Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9

Thread: dream 500 C

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default dream 500 C

am un dreambox500 cablu
    nu reusesc sa pun cheile pentru canal+
    fisierul este satan.tar.gz
    pe dreambox7025 sau pe 600PVR nu am avut probleme
    poate cineva sa ma ajute
    stiu ca in romania inca nu se transmite pe cablu

mii de multumiri

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

ai gresit sectiunea ... inainte de a posta da si tu un Search
    http://uploadimage.ro/images/04034302560823760342.jpg

Cumpara de la PcGarage folosind acest voucher : VPT7KWLZ si beneficiezi de 1% reducere !

Faithful Member Expert
    casa cu flori, strada sperantei, la etaj...
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by wasexx View Post
    ai gresit sectiunea ... inainte de a posta da si tu un Search
    Lasa si tu un moderator sa decida daca e sau nu o sectiune gresita. Si faza cu search.... Tu, daca tot nu ai habar, mai bine nu te bagi. Sau, daca stii, pune si solutia la ceea ce vrea omul, sau da-i tu un link si nu mai face pe superiorul. Nu de alta, dar usor asa RDI-ul se transforma intr-un site de glume, plin de "destepti". Nu e prima data cand te bagi inutil si faci bascalie acolo unde nu e cazul. Sa nu o iei ca pe un atac, pentru ca nu este asa ceva...
    Sa fii iubit.....
    Do you want to see a picture of a beautiful person? Hold up a mirror...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by popamare View Post
    Lasa si tu un moderator sa decida daca e sau nu o sectiune gresita. Si faza cu search.... Tu, daca tot nu ai habar, mai bine nu te bagi. Sau, daca stii, pune si solutia la ceea ce vrea omul, sau da-i tu un link si nu mai face pe superiorul. Nu de alta, dar usor asa RDI-ul se transforma intr-un site de glume, plin de "destepti". Nu e prima data cand te bagi inutil si faci bascalie acolo unde nu e cazul. Sa nu o iei ca pe un atac, pentru ca nu este asa ceva...
    Sa fii iubit.....
    sa inteleg ca tu apari ca " musca la rahat ? " ( scuzati expresia ) insa cred ca suferi de lipsa de posturi si de aia te bagi in seama aiurea ; pentru cultura ta generala un user cu 1 POST ar trebuii sa citeasca intai Regulamentul si sa invete sa dea SEARCH

Cumpara de la PcGarage folosind acest voucher : VPT7KWLZ si beneficiezi de 1% reducere !

Faithful Member Expert
    Posts Thanks / Likes

sa inteleg ca tu apari ca " musca la rahat ? " ( scuzati expresia ) insa cred ca suferi de lipsa de posturi si de aia te bagi in seama aiurea ; pentru cultura ta generala un user cu 1 POST ar trebuii sa citeasca intai Regulamentul si sa invete sa dea SEARCH
    Gandesti si te exprimi ca un idiot. Ma faci sa cred ca esti prea cretin sa intelegi ceva. Acum ce sa inteleg, ca eu sunt musca si tu rahatul. Ar fi bine sa taci, ca te faci de ras. Un user cu un post? Se vede ca esti un fraier cu idei preconcepute.

Sa fii iubit salbatic de muste...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by robertjianu View Post
    am un dreambox500 cablu
    nu reusesc sa pun cheile pentru canal+
    fisierul este satan.tar.gz
    pe dreambox7025 sau pe 600PVR nu am avut probleme
    poate cineva sa ma ajute
    stiu ca in romania inca nu se transmite pe cablu

mii de multumiri
    la ce operatator e canal+ pe cablu?
    "stiu ca in romania inca nu se transmite pe cablu"
    poti fi mai explicit?
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Gandesti si te exprimi ca un idiot. Ma faci sa cred ca esti prea cretin sa intelegi ceva. Acum ce sa inteleg, ca eu sunt musca si tu rahatul. Ar fi bine sa taci, ca te faci de ras. Un user cu un post? Se vede ca esti un fraier cu idei preconcepute.

Sa fii iubit salbatic de muste...
    cred ca mai bine te intorci la posturile tale gen Penthouse ... cam cu asta te ocupi tu in general si cu alte topicuri idioate . Vezi pe cine faci fraier ca ma iau de doamna mata imediat ( si asta nu ca am idei preconcepute ) .

Faithful Member Expert
    Posts Thanks / Likes

cred ca mai bine te intorci la posturile tale gen Penthouse ... cam cu asta te ocupi tu in general si cu alte topicuri idioate . Vezi pe cine faci fraier ca ma iau de doamna mata imediat ( si asta nu ca am idei preconcepute ) .
    Ei si cu tine acum... Esti tu ala interesant, ce sa zic. Ai adus multa prosperitate acestui forum cu topicuri destepte. Probabil asa gandesti tu cu mintea ta de primata. Uite m-ai facut sa insult si maimutele, ca te compar cu ele... Un animal are sanse sa evolueze in timp, dar un rahat nu poate decat sa se usuce Ce treaba are mama, daca a ta a nascut un tantalau? Oameni ca tine fac de ras Romania. Iti dau un sfat, daca pentru tine prostia e o virtute: mergi si arunca-te in Prut, sau in Siret, sa scape tara de un handicapat.
    PS: vezi ca ai un cadou de la mine "taran prost", ca sa intelegi ca nu am avut nimic personal cu tine.
    Asa ca sa stii, educatia si respectul, care tie, nu stiu din ce cauze iti lipsesc, se obtin pe parcursul multor ani de autocontrol... Incearca si tu sa nu mai faci bascalie cand nu e cazul si o sa vezi ca nimeni nu are nimic cu tine.
    Nu ma astept sa intelegi, dar macar sunt impacat cu gandul ca am incercat sa aduc un fraier pe calea cea buna.
    Sper sa intelegi tu, cu mintea ta cea firava de copil autist...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Ei si cu tine acum... Esti tu ala interesant, ce sa zic. Ai adus multa prosperitate acestui forum cu topicuri destepte. Probabil asa gandesti tu cu mintea ta de primata. Uite m-ai facut sa insult si maimutele, ca te compar cu ele... Un animal are sanse sa evolueze in timp, dar un rahat nu poate decat sa se usuce Ce treaba are mama, daca a ta a nascut un tantalau? Oameni ca tine fac de ras Romania. Iti dau un sfat, daca pentru tine prostia e o virtute: mergi si arunca-te in Prut, sau in Siret, sa scape tara de un handicapat.
    PS: vezi ca ai un cadou de la mine "taran prost", ca sa intelegi ca nu am avut nimic personal cu tine.
    Asa ca sa stii, educatia si respectul, care tie, nu stiu din ce cauze iti lipsesc, se obtin pe parcursul multor ani de autocontrol... Incearca si tu sa nu mai faci bascalie cand nu e cazul si o sa vezi ca nimeni nu are nimic cu tine.
    Nu ma astept sa intelegi, dar macar sunt impacat cu gandul ca am incercat sa aduc un fraier pe calea cea buna.
    Sper sa intelegi tu, cu mintea ta cea firava de copil autist...
    Popica vezi ca aici nu e locul unde aduni tu maruntisul si unde se canta la strana cu un asa limbaj te las in lumea ta ( mare gradina ta doamne ... ti se pare cunoscuta ? ) dar asta arata ce fel de om esti ( popa - ma abtin de la alte comentarii ) .

asta e ultimul reply la persoana ta nu de alta dar daca intru in amanunte te fac de kakao

bafta

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)