Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Bundesliga 11720 H (Astra 19E) nu se memoreaza...

DM800S
    scanez de pe Astra 19E transponderul 11720 H 27500 3/4.
    Gaseste canalele (toate Bundesliga 1,2,3,4,5,....) dau OK la memorare si ................ nu se regasesc in lista
    Adica semnalul e OK, scaneaza transponderul ....dar nu le memoreaza in lista ? stie cineva de ce oare ?
    as incerca scanarea separata cu PID-ri , dar nu gasesc la DM 800 cum se face asta.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Asa face la clone.. ia punele din lista altcuiva..

sa vezi cand dai pe ele cum oscileaza semnalul si agc ul cat de slab e <50%
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Se face cu un program numit Dreamset si fisiere @likra sau Vhannibal la alegere...
    Rapidist pur singe...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

am instalat...sa vad ce s-a primit.
    Lista a aparut, dar imi scrie "Service Not Found"
    cu toate ca semnalul e f.bun
    are cineva vre-o idee ?
    Last edited by ilies; 29th October 2010 at 13:57.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

eu zic sa nu te mai chinui atat sa le bagi in lista, ca dupa cate stiu eu acele canale sint "option kanäle" si sint activate numai atunci cind sint transmise simultan mai multe meciuri. le accesezi pe canalul sky bundesliga cu butonul verde!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by geko68 View Post
    eu zic sa nu te mai chinui atat sa le bagi in lista, ca dupa cate stiu eu acele canale sint "option kanäle" si sint activate numai atunci cind sint transmise simultan mai multe meciuri. le accesezi pe canalul sky bundesliga cu butonul verde!

merge si pe dreambox?

am vaz ceva asemnator si la sky uk, la tenis, sunt transmise meciuri simulatan.. cu RED BUTTON..

@ilies, sincer e clona sau original?
    eu tot am avut pb cu o clona pe niste tp uri de asta intreb, pe original nici vorba.
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mark21 View Post
    merge si pe dreambox?

am vaz ceva asemnator si la sky uk, la tenis, sunt transmise meciuri simulatan.. cu RED BUTTON..

@ilies, sincer e clona sau original?
    eu tot am avut pb cu o clona pe niste tp uri de asta intreb, pe original nici vorba.

Da merge si la dreambox......

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by geko68 View Post
    asa ...inseamna ca aici e si raspunsul la "de ce la scanare le arata ca le-a gasit / dau OK , iar in lista de canale nu se regasesc". Presupun ca in timpul transmiterii meciurilor mai fac o data acesta operatiune de scanare si probabil dupa scanare o SA LE REGASESC in lista de canale ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Le gasesti si acum, canalul Sky Sport Info, butonul verde si apar optiunile de canale, depinde de ce se transmite la ora actuala. Exact asa se face si cu canalele optionale Sky Select, Blue Movie.
    Bafta

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

Canalele extra: Bundesliga sunt prezente in RDI E1 Settings de ani buni
    Tunner-ul Dreambox, din punctul asta de vedere, este deficitar: nu recunoaste anumite "canale ascunse"(no name) pe baza de SID
    Pentru a vizualiza aceste servicii TV:
    -utilizezi date de la KingOfSat;
    -adaugi manual serviciile TV dorite.

Regret ca nimeni, din cei ce posteaza pe RDI-Board E2 settings, nu face Set Keep flag: On pentru serviciile derivate din cele ale mele. Asta duce ca la prima accesare sau scanare la "Removed services"...

P.S. Strict legat de problema aceasta, provenienta tunner-ului nu are nici o legatura Eu am unul original, si daca nu faci ceea ce am spus mai sus "patimesti":

Pentru cei interesati, alaturat, e lista mea de servicii extra, care au nevoie ca la import de pe DM sa li se bifeze Set Keep flag: On: flags_12092010.rar - 0.94MB

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am mai rezolvat-o si altfel. La imaginea Gemeni 5.10 la scanarea satelitului Astra 19E pe langa cele 3 randuri (services; providers si new) mai apare si al patrulea Sky-Subservices. Aici si se regasesc canalele respective Bundesliga, Sport si altele..... Nu stiu cum e la altele imagini, nu le folosesc.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)