Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default AgroTV la DigiTV

AGRO CHANNEL in loc de N24

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by koby View Post
    AGRO CHANNEL in loc de N24
    Ca la Corbeanca ce mai!

Long Member Expert
    Posts Thanks / Likes

astia-s incredibili!

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Nah ca pe asta nu au aununtat-o ! Maine ma duc sa imi iau pamant si o vaca ! Gata ma apuc de agricultura !
    FOCUSSAT,DIGI.....si multe altele

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Si eu imi iau maine, de asta:

0.8FE, Gold Single 0.2db, DM500S & TeVii S660 HD, FocusSat

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

fenomenala miscare
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Eu vreau agro chanel in loc de B1

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

O sa avem aici interviuri cu Ciobanul stelar despre oitele lui...cu Borcea despre viata ciinilor vagabonzi...
    Rapidist pur singe...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

eu ma numar printre abonatii bucurosi ca s-a introdus AGRO CHANNEL. in schimb HORA TV e cam in plus.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cipy1185 View Post
    eu ma numar printre abonatii bucurosi ca s-a introdus AGRO CHANNEL. in schimb HORA TV e cam in plus.
    @CIPY 1185 subscriu si eu la bucurosi mai ales ca avem atitea de invatat de la altii referitor la agricultura si nu numai, e chiar binevenit la lipsa de cunostinte in domeniu sa iesim din stadiul de agricultura a anilor 40
    VU+DUO2

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

AgroTV e inca la inceput, dar am sperante ca pe viitor vor avea mai mult "content" in domeniul agriculturii. Acest program este ceva nou pentru Romania, singura emisiune despre agricultura era pana acum Viata Satului de pe TVR1 care o urmaresc cu mare placere cand am ocazia. Cei care nu sunt de acord cu deciazia de a introducrea AGROTV ori nu gandesc ori n-au pus niciodata mana pe o sapa sa vada cum se face agricultura. Mare mi-a fost mirarea sa aud zilele trecute o persoana de 55 de ani din Bucuresti ca-mi spune ca el n-a pus mana niciodata pe o unealta agricola si ca nici nu are de gand sa se atinga de ele vreodata. Si eu m-am nascut la oras, dar asa ceva e de necrezut. Cum dracu sa nu moara aia de foame cand sunt asa de puturosi si nu vor sa puna osul la munca, asteapta se le dea statul de mancare.
    P.S. Oamenii din Ardeal si Bucovina n-o sa moara niciodata de foame.
    Last edited by cipy1185; 10th November 2010 at 19:22.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Si de ce crezi ca daca cineva nu suporta uneltele agricole si munca la cimp sau la coada vacii atunci este un puturos care asteapta sa ii dea statul de mincare ?
    Nici eu nu suport acest lucru si daca as locui cumva la casa la mine nu ai vedea decit gazon nisip pentru plaja loc de facut gratare si o piscina eventual ceva copaci sau pomi fructiferi pentru un pic de umbra !Fara flori sau alte timpenii care trebuie udate zilnic sau intretinute in fel si chip!
    Asta nu inseamna ca nu am un servici care imi face placere si implica chiar si munca fizica dar fara lopata grebla coasa sau sapa
    Nu imi place sa locuiesc la tara si nici nu imi doresc o casa la tara cel mult o mica cabana la munte da nu la tara!
    In concluzie nu imi doresc agro tv iar din cele patru posturi de manele si muzica po....ra nu imi doresc nici unul totusi daca ar trebui sa aleg care sa dispara prefer sa dispara taraf tv!

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Bai ,anuntati-l pe Fanta ca poate nu stie

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by adicorp View Post
    Si de ce crezi ca daca cineva nu suporta uneltele agricole si munca la cimp sau la coada vacii atunci este un puturos care asteapta sa ii dea statul de mincare ?
    Nici eu nu suport acest lucru si daca as locui cumva la casa la mine nu ai vedea decit gazon nisip pentru plaja loc de facut gratare si o piscina eventual ceva copaci sau pomi fructiferi pentru un pic de umbra !Fara flori sau alte timpenii care trebuie udate zilnic sau intretinute in fel si chip!
    Asta nu inseamna ca nu am un servici care imi face placere si implica chiar si munca fizica dar fara lopata grebla coasa sau sapa
    Nu imi place sa locuiesc la tara si nici nu imi doresc o casa la tara cel mult o mica cabana la munte da nu la tara!
    In concluzie nu imi doresc agro tv iar din cele patru posturi de manele si muzica po....ra nu imi doresc nici unul totusi daca ar trebui sa aleg care sa dispara prefer sa dispara taraf tv!
    haha... crezi ca gazonul ala creste singur? si la ala se folosesc uneltele agricole harlet, sapa, grebla s.a. posibil sa vedem pe agrotv o emisiune despre cultivarea gazonului si ingrijirea/intretinerea lui, pun pariu ca n-ai habar cum se pregateste terenul, cum se seamana, cand se uda... n-ai vrea sa stii?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    asteptam si zootehnie tv cu reportaje despre monta pinguinilor.
    Pai este deja la be unu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)