Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Decizia finala in cazul dolcesport.ro

Cu era de asteptat cei de la WIPO (nu va faceti iluzii , cazul a fost judecat de o romanca) au dat raspuns favorabil celor de la Dolce

Stimate Parti,
    Va rugam sa găsiţi ataşat mai jos textul integral al deciziei, emise pe data de 19 octombrie 2010 de către Completul Administrativ cu privire la cazul sus menţionat.
    Completul Administrativ a decis următoarele:
    "Pentru toate motivele enumerate, in conformitate cu paragraful 4 (i) al Politicii si 15 al Regulilor, Completul Administrativ Unic ordona transferul numelui de domeniu <dolcesport.ro> catre Reclamant."
    In conformitate cu Paragraful 4(k) al Regulamentului Politice Uniforme de Rezolvare a Disputelor privind Numele de Domenii, Registratorul identificat mai jos va proceda la executarea deciziei la expirarea unui termen de zece zile lucratoare, in a zecea zi (dupa cum este calculata īn jurisdictia unde Registratorul īşi are sediul principal) de la primirea prezentei notificari. Registratorul īn speţă nu va executa decizia dacă, īnainte de trecerea celei de a 10-a zi a termenului, Pārātul depune documente oficiale la Registrator (cum ar fi de exemplu o copie a unei plāngeri, un act ştampilat de un funcţionar al unei instante de judecata) demonstrānd că a fost īncepută o procedură legală īmpotriva Reclamantului īntr-o jurisdicţie acceptata de Reclamant conform paragrafului 3(b)(xiii) al Regulamentului Politice Uniforme de Rezolvare a Disputelor privind Numele de Domenii. (Regulamentul)
    In conformitate cu Regulamentul, Paragraful 16(a), dacă nu există o notificare a Pārātului īn conformitate cu paragraful de mai sus, Registratorul va informa cāt de curand posibil Reclamantul, Pārātul, Corporaţia de Internet pentru atribuirea numelor si numerelor (ICANN) şi Centrul OMPI de Arbitraj şi Mediere, cu privire la data exacta la care decizia Completului Administrativ urmeaza sa fie executată.

Motivul pentru care mi-a fost retras domeniul a fost acela ca am redirectionat dolcesport.ro catre liga1.ro , iar pe acel site am bannere publicitare (google adsense) si astfel eu obtin profit de pe urma folosirii acestei marci.
    Coincidenta (tot azi) cei de la RTC au trimis o adresa catre OSIM prin care contesta marca inregistrata DOLC ESPORT ....

Ar fi simplu pentru mine sa inaintez o actiune in justitie , dar pentru ce ? am demonstrat ce era de demonstrat...Romtelecom o companie de lameri...i-am facut de ras la greu....ii invit acum sa gaseasca prin canalele Bucurestiului si pe cel ce detine dolcesport2.ro

E normal , traim in Romania si unuia ca mine niciodata nu i s-ar fi dat dreptate intr-o disputa cu un colos ca si Romtelecom.

Dar , repet , ce a fost de demonstrat am demonstrat...am ras cu totii de incompetenta celor de la Dolce .... si sincer , chiar foarte sincer , nu dau doi bani pe acest domeniu....sa-l ia....sa se spele pe cap cu el...

...am un heineken rece langa mine...ma tin de el
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

pafta buna la bere ::si lasa-i in celepe rtc-isti
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Junior Member Teacher
    UNDEVA PRIN ..STRAINI...pe langa studiorile Rai
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gladix View Post
    pafta buna la bere ::si lasa-i in celepe rtc-isti
    Subscriu.....Acum am intrat si in primul moment nu mi-a cazut bine dar ce era de demonstrat s-a facut.....Acum o desfac...berea ! Respect !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Cel mai important lucru demonstrat e acela ( desi multi au spus ca Fanta va pastra domeniul) ca cei putini care au afirmat din prima ca Fanta va pierde domeniul dolcesport.ro au avut dreptate. Nu tin partea nimanui, Fanta a demonstrat ce a vrut dar RTC a primit totusi domeniul. Ar fi trebuit sa aiba in spate un domeniu de activitate, cu marca inregistrata DOLC ESPORT, activ cel putin la nivel national si de ceva timp ca sa aiba sanse de reusita.

In rest concurenta sa fie ..ca noi sa avem parte de servicii de calitate si la preturi mici.
    DM800 HD PVR, IPBOX900HD, DM500, OPTIBOX500, Antena Aluminiu 1,2, Multifocus 1,1

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Tu sa fi sanatos! sigura parere de rau este ca nu ai beneficiat de niste foloase "materiale" de pe urma lor

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

1. de principiu Fanta a demonstrat ca managementul RTXC a facut o eroare mare (asa ceva -lansezi serviciu fara sa cumperi domeniu- nu se face daca esti o companie care se respecta)
    2. de facto (dpdv juridic) era clar ca va pierde domeniul (cativa dintre noi am si afirmat acest lucru fara rezerve - pun pariu ca si Fanta stia din start acest lucru chiar daca a mai incercat o "sicana romaneasca" cu Dolc Esport)
    3. fiecare a obtinut ce-a vrut (sau poate nu...)
    MacMini, MacBookAir, Dolce Interactiv, Focus DTH, Digi CATV digital

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    ... o companie de lameri ... am ras cu totii de incompetenta ...
    Bun, asta am inteles-o. Da', parca ziceai c-ai si digifilm ... am inteles ca faci protap cu ei ... si ca n-au miscat un deget sa-si ia domeniul ... ... da' totusi, cu ce sunt unii diferiti de altii? Ca io nu-nteleg ...
    Quote Originally Posted by Fanta View Post
    ...am un heineken rece langa mine...
    Hai noroc!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca tot l-ai pierdut redirijeaza-l spre digisport.ro , macar sa stii o treaba .

Sau spre un site X de masochisti mai bine , d-aia cu biciuri si cu calus in gura si imbracati cu chiloti de piele neagra

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Respect Fanta !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Sanatate si virtute!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Fanta imi pare rau ca ai pierdut. Cei de la RTC s-au grabit cu sportul si i-a costat o perioada. Sa sti ca din pacate, vorba ziaristilor mai batrani, de data asta RTC a fost victima, iar opinia publica a luat apararea lor.
    Felicitari inca odata pentru ca ai reusit sa le pui o piedica. La cat mai multe

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Cum nu intru niciodata pe digisport.ro nu o sa intru nici pe dolcesport.ro asa ca nu inteleg ce e cu derajul asta. Chiar sunt curios, cati din cei care fac rating la TV se intereseaza de site-ul postului ?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

fiti seriosi faza cu site-ul a facut mai mult bine decat rau ... tot reclama si-au facut si tot bine au iesit... era bine daca Fanta il vindea cand putea pentru ca era logic ca nu poate castiga .
    http://uploadimage.ro/images/04034302560823760342.jpg

Cumpara de la PcGarage folosind acest voucher : VPT7KWLZ si beneficiezi de 1% reducere !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default redirectionare

Asa cum am mai zis era bine sa il dea pe bani,si ce era de demonstrat tot se indeplinea.E uimitoare viteza cu care s-a judecat si dat un verdict pentru ca alte cazuri de disputa au durat ani de zile,unele inca nu sunt rezolvate.
    Vad ca si acum pagina e redirectionata pe liga1.Foarte bine!
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

mult tam-tam pentru nimic

franta s-a distrat pe banii lui, deci, bani sa ai

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)