Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Vesti proaste pt fanii WWE

Eddie Guerrero passes away
    Nov. 13, 2005

WWE is deeply saddened by the news that Eddie Guerrero has passed away. He was found dead this morning in his hotel room in Minneapolis. Eddie is survived by his wife Vickie and daughters Shaul, 14, Sherilyn, 9, and Kaylie Marie, 3.

in traducere:

Eddie Guerrero s-a stins
    Nov. 13, 2005

WWE e indoliata de stirea ca Eddie Guerrero a murit. A fost gasit mort azi dimineata in camera sa de hotel din Minneapolis. In urma lui Eddie ramane o sotie Vickie si 3 fice: Shaul, 14, Sherilyn, 9, si Kaylie Marie, 3.

S-a stins un om mare si un suflet dedicat wrestlingului, de multe ori oferind sarea si piperul show-urilor.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Man , de ce nu puneti voi threadurile astea cu wresling la Sport ?

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi energyps2

Din pacate stirea e adevarata.Eddie a fost gasit mort intr-un hotel din Minniapolis,dimineata,cind a fost descoperit de Chavo Guerrero,nepotul lui.Chavo a fost sesizat de catre de cineva din hotel,care a vrut sa-l trezeasca pe Eddie prin mobil dar acesta n-a raspuns la apel.Eddie a fost gasit-dupa primele informatii pe care le avem-intins in baie,se pare ca a vrut sa se spele pe dinti,dar din pacate era mort.Se pare ca un atac de inima?Inca nu se stie precis.Se poate specula de unde i se trage sfirsitul stiind ce fel de om era si cita pasiune punea ca wrestler,dar nu-i momentul acum sa discutam despre viata tumultoasa,precum era inima lui de sorginte latina,pe care a avut-o.Alta data...Oricum Vince McMahon,la conferinta de presa tinuta imediat dupa ce a sosit la Minniapolis,a spus ca cele doua companii,Raw si Smackdown,pe care le conduce ii va aduce tribut in urmatoarele spectacole unuia din cei mai explozivi si flamboianti wrestleri pe care i-a avut.Familia,formata din sotie si trei copii,va primii royalties din partea companiei.

Hi *********,

Te poate scoate din sarite sa vezi zilnic informatii despre wrestling pe forum.Sper ca acelea pe care le pun eu sint de actualitate,precum se poate observa,si cuprind date tehnice dupa care se poate orienta cine vrea sa vada anumite emisiuni dedicate acestui sport.Apropo,am avut rugamintea{la ps-ul meu} ca postul meu cu Emisuni de wresting la Tv sa fie pastrat un anumit timp ca sticky la News Forum.Se pare ca argumentul meu nu are trecere la moderator sau la tine,ca Admin.Nu-i nici-o suparare,dar chiar nu se poate?{Iti scriu aceste rinduri fiindca lasi impresia ca si eu,sau si altii,ce scriu despre wrestling si pun informatii pe forum la aceasta sectiune, sint vizati de interventia ta?}

cu bine,satelescu

Banned

Posts Thanks / Likes

Nu ma deranjeaza , insa daca wreslingul este considerat sport , atunci sa fie incadrat la rubrica respectiva . Eventual vorbim cu un moderator de acolo sa il faca sticky , ca Formula 1 .

Nu cred sa aibe legatura cu Transponder News si alte subiecte news TV de aici ..

P.S. Din cate stiu eu esti chiar tu , satelescu moderator aici , cel putin asa rezulta din "organigrama" forumului : RDIShopNewsModeratorsGroup : satelescu .

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Fanilor WWE!

