Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Susaneaua Romania-Nigeria

La nigerieni se pare ca le va lipsi un jucator ca sa poata juca cu noi in 11 si nu in 10 (nu stiu ce zice regulamentul, poate merge si asa). "Solutia" mea ar fi ca unul din jucatorii nostri sa joace la nigerieni, dar care va fi oare alesul ? Poate Radoi, care vrea sa arate (din nou) ce poate (oricum ar fi mai bine pentru noi daca joaca la adversari) . Parca am citit ca le trebuie si antrenor. Cred ca ar fi echitabil ca Piturca sa antreneze cite o repriza fiecare echipa

Doar 3 nigerieni din cei 25 «stranieri» au ajuns pīnă la ora 11:00
    Din cei 25 de jucători nigerieni din Europa şi alte ţări programaţi iniţial să ajungă la Bucureşti pentru amicalul de astăzi, la ora 11:00 au ajuns doar 3, fiind vorba de jucători care evoluează īn campionatele Suediei, Angliei şi, respectiv, cel al Siriei. La ora 13:30 este programată să ajungă şi delegaţia cu jucătorii din campionatul intern, care se pare că va număra 7 jucători, ajungīnd la un total de 10 jucători nigerieni. Amicalul este programat pentru ora 17:00, pe stadionul Ghencea.

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Susaneaua Romania-Nigeria

Tot respectul @loko, dar aici nu ai dreptate.

Cit de stelist e RADOI (de a intrat in dizgratia ta) este unul dintre cei mai buni fundasi care ii avem la ora actuala, daca nu chiar unul dintre cei mai buni fotbalisti din generatia "tinara" !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@LAURI
    Nu are nici o legatura ca e stelist ... Uite, ti-l mai dau ca exemplu pe Florentin Petre, care dupa parerea mea nu are ce cauta la Nationala.
    Radoi, desi a facut si meciuri foarte bune in cariera lui, a "clacat" in meciul decisiv de la Rosenborg, si gafele lui au costat-o pe Steaua participarea in grupele Champions League. In plus, am impresia ca Radoi se accidenteaza foarte usor.
    Dar, revenind la "meciul" de azi, si renuntind la "varianta" Radoi , sper sa reuseasca totusi cineva sa gaseasca si un al 11-lea nigerian prin preajma stadionului

exterminator Mentor
    Posts Thanks / Likes

numai kivu se accidenteaza mai ushor decat radoi

si asta deoarece adi ilie, candidatul la locul 1 la aceasta categorie, s-a lasat si-acum e numai preshedinte onorific
    whitesnake.com

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Ei bine , afla ca meicul cu Rosenborg s-a pierdut la Bucuresti unde trebuia sa cistige cu 3-0 (iar norocul norvegienilor cu golul egalizator) si nu cind Radoi a dat autogolul in deplasare ...
    Astfel il poti invinui si pe HAmutovski ca acea "GURKE"-sut f. usor, trebuia sa o apere , nu ?

La accidentari iti dau dreptate , este f. failibil

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by LAURI
    Ei bine , afla ca meicul cu Rosenborg s-a pierdut la Bucuresti unde trebuia sa cistige cu 3-0
    Daca (prin absurd) Steaua ar fi cistigat cu 3-0 in tur, atunci Rosenborg sigur n-ar fi "oprit motoarele" cind aveau 3-0 in meciul retur .... Nu are rost sa facem speculatii despre daca si cu parca, ce nu poate nega nimeni sint gafele lui Radoi la Rosenborg.

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu are rost sa facem speculatii despre daca si cu parca, ce nu poate nega nimeni sint gafele lui Radoi la Rosenborg.
    ....si ca Poli IMPREUNA cu CFR Cluj, vor deveni campioane !

Eu as fi bucuros daca cel putin jumatate din fotbalistii romani ar juca precum joaca Radoi si ar face din cind in cind o gafa
    de-asta (da“ golul marcat l-ai uitat ?) , nu numai nationala dar si pe plan de cluburi am fi departe !

Si ca sa revenim iar la tema, nu s-ar mai fi deshis acest topic, ca am fi batut Coasta de Fildes cu 4-0 !

