suntem in mileniul trei. Alo! Alo!

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Depinde ce scrie in contract. Daca a fost depasita perioada de instalare, mail la ANPC si iti garantez ca a doua zi esti sunat de cei de la RDS

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Nu vreau sa fiu client cu forta la ei, dar daca nu pot instala intr-o perioada rezonabila sa-ti spuna. Contractul e f ciudat, nu scrie nimic de termen, scrie ca ai luat cunostinta de vreo 10 documente pe care ei nu ti le dau, si in plus de asta, la data contractului, operatorul a lasat, prevazator, blank )

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by TheAce View Post
    Au trecut aproape 2 luni si nicio veste pentru instalat. Am sunat la relatii, am facut o sesizare acu' 3 saptamani, dar cred ca e "la misto" cu sesizarile pentru grabire ca tipa de la telefon n-a putut/vrut sa imi dea nici macar un termen estimativ pentru instalare (desi la semnare mi s-a zis MAXIM 4 saptamani). Stie cineva cum e cu echipamentele prin Bucuresti (gpon, receiver SD)? Mai are rost sa astept ca am primit niste oferte interesante de la ceilalti 2 furnizori?
    prietene ,daca citeai mai cu atentie pe forum cu siguranta nu iti faceai abonament la rcs,deoarece in multe locuri scrie ca au servicii de tot rahatul si pe deasupra nici nu au receivere, sint o multime de persoane care se pling ca au fost lasati cu ochii in soare cu contracte incheiate si nu au acces la serviciile lor
    dar asta este specific romanesc,iti scot ochii ca au cel mai ieftin abonament ( mai ieftin cu aproximativ 1 leu decit UPC si cu 2 decit DOLCE )ma refer la pachetul de baza.DAR restul scrie pe forum in cel putin 1000 de thread-uri

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)