Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6

Thread: Smartphone

w00t Teacher
    Posts Thanks / Likes

Talking Smartphone

Salutare!
    Am de gand sa imi cumpar un smartphone in curand, si as dori niste sfaturi si poate niste modele pe care as putea sa le iau in considerare. Bugetul disponibil este de maxim 1000-1500RON(se poate si mai ieftin ).
    Eu am gasit modelul asta (HTC WildFire) pe care ma gandesc sa il cumpar, insa nu stiu daca isi merita banii. Pentru mine este foarte important ca telefonul pe care il voi cumpara, sa aiba WiFi (stiu ca aproape toate telefoanele noi au WiFi dar am vrut sa mentionez necesitatea asta).

Multumesc!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default smartphone...

Quote Originally Posted by emyklaudiu View Post
    Salutare!
    Am de gand sa imi cumpar un smartphone in curand, si as dori niste sfaturi si poate niste modele pe care as putea sa le iau in considerare. Bugetul disponibil este de maxim 1000-1500RON(se poate si mai ieftin ).
    Eu am gasit modelul asta (HTC WildFire) pe care ma gandesc sa il cumpar, insa nu stiu daca isi merita banii. Pentru mine este foarte important ca telefonul pe care il voi cumpara, sa aiba WiFi (stiu ca aproape toate telefoanele noi au WiFi dar am vrut sa mentionez necesitatea asta).

Multumesc!
    Cred ca cel mai important este sa si folosesti acel telefon respectiv functiile de WiFi - internet - mesagerie etc....pentru ce a fost gandit.
    Restul ... ce iti cumperi depinde de ce iti place.
    Fa un tur peste tot si compara.
    Daca ti-as spune ca iPhone-ul e cel mai tare .... ar zice unii ca sunt subiectiv... deci in concluzie:

- ai nevoie neaparat = cumpara
    - alege ce-ti place TIE cel mai mult - tinand cont de performante / cost

Regards,

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

HTC Wildfire este un telefon din 2010 mai . Iphone 3GS este unul din 2009 iunie . Chiar si asa diferentele dintre cele doua sunt nu prea mari .

Ciudat cum are procesorul mai mic decat al mai vechiului iPhone .

Eu zic sa le incerci pe ambele , si cumperi in cunostiinta de cauza . Cifrele sunt cifre , cititul e citit , dar o mare importanta e parerea care ti-o faci pe loc . First touch e cel mai bun .

P.S. Vezi ca printr-un nou si simplu hack iphone3GS filmeaza in HD .

One Man Army Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by emyklaudiu View Post
    Salutare!

Multumesc!
    daca ti-e asa important WiFi-ul, eu zic sa alegi unul cu 802.11 b/g/n
    e un moft dar are si avantaje, clar.

atat wildfire-ul cat si 3gs-ul merg doar pana la g.
    daca vrei o idee: Samsung Galaxy S.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Am device cu wifi n , routerul merge in n only , dar diferenta eu nu o vad , sincer .

w00t Teacher
    Posts Thanks / Likes

Va multumesc pentru sfaturi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)