Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Exclamation RDS...... sau NESIMTIREA bate viata!!!

Nu de mult mi-am portat numarul de mobil orange in reteaua digi.mobil; toate bune si frumoase pina in momentul cind m-am hotarit sa-mi modific abonamnetul digimobil asociat la abonamentul din noua oferta cu minute gratuite in Romtelecom Digimobil 2 Nelimitat.

Sun la serviciul clienti ii intreb daca se poate imi spun ca DA si sa ma prezint la un punc de vinzari RDS&RDS.

Cind ma duc la punctul de vinzari mi-a cazut fata cind imi spun ca stai sa vezi ca se poate abia din Decembrie ca trebuie sa platesc facturile in avans pe luna oct si pe luna noiembrie si numai dupa aia o sa ne modifice abonamnetul. Nu am mai vazut o asemenea nesimtire pina acum sa vrei sa le dai mai multi bani iar ei sa nu vrea efectiv sa-mi ofere un serviciu M-a surprins faptul ca in fata meu o persoanla si-a luat 2 telefoane zte la noua oferta si la ala s-a putut iar eu cind am vrut sa-mi activez noua oferta fara sa le cer telefon & stuff nu se poate. Sunt abonat la rds din 2004 dar cu faza asta de rahat RDS m-a convins ca este o frima de 2 lei vechi cu niste conceptii comuniste si nu o sa ma mai aiba de client. Daca nu semnam noile contract cu perioada minima contractuala astazi renuntam pe loc la toate serviciile lor.

Am primit pe telefon niste mesaje de la ei in care ziceau ca pot denunta serviciul de telefonie fixa in termen de 30 din cauza taxei de mentenanta introdusa abuzis si serviciul de telefonie mobila pentru ca au modificat tarifele la telefonia externa. Cind am sunant la serviciul clienti sa-i intreb ce si cum bineinteles ca erau in aer si habar nu aveau.

Poate sa-mi zica cineva ce trebuie sa fac ca sa-mi reziliez contractele pentru telefonie? Se mai poate face o cere de portare pentru numarul de mobil ca sa-l duc inapoi in orange daca a fost portat in urma cu 3 luni la digi?
    Last edited by JUANN; 19th October 2010 at 22:10.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Exclamation

Din pacate rds..risca sa devina un fel de RTC din anii trecuti ( s-au schimbat un pic lucrurile acum in RTC).Pacat...
    ....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Nu ma asteptam sa patesc asa ceva la rds ca a fost o firma ok pina acum... dar vad ca incet incet se strica lucrurile si aici... daca vrei o optiune in plus trebuie sa platesti factura in avans pe nustiu cite luni iar in cazul meu optiunea se activa abia in decembrie, contracte semnate abuziv si nu mai poti renunta cind realizezi ca e un serviciu prost si de slaba calitate, criza permanenta de echipamnete.... toate astea nu denota decit o firma care a intins coarda prea tare cu extinderea si nu mai are bani.
    In viitorul apropiat ori se inchide ori va fi cumparata.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

initiatorul a deschis acelasi topic pe forumul softpedia unde a primit toate explicatiile si s-a dovedit ca nu are dreptate.

topicul se poate inchide.
    Last edited by cipy1185; 20th October 2010 at 20:19.

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Bine. Stai jos.

Multi de aici nu citesc softpedia pentru ca acolo era concurenta boom.

Lasa omul sa-si verse amarul.

Cat despre competeta rcs$rds toti stim la ce nivel se afla.
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Copiez eu raspunsul, ca sa nu avem probleme, sper ca catalinman sa nu se supere

Quote Originally Posted by [email protected]
    hai sa-ti zic si de ce ti-au cerut plata facturilor pe luna octombrie si noiembrie !

daca esti bine intentionat o sa-mi dai dreptate, daca nu asta e !

factura pe luna octombrie a fost calculata pe 18 septembrie, asa ca trebuia achitata, factura pe luna noiembrie a fost si ea calculata in intervalul 16-20 octombrie, posibil chiar in ziua in care te-ai dus tu sa faci modificarea !

ca sa poti sa faci orice fel de modificari, de exemplu trecerea de la Baza la Extra, upgrade de la Fiber Link 1 la Fiber Link 2 trebuie sa ai facturile achitate la zi !

de asemenea aceste modificari se fac in intervalul 1-15 ale lunii si intra in vigoare de la 1 luna urmatoare !

tu nu ai respectat nici una dintre aceste reguli, e perfect normal sa ti se solicite plata facturii pe octombrie si noiembrie, din moment ce ele deja au fost emise in sistem, de asemenea e normal ca optiunea sa nu intre de la 1 noiembrie, ci de la 1 decembrie !

daca tu ai fi venit intre 1-15 ale lunii, achitai luna in curs, adica octombrie, nu ti se cerea nici sa platesti factura pe noiembrie si treceai pe noul plan tarifar de la 1 noiembrie, nicidecum 1 decembrie !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@MrMxyzptlk a expus exact ce trebuie sa stie colegul nostru de forum. Singura greseala pe care o poti pune in carca RDS-ului ar fi ca nu ti s-a explicat la ghiseu toata procedura. Dar nu poti sa il condamni pe bietul agent POP ca nah asculta si el zilnic o gramada de indivizi.

