Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default dolcesport.ro ...sfarsit de poveste

Astazi WIPO -Arbitration and Mediation Center- va da un raspuns la solicitarea RTC-ului.
    Daca pana pe data de 7.10. eram sigur ca voi primi un raspuns favorabil , manevrele celor din RTC ce au dus la schimbarea completului de judecata mi-au redus sansele la 1%.De altfel mi s-a transmis ca RTC-ul a aranjat judecarea acestui caz in favoarea sa.
    Din fericire exista si alta cale de atac,voi actiona in instanta pe parte civila si RTC-ul si rotld-ul , astfel incat voi prelungi la maxim situatia penibila in care sa afla acum amatorii de la DolceSport.

Fanta
    RDI Team

Cata incompetenta poate fi la nivelul RTC-ului...pierde dolcesport.ro , lanseaza DolceSport2 , iar apoi , dolcesport2.ro este inregistrat de o alta persoana fizica
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

personal mi-ar parea rau sa pierzi domeniu, ar fi un bun sut in fudul marilor companii. acum chiar crezi ca romtelecom ar fi capabila sa influenteze WIPO? or fi ei mari.. dar parca nici atat de mari.

bafta!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Electromecanicii care inainte de 89 ascultau telefoane , de unde sa se priceapa la internet ?

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    ...pierde dolcesport.ro , lanseaza DolceSport2 , iar apoi , dolcesport2.ro este inregistrat de o alta persoana fizica
    Poate lanseaza DolceSportPlus, ca mai multi amatori au un Plus in coada.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

e inca pending. daca ai fi inregistrat si la osim mai devreme.... erau pa.
    There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Ma uit la GUNOAIELE DE ROMTELECOM si nu prea vad mare diferenta intre ei si SECURITATEA de pe timpul lu' CEAUSESCU . Modul de a actiona e acelasi, numai ca ei si-au tras o fata capitalista .

Nu am vazut atata rautate la adresa clientilor si a tertelor parti mai mare ca la aceasta struto-camila, aceasta relicva a trecutului de trista amintire.

Eu si oamenii aia de lucreaza la ei cand ii vad aranjati la costum si cum vorbesc vad in ei fosti securisti .

UN GUNOI DE COMPANIE, NUMAI NENOROCIRI AU FACUT SI VOR FACE.

Hai pupicuristii Romtelecom va astept cu eventualele contre .

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Nu sunt fan Rometelecom, dar prin simpla citire a acestui forum vedem ca Fanta a cumparat acest domeniu de web, nu ca sa-l foloseasca ci ca sa puna bete in roate si eventual pentru un avantaj personal considerabil prin revanzarea domeniului. Ori aceasta atitudine nu este normala nicaieri. Daca il facea prin persoane necunoscute si nu batea toba pe forum avea un avantaj, asa s-a bagat singur in gura lupului.
    Spun asta in cunostinta de cauza fiindca tocmai am cedat si eu un domeniu de net catre o firma din afara, fiind recompensat pentru fapta mea buna dupa o negociere de 14 luni.
    Last edited by cde34; 19th October 2010 at 19:54.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Success FANTA! NU TE LASA!
    Astfel de lucruri se intampla in tara asta corupta-securista-basista.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cde34 View Post
    Nu sunt fan Rometelecom, dar prin simpla citire a acestui forum vedem ca Fanta a cumparat acest domeniu de web, nu ca sa-l foloseasca ci ca sa puna bete in roate si eventual pentru un avantaj personal considerabil prin revanzarea domeniului. Ori aceasta atitudine nu este normala nicaieri. Daca il facea prin persoane necunoscute si nu batea toba pe forum avea un avantaj, asa s-a bagat singur in gura lupului.
    Spun asta in cunostinta de cauza fiindca tocmai am cedat si eu un domeniu de net catre o firma din afara, fiind recompensat pentru fapta mea buna dupa o negociere de 14 luni.
    se numeste business si nu bete in roate. cum a zis si cineva mai sus.. daca inregistra la osim inaintea lor.. erau pa!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Fanta,eu am zis ca era mai bine sa va intelegeti de la inceput la bani.Ma mira viteza cu care se judeca,si asta in afara.Pina si la noi,ca sa ajungi sa te judeci intr-o cauza de genul asta,e bine sa se incerce rezolvarea pe cale amiabila.Nu cred totusi ca o instanta externa poate fi influentata din Romania.Cei care au apelat la CEDO sunt in general multumiti,numai ca acolo se ajunge numai dupa ce se epuizeaza toate caile legale din Romania,si daca ei accepta cazul.
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Andrei78 View Post
    se numeste business si nu bete in roate. cum a zis si cineva mai sus.. daca inregistra la osim inaintea lor.. erau pa!
    ei bine, din punctul meu de vedere nu se numeste business ci ciupeala. nu se numeste business pentru ca Fanta incearca sa obtina foloase nu bazandu-se pe ceva construit sau gandit de el, ci bazandu-se pe existenta prealabila a marcii dolcesport, apartinand companiei romtelecom.

