Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default @ Fanta: liga1.ro = Digisport ???

Vad acest articol in prosport.ro cu redirectionare spre sport.ro unde sunt prezentate clasamentele de pe liga1.ro iar la legenda: Sursa foto: Digisport . E drept ca e si o poza cu penalty-ul imaginar primit de dinamo ieri dar de liga1.ro nu se pomeneste nimic.

http://www.sport.ro/liga-1/dinamo-ca...u-craiova.html

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

La ce se te astepti......tipic presa romaneasca cod deontologic....bla bla bla....
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Vad ca au facut mentionarea sursei.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Liga I ar putea suferi o lovitură dură ncepnd de anul viitor. Drepturile TV, principala sursă de venituri pentru cluburile noastre, riscă să fie influenţate de Consiliul Concurenţei, scrie Pro Sport. Instituţia a declanşat anul trecut o anchetă, fiind luată n calcul posibilitatea de a obliga LPF să vndă drepturile pe pachete, eliminnd monopolul de acum.

Dumitru Dragomir vrea nsă să evite o licitaţie pentru pachete de opţiuni, de teamă că preţul total ar putea fi mai mic dect cel de 85 de milioane obţinut de la RCS&RDS şi Intact.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Se vehiculeaza multe scenarii , cert este ca nimeni nu stie exact cine va detine aceste drepturi.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fanta View Post
    se vehiculeaza multe scenarii , cert este ca nimeni nu stie exact cine va detine aceste drepturi.
    cred ca noul canal 10 tv va avea distributie nationala ,va fi lasat pentru toti, ca acoperire nationala,smecherie digi, va avea nevoie de un program cu acoperire nationala,
    dragomir pregateste-te de o surpriza de proportii-pe surse -se pregateste fortarea vanzarii pentru toata lumea

Junior Member Teacher
    caras-severin[Ţuică County] noua regiune a tarii
    Posts Thanks / Likes

mi se pare foarte corect asa .dai mintea romanului de pe urma.doamne ajuta

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

umbla vorba prin tzara ca RDS-RCS impreuna cu TVR vor lovi in forta licitatia lui Mitica , si nu e nici un pericol pentru ei gruparea Dolce -UPC
    pentru cccam caut "peeri adevarti nu cabanieri cu carduri in distanta 69"

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

umbla vorba prin prosport ca mitica vrea sa prelungeasca cu rcs.
    .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

se pare ca aveti dreptate amandoi

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default E posibil sa fie adevarat

Daca intradevar Huidu si Gainusa semneaza cu Digi si Cronica Carcotasilor va fi la noua televiziune RDS, nu cred ca s-ar duce la o televiziune care este receptionata doar de abonatii RDS. Ma intreb insa, UPC sau Dolce ce interes ar avea sa il introduca in grila? Daca intradevar Cronica se muta, atunci vor exista cereri din partea abonatilor pentru noul canal. Ar avea sanse sa fie preluati de ceilalti operatori mai mici care activeaza la noi.

Oricum vad ca nu s-a mai spus nimic despre noua televiziune in ultimul timp, exceptand zvonul cu Huidu. Atat Fanta cat si Megafan sau Catalin asteapta cred sa aiba informatii sigure pe care sa le posteze. Oare vom avea surpriza ca de 1 Decembrie sa se dea drumul la Digi Film si la noua Televiziune? Poate si Vox News (sau Digi News daca intradevar asa va fi) va emite tot de atunci. Mai e putin, o saptamana.

Junior Member Teacher
    UNDEVA PRIN ..STRAINI...pe langa studiorile Rai
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by crematoryro2005 View Post
    Daca intradevar Huidu si Gainusa semneaza cu Digi si Cronica Carcotasilor va fi la noua televiziune RDS, nu cred ca s-ar duce la o televiziune care este receptionata doar de abonatii RDS. Ma intreb insa, UPC sau Dolce ce interes ar avea sa il introduca in grila? Daca intradevar Cronica se muta, atunci vor exista cereri din partea abonatilor pentru noul canal. Ar avea sanse sa fie preluati de ceilalti operatori mai mici care activeaza la noi.

Oricum vad ca nu s-a mai spus nimic despre noua televiziune in ultimul timp, exceptand zvonul cu Huidu. Atat Fanta cat si Megafan sau Catalin asteapta cred sa aiba informatii sigure pe care sa le posteze. Oare vom avea surpriza ca de 1 Decembrie sa se dea drumul la Digi Film si la noua Televiziune? Poate si Vox News (sau Digi News daca intradevar asa va fi) va emite tot de atunci. Mai e putin, o saptamana.
    E posibil mai ales ca Fanta i-mi spunea ca Digi film merge ( in teste e adevarat) si ca se lucreaza la pachetul grafic.Din pozele postate de cei care prind noul " sa-i spunem asa " Digi Film am vazut sigla mai ..altfel de cum era inainte( chiar arata bine ). Stau si ma gandesc cat se poate lucra la pachetul grafic la o ...televiziune de ..filme? Sa nu fie si alta surpriza Respect

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)