stima
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Eu va zic voua sa nu mai faceti atita reclama la acel forum care colcaie de tot felul de indivizi minati de tot felul de interese meschine

Procedura am inteles-o de la ghiseu numai ca trageam un semnal de alarma ca este o politica absurda si badjocoritoare la adresa clientilor. Daca nu as fi obligat de contract sa stau o perioada de timp imi reziliam pe loc toate serviciile la rds si plecam la concurenta si acolo se putea sa-mi activez orice optiuni vreau fara sa fiu obligat sa platesc facturi inainte de data scadentei si fara ca optiunile suplimnetare se va activeze la anu
    Last edited by JUANN; 21st October 2010 at 00:27.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

[QUOTE=JUANN;959947]Nu de mult mi-am portat numarul de mobil orange in reteaua digi.mobil;

nu inteleg cum ai putut sa treci pe o retea 3g care e la inceput,are cea mai mica acoperire din Romania,nu se poate vorbi nici macar in Bucuresti in multe locuri.
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

[QUOTE=yo3fuu3;960612]
    Quote Originally Posted by JUANN View Post
    Nu de mult mi-am portat numarul de mobil orange in reteaua digi.mobil;

nu inteleg cum ai putut sa treci pe o retea 3g care e la inceput,are cea mai mica acoperire din Romania,nu se poate vorbi nici macar in Bucuresti in multe locuri.

si eu ma gandeam la fel.... isi merita soarta

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

MrMxyzptlk, mersi ca ai pus raspunsul meu si aici, eu m-am luat cu altele si n-am avut timp sa-l adaug !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yo3fuu3 View Post
    Erdeesh iti vine sa-ti bagi pXXX dar macar e ieftin --> asta a fost motivatia pentru care am trecut. Calitatea slaba o cunosc demult insa nu asta e problema; pe mine ma deranjeaza ca nu te lasa sa-ti faci upgrade la abonamnet cind doresti ce sa mai zic de downgrade ca trebuie mers 100% la opc ca sa se rezolve.

E ceva de nemaivazut..... sa vrei sa le dai bani in plus si ei nu si nu. Nu mai zic ca de vrei sa-ti modifici ceva la abonamnet trebuie sa mergi cu buletinul personal la un punct comercial sa semnezi pe cind la alte retele dadeam un telefon la serv clienti si se rezolva pe loc. Politica asta o sa bage erdeeshul in faliment.
    Last edited by JUANN; 21st October 2010 at 14:23.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Voi sunteti chear culmea, la cat platiti pentru serviciile oferite la ce va asteptati ?

Eu mi-am portat numarul din vodafone in digi din prima zi in care s-a dat drumul la portare, platesc abonament de 2 euro pe luna ( mai putin de un pachet de tigari), am gratuit in retea si catva centisori in alte retele.

La un abonament de numai 2 euro ( 10,68ron cu tva) la ce va asteptati, sa va trimita o curva acasa sa va calmeze cand sunteti nemultumiti de serviciul oferit ?

De ce va portati numerele de telefon din alte retele ?!? E mai ieftin ? Poi daca e mai ieftin la ce va asteptati ?

Voi chear sunteti culmea !

Si eu am probleme cu ei, am semnat un act aditional in 24.11.2009 si nici in ziua de azi nu beneficiez de acea optiune, sunt constient ca platesc 2 lei primesc serviciu de 2 lei !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Zgrongy View Post
    Voi sunteti chear culmea, la cat platiti pentru serviciile oferite la ce va asteptati ?

Eu mi-am portat numarul din vodafone in digi din prima zi in care s-a dat drumul la portare, platesc abonament de 2 euro pe luna ( mai putin de un pachet de tigari), am gratuit in retea si catva centisori in alte retele.

La un abonament de numai 2 euro ( 10,68ron cu tva) la ce va asteptati, sa va trimita o curva acasa sa va calmeze cand sunteti nemultumiti de serviciul oferit ?

De ce va portati numerele de telefon din alte retele ?!? E mai ieftin ? Poi daca e mai ieftin la ce va asteptati ?

Voi chear sunteti culmea !

Si eu am probleme cu ei, am semnat un act aditional in 24.11.2009 si nici in ziua de azi nu beneficiez de acea optiune, sunt constient ca platesc 2 lei primesc serviciu de 2 lei !
    Cam in ce parametri trebuie sa functioneze serviciile e 2 lei? sau in ce zile din saptamana?aici nu e foarte clar! )
    ....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by flo_74 View Post
    Cam in ce parametri trebuie sa functioneze serviciile e 2 lei? sau in ce zile din saptamana?aici nu e foarte clar! )
    Cand iti cumperi un televizor Suny sti cat te tine ? Te bucuri ca ai dat de 3 ori mai putin ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)