incerc sa trec peste romanismul 'bisnitei' care, dupa cum am mai amintit in cateva cazuri, a ajuns la un grad de acceptare sociala alarmant (vizibil mai ales prin comportamentul de aplaudaci al 'majoritatii', de oricare tip ar fi aceasta - de la abonati digi, la sustinatori steaua etc) in detrimentul promovarii business-ului constructiv, bazat pe contributie proprie, pe inovatie.

va las totusi un exercitiu... o hiperbola .

puneti pe de o parte romtelecom si dream multimedia, doua firme ce amandoua au in capital cate un produs, o marca (dolcesport respectiv dreambox), pe care le gestioneaza cum cred ele de cuviinta.

de cealalta parte, luati-l pe Fanta si... (surpriza, surpriza?) nimeni altii decat producatorii de clone dreambox. cei din urma, fara existenta firmei germane, cu siguranta nu aveau ce copia, nu aveau pe ce sa-si bazeze afacerea, similar cu distinsul nostru Fanta, care fara existenta si eforturile (cat ar fi ele de mai mult sau mai putin reusite) romtelecomului, n-ar fi cumparat domeniul dolcesport.ro nici daca visa o saptamana numai prajituri si corpuri de fitness.

stau si ma intreb atunci, la ce bun pe forum tot acest circ anti-clone si pro-inovatii (vezi in mod special afinitatea lui King fata de Apple), in conditiile in care administratorii si detinatorii lui promoveaza zilnic ceva diametral opus.

uneori e bine sa vezi si ce face popa, nu doar sa asculti ce zice el...

Forza MILAN!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

la partea cu popa is perfect de acord
    http://uploadimage.ro/images/04034302560823760342.jpg

Cumpara de la PcGarage folosind acest voucher : VPT7KWLZ si beneficiezi de 1% reducere !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Fanta, cedeaza-l te rog, numai asa sa taca astia p-aci, de te iau cu "nu e moral", etc, etc... Nu intelegeti ba, ca fanta a speculat o vulnerabilitate a rltc ? Hai sa-l vad eu p-ala care ar fi stiut de dolcesport si nu ar fi dat fuga sa inregistreze domeniul inaintea rtlc, sa-l faca bani ! Fiti siguri ca daca vroia sa-l faca bani, il facea de mult.

PS: Nu sunt sustinator RDS, nu am niciun fel de serviciu de la ei. Ce ne mai cacam pe noi, RTLC a comis-o de data asta. Sa-i ia de git pe aia de au transpirat.

LE:@cocomic
    existenta prealabila a marcii dolcesport, apartinand companiei romtelecom
    ia verifica, cronologic. o sa ai o surpriza.

@cde34 : imi pare rau, te contrazici.
    Last edited by val2032; 20th October 2010 at 12:13.
    There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default dolcesport

si pana la urma care este decizia? ramane fanta cu domeniul sau se intoarce la gunoaiele de RTC pentru a ajunge in tomberon?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@val2032: nu neaga nimeni ca rtc au fost amatori, in mod normal ei trebuiau sa inregistreze toate domeniile inainte de a face public numele. dolcesport e insa creatia lor, iar dolcesport.ro nu e, pana una alta, decat un domeniu.

problema se pune altfel, trecand peste portite si chichite, iar cei care au capacitatea de a trece de aparente cu siguranta au inteles la ce m-am referit.

un principiu spune ca in afaceri e bine sa incerci sa cresti tu, dezvoltandu-ti afacerea proprie, nu sa iti concentrezi eforturile pentru a-i face pe altii sa cada. e singura varianta in care poti avea succes pe termen lung, pentru ca vei avea un fundament stabil. orice imperiu construit pe 'cadavre' a avut pana la urma viata scurta. un virus va trai atat timp cat are celule sanatoase de pe urma carora sa se hraneasca, o clona exista atat timp cat are un original pe care sa-l copieze, la fel cum si acest domeniu are valoare atat timp cat exista un produs de interes cu acelasi nume.

de gainari si bisnitari e plina tara. politicienii ce au prins afaceri cu statul si acum pozeaza in 'bili geitsi', imbogatitii peste noapte din embargo, din 'tunuri' imobiliare ce acopera schimburi de terenuri cu armata sau din te miri ce alte chestii 'la limita legalitatii' sunt promovati zilnic ca sustinatori ai economiei romanesti.

Fanta e doar un mic exemplu, o dovada daca doriti ca romanul, daca iti lasi geamul deschis la casa, iti va intra si va pleca cu tot ce poate de acolo, iar o buna parte din opiniile exprimate vor incerca sa te scoata vinovat: cum mai 'fraiere', nu stii sa-ti inchizi geamul? ce vina a avut omul ce trecea prin fata casei tale, nu intelegeti ca a fost ispitit de vulnerabilitate?

si apropo, val2032, oricine care "ar fi stiut de dolcesport si ar fi dat fuga sa inregistreze domeniul inaintea rtlc", daca se dovedeste ca avea informatii din interiorul RTC este vinovat, conform legislatiei in vigoare, de folosirea de informatii confidentiale (asa numitul inside trading) si poate fi dat in judecata. dar asta e un aspect la fel de indepartat de intelegerea unora cum e si folosirea de soft ilegal: "cum frate, daca e moca de pe <<torenţi>>"

Forza MILAN!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)