NOCH FRAGEN ?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

S-au adunat 10 nigerieni!
    Īn jurul orei 14:00 au mai sosit īn Romānia īncă 7 fotbalişti nigerieni, care s-au declarat īnfometaţi şi obosiţi. Astfel, cu trei ore īniante de ora anunţată iniţial pentru disputarea meciului amical Romānia-Nigeria, doar 10 jucători africani s-au adunat pentru īntīlnirea cu "tricolorii". Incredibil este faptul că nigerienii ştiu că partida urmează să se dispute la ora 20:00. "Deocamdată lăsaţi-ne să ne odihnim. Suntem morţi de foame", au declarat ei.
    Nigerienii cer amīnarea partidei cu două ore!
    Conducătorii delegaţiei nigerieniene cer amīnarea meciului amical Romānia-Nigeria, programat iniţial pentru ora 17:00, cu cel puţin două ore. "Trebuie să mai sosească trei jucători din ţară!", au declarat aceştia.

P.S.
    Vor deveni, nici o grija, dar ce legatura are cu discutia de mai sus

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by loko

P.S.
    Vor deveni, nici o grija, dar ce legatura are cu discutia de mai sus

Era vorba de "DACA" si cu "PARCA" ...erau intr-o barca ... !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Din ce in ce mai palpitant ...

Nigerienii cer amīnarea partidei cu trei ore!
    Conducătorii delegaţiei nigeriene cer amīnarea meciului amical Romānia-Nigeria, programat iniţial pentru ora 17:00, cu trei ore. "Trebuie să mai sosească trei jucători din ţară!", au declarat aceştia. Şeful delegaţiei nigeriene pentru partida amicală cu selecţionata Romāniei, David Suleiman, a declarat că meciul se va desfăşura de la ora 20.00 şi nu de la ora 17.00, cum era programat iniţial. "Ştim că jucăm de la ora 20:00 şi nu de la ora 17:00. Dacă nu se joacă la 20:00, romānii or să joace singuri de la 17:00", a spus David Suleiman. Oficialul FRF, Mircea Mihail, a afirmat că meciul se va disputa cu īncepere de la ora 17:00: "Meciul se joacă de la ora 17:00. Mai aştept nişte jucători la ora 16:00 care vor merge direct la stadion".
    Sper ca oficialii FRF, organizatorii acestei miute, vor reusi sa-i sune pe cei 3 nigerieni care tocmai survoleaza Sahara, sa le spuna sa-si ia echipamentul pe ei inainte de a iesi din avion

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pe site-ul TVR este trecut acum meciul pe TVR 2, de la ora 18 !
    RUSINE
    http://www.tvr.ro/

exterminator Mentor
    Posts Thanks / Likes

n-am vazut asa ceva de cand sunt ...
    nici auzit...
    asta-i circ nu meci de fotbal
    nu stiu daca sa rad sau sa plang...

am decis: plang acum si rad cand o sa luam bataie si de la pseudo-nationala nigeriei...
    whitesnake.com

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Noroc ca au gasit un nigerian de la FC National, ca altfel nu aveau 11 jucatori ca sa joace ... Sau ar fi trebuit sa caute pe la Gara de Nord sa mai gaseasca vreunul ...

Oricum, nu Mircea Sandu este de vina pentru toate povestea asta ...
    Subalternii lui nu au executat corect indicatiile lui. Si nigerienii aia sint cam grei de cap, nu au inteles ca i-am chemat sa joace un meci de fotbal cu noi (saracii de ei, cica si-au imprimat tricourile in care sa joace la magazinul Unirea inainte de meci ), cine stie ce si-au inchipuit.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zmeura
    Pai e ora 18:07 si pe TVR2 e muzica.Probabil de umplutura.Nu stie nimeni la cat incepe?
    S-or fi dus sa manince, ca cica nu ar fi primit decit niste bomboane la receptia hotelului ...

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

dati-mi si mie voie sa ma exprim si sa ma descarc

MECI DE KKT , SA-I FUT PE CEI CARE AU ORGANIZAT BAMBILICIU ASTA

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)