Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Rds

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Exclamation Rds

Salutare tuturor,vin cu o intrebare si as dori daca s-ar putea sa primesc un raspuns de la un reprezentant RDS ( DIGI TV ).Am fost de nenumarate ori la sediul din Suceava pentru ca vroiam sa devin abonat,unic motiv : exista canalele de sport proprii - Digisport.Problema principala e ca am primit ca unic raspuns acela ca nu mai exista echipamente pentru nou abonati. Exista vreo sansa sa devin abonat sau trebuie sa ma reorientez spre un alt DTH ,probabil Dolce.
    yo

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

se vehiculeaza ca vor intra in piata 1000 de bucati reconditionate pana vine vaporul in decembrie.
    .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up solutie ...simpla

Salut, nu stiu daca te ai gandit , la urmatoarea solutie : cauta si cumpara de la cineva un receptor ( persoana care ti l vinde sa aiba factura pe el ) ,de antena si restul te descurci si ai rezolvat problema , RDS ul iti va da numai smartcardul .
    Noroc .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by savin stelian View Post
    Salut, nu stiu daca te ai gandit , la urmatoarea solutie : cauta si cumpara de la cineva un receptor ( persoana care ti l vinde sa aiba factura pe el ) ,de antena si restul te descurci si ai rezolvat problema , RDS ul iti va da numai smartcardul .
    Noroc .
    fara nici o suparare, Savin, tot respectul pentru tine, dar daca asta ar fi un raspuns din partea unui reprezentat rds....

noroc!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

cel ma bine uitet di Digi cu ale lor conserve ia abonament la Dolce ( daca esti client Romtelecom mai ai si ceva reduceri ) si poate curand va Liga 1 la ei
    http://uploadimage.ro/images/04034302560823760342.jpg

Cumpara de la PcGarage folosind acest voucher : VPT7KWLZ si beneficiezi de 1% reducere !

Vornic Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Andrei78 View Post
    fara nici o suparare, Savin, tot respectul pentru tine, dar daca asta ar fi un raspuns din partea unui reprezentat rds....

noroc!
    pai raspunsul de la un reprezantant RDS l-a tot primit in casierie Suceava. Era inutil sa mai scriem inca o data faptul sa nu sunt echipamente in toata tara.
    savin stelian a incercat sa vina cu o solutie alternativa...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@velciu, ma gandesc ca poate a sperat ca macar un receiver ratacit se va mai gasi prin curtea rds-ului.. nicidecum mergi si cumpara-ti. Inteleg ca Savin a incercat sa il ajute, nu am spus-o cu rautate la adresa lui doar ca te astepti de la cu totul altceva de la o asemenea companie... aud povestea ca nu exista receivere de mai mult de jumatate de an, ce face rds? nimic..

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by flavyou View Post
    Salutare tuturor,vin cu o intrebare si as dori daca s-ar putea sa primesc un raspuns de la un reprezentant RDS ( DIGI TV ).Am fost de nenumarate ori la sediul din Suceava pentru ca vroiam sa devin abonat,unic motiv : exista canalele de sport proprii - Digisport.Problema principala e ca am primit ca unic raspuns acela ca nu mai exista echipamente pentru nou abonati. Exista vreo sansa sa devin abonat sau trebuie sa ma reorientez spre un alt DTH ,probabil Dolce.
    ai fost la sediul din centru sau din Burdujeni? daca ai fost in centru, te sfatuiesc sa mergi la sediul din Burdujeni, acolo este si service-ul si s-ar putea sa aiba baietii un receptor ratacit.. le spui ca faci si tu o cinste

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default rds

sal la toata lumea.SE aude un zvon ca ar veni receptoare la sfarsitul lunii sau la inceput de luna noiembrie mia zis si mie un prieten de la digi.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

mare grija cu receptoarele de pe okazii.
    sa nu fie ramase in baza lor abonamente cu datorii.
    .

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Sigur ca o sa vina....dar nu se stie ziua..

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

noiembrie 20xx !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Problema nu cred ca este la RDS ci in teritoriu, altfel nu imi explic cum la Sibiu sunt intotdeauna receptoare, telefoane, antene, stick-uri, iar voi va plangeti mereu.
    Sa va dau un exemplu: ori de cate ori am avut nevoie de aparatura de la ei, am avut de ales intre 3 puncte de lucru din Sibiu si am ales pe cel unde se statea cel mai putin la coada (caci echipamente aveau toate 3) si o singura data am asteptat o saptamana dupa stick-ul de internet mobil, in rest...totul era pe stoc. Si am cam umblat pe la ei caci tot familionul e abonat si eu ma ocup de bunul mers al serviciilor.
    Cred ca din prea multa comoditate sau de puturosi ce sunt, cei din teritoriu ezita sa ceara echipamente.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Andrei78 View Post
    noiembrie 20xx !
    Vrei sa zici 2xxx. Sau poate xxxx

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mariusat View Post
    sal la toata lumea.SE aude un zvon ca ar veni receptoare la sfarsitul lunii sau la inceput de luna noiembrie mia zis si mie un prieten de la digi.
    O SA FIE SI EHIPAMENT...MAI MULT SAU MAI PUTIN......dupa licitatia de la liga lui MITICA.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)