Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default iLife saver ......

O fetita de 12 ani din SUA a avut parte de o exprienta foarte neplacuta intr-o zi in timp ce astepta autobuzul care urma sa o aduca acasa. In timp ce astepta langa ea a oprit o dubita alba si un barbat a chemat-o sa se urce in ea insa fetita a dus iPod-ul la ureche si i-a spus barbatului ca a sunat la numarul de urgenta 911, moment in care barbatul s-a speriat si a plecat. Din fericire pentru ea barbatul nu stia ca iPod Touch-urile nu pot face apeluri altfel situatia ar fi fost una tragica.
    In concluzie, un iDevice in mana unei persoane istete poate fi uneori diferenta dintre viata si moarte.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    O fetita de 12 ani din SUA a avut parte de o exprienta foarte neplacuta intr-o zi in timp ce astepta autobuzul care urma sa o aduca acasa. In timp ce astepta langa ea a oprit o dubita alba si un barbat a chemat-o sa se urce in ea insa fetita a dus iPod-ul la ureche si i-a spus barbatului ca a sunat la numarul de urgenta 911, moment in care barbatul s-a speriat si a plecat. Din fericire pentru ea barbatul nu stia ca iPod Touch-urile nu pot face apeluri altfel situatia ar fi fost una tragica.
    In concluzie, un iDevice in mana unei persoane istete poate fi uneori diferenta dintre viata si moarte.
    Esti sigur ca vroiau sa o omoare?

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

eu astept raspuns de la KB si de la cei ce s-au trezit cu o ora mai tarliu ieri,din cauza unui bug in iAMTHEBEST ceas desteptator ! ! !

http://www.wired.com/gadgetlab/2010/...one-alarm-bug/

Nu treba tradus sau cautat pe alte 23786247856234785634756 site-uri de result de la uncle Google !

Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Ora de Reclama

Concurenţă slabă pe piaţa tabletelor. Apple deţine 95% din cota de piaţă n T3

astăzi, 12:12 Autor: Adrian Voicu

Apple continuă să domine piaţa mondială de tablete şi n trimestrul trei, cota de piaţă a tabletei iPad fiind de 95% la nivel [COLOR=#0494E1 ! important]global, conform unui studiu citat de [/COLOR] Wall Street Journal.
    Studiul realizat de Strategy Analytics arată că livrările de tablete au urcat cu 26% faţă de trimestrul anterior.
    Tabletele care rulează ca sistem de operare Androidul de la Google au ocupat o cotă de piaţă de doar 2%, analiştii aşteptndu-se nsă ca acest lucru să se schimbe, o dată cu intrarea unor [COLOR=#0494E1 ! important]noi competitori precum tableta Galaxy Tab produsă de Samsung Electronics. [/COLOR]

Apple a scos pe piaţă tableta iPad n [COLOR=#0494E1 ! important]aprilie, avnd parte de o foarte mică concurenţă. Hewlett-Packard plănuieşte să lanseze tablete n viitorul apropiat, fiind urmată şi de alte companii precum Viewsonic şi Research in Motion care şi vor lansa tabletele n 2011. [/COLOR]
    Conform firmei de cercetare Gartner, vnzările de tablete cu ecran tactil se vor tripla pnă la 54,8 milioane unităţi n 2011.
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Banned

Posts Thanks / Likes

Question

Quote Originally Posted by rolion View Post
    eu astept raspuns de la KB si de la cei ce s-au trezit cu o ora mai tarliu ieri,din cauza unui bug in iAMTHEBEST ceas desteptator ! ! !

Nu treba tradus sau cautat pe alte 23786247856234785634756 site-uri de result de la uncle Google !

Da , este adevarat . Probabil cateva milioane de oameni care folosesc alarm clock-ul default au mers la munca mai tarziu.
    Dar daca alarma e pusa doar o data sau zilnic on TOATE zilele atunci e OK .
    E afectata alarma pusa pe anumite zile. , gen luni-vineri .

Rezolvarea va veni in 4.2 in 10-12 zile .
    Daca nu se foloseste programarea pe anumite zile , e OK . Sau se poate folosi un alt alarm clock din AppStore .

Pe lngă Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rolion View Post

Cum ii umplem frigiderul la Bill procedam identic si cu Steve !
    Ideea este sa nu depinzi prea mult de un singur produs
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Banned

Posts Thanks / Likes

In AppStore sunt 300.000+ aplicatii . Lejer 20-50 sunt alarm clockuri

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

In AppStore sunt 300.000+ aplicatii . Lejer 20-50 sunt alarm clockuri
    in appstore sunt 300.000 98248924778264892647826 applicatii care,tine minte Andrei,
    iTOATE ruleaza un bug in operating system acording la cineva din inauntru Apple,dec i nu este official ,deci nu treba crezuta pana cand ni se spune in press-release !

http://www.reghardware.com/2010/11/0...ne_time_zones/

Ce remarca mi-a placut este cum Apple se considera compania numarul 1 in lumea celor din Cupertino / America si este de 'second class' pentru...other 'second class' utilizatori de iHAVE_MY_NEW_ALARM_CLOCK !
    Deci,daca nu e la noi,nu exista !

Nu exista ceva mai bun decat al meu,al nostru,al vostru...al vostru ? Cum ? voi nu aveti iAL_Nostru !? Aha...atunci nu existati !

Am fost la un training recent si presentatorul acela a spus ca aplicatia pentru blahblah merge si pe smartphone,foarte bun pe iPhone...m-am ridicat si i-am aratat my HTC si am intrebat:Sorry,do you know what i hold in my hand ! She replied:a phone I said...no,a smartphone iPhone not equal smartphone,asta este o teorie care ,dumneata trebuie sa o schimbi sau sa mai lucrezi la ea !Go do your homework and come back here,to teache me...fcuk off,bye !

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Banned

Posts Thanks / Likes

GuinneSs-ul de dimineata ? )

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

GuinneSs-ul de dimineata ? )

Inteligent raspuns la o inteligenta intrebare !
    Ai una de la mine,data viitoare cand nu te vei mai ascunde pe aici,prin Clontarf !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)