Pentru cei citiva interesati de wrestling si care il admirau pe Eddie Guerrero,dar nu prea stiu multe despre cariera lui,iata citeva date despre cariera lui ca wrestler:
    Nascut in 1967,in El Paso,Texas,intr-o familie de wrestleri,care include pe tatal sau,Gory si fratii lui Hector,Mando si Chavo Sr.Debuteaza in 1987 alaturi de fratii sai in Mexico.Alaturi de Art Barr,cunoscut ca Los Gringos Locos,formeaza o echipa de heel{rai},ce atrage atentia promotorilor de spectacole.Se formeaza ca tehnicean si-si descopera personalitatea in turneele din Japonia si Mexic,iar meciul impotriva lui Dean Malenko si 2 Cold Scorpio il consacra definitiv.In 1995 este invitat sa faca parte din WCW unde reuseste sa retrezeasca interesul pentru categoria de cruiserweight.Aici isi face prietenii strinse,printre care Chris Benoit,Radical Malenko, si Perry Saturn,cu care de fapt pleaca in ianuarie 2000 de la WCW.Se desparte de aceasta companie dat fiindca simtea ca jocurile erau facute si nu putea sa sparga tavanul impus de companie.Trece la WWF unde cistiga titlul de Campion European si reuseste apoi sa detina de doua ori titlul de Campion Intercontinental.Reuseste sa-si indeplineasca visul de-o viata,cistigarea centurii si titlului de Campion Mondial{Smackdown} la No Way Out in 2004,spre stupefactia masivului si puternicului Brock Lesnar.Timp de patru luni a trebuit sa faca fata presiunii enorme din partea adversarilor,in special al noului promovat de companie,JBL,care si-i smulge titlul si centura.Face echipa cu Rey Mysterio,cu care cistiga titlul de Campion la Tag Team,dar apoi se intoarce impotriva prietenului incit invidia lui Eddie impotriva lui Rey este exploatata de scenaristi,punindu-l in situatii jenante si revoltatoare.Eddie pierde treptat din simpatia publicului,devenind cel mai detestat dintre wresteri.
    Partea lui forte,care l-a ajutat sa iasa adeseori din situatii limita,a fost o forta interioara-as zice un mic deavol,ce zacea pitit in sufletul sau-ce-i trezea un puternic instinct agresiv ce se revarsa asupra adversarului cu o furie oarba.Aceasta forta ii dadea o energie capabila sa poarta meciuri lungi si obositoare si,totodata,era periculos tot timpul cit era pe ring.Nu intimplator i se spunea "Latino Heat".Foarte greu isi putea controla emotiile,iar sentimentele erau prea vizibile ca un adversar cu minte sa nu le exploateze. De unde i se trag calitatile tot acolo vedem si punctele slabe.Demonul ce-l sustinea in batalii inepuizabile,il trada cind avea adversari ce isi gindeau mental partida cu el.JBL e un exemplu de bun strategist,care i-a descoperit acest punct slab.O perioada,acum patru ani s-a hotarit sa nu mai bea,hotarire pe care cei apropiati marturisesc ca a respectat-o.
    Renumit pentru cei Three Amigos{trei amici} si Splash Frog{saritura broastei},cu care termina in general partida,Eddie era si un bun actor si orator. Se simtea bine pe ring,recurgind la tot felul de smecherii,mult gustate de public,care in final avea efectul scontat:cistigarea partidei.
    Pierderea titlului si a simpatiei publicului,conflictul cu Rey Mysterio si familia lui,meciuri pierdute din vina lui,si alte necazuri personale l-a facut pe Eddie sa caute sa-si regindeasca rolul pe care l-a avut pina
    acum.Nu stiu daca prietenia cu Batista,actualul campion suprem,l-ar fi ajutat sa iasa din impas.Sau putem banuii ca totul era o siretenie,pus in valoare de scenaristi,ca povestea sa prinda sens intr-o viitoare confruntare cu campionul la Smackdown{?!}.Din pacate moartea lui a pus capat unui destin incarcat de atitea "povesti pe ring",unele triste,cele mai multe vesele,la care am fost martori,jucate de unul din cei mai explozivi si fantasti wrestleri pe care i-a avut acest sport.

Cartea de vizita a lui Eddie Guerroro:Campion Mondial in 2004,2 titluri de Campion Intercontinental la Smackdown,de 4 ori Campion la Tag Team,Smackdown,2 ori Campion Cruiserweght la WCW si WWE,Trios Tag Team WWA{Mexico},WWA welterweight,AAA Tag Team,PWF Tag Team,World Wrestling All-Satrs International Cruiserweight,IWA Mid-South Heavyweight.
    In topul Asociatiei profesioniste a fost clasat astfel:locul 194 in 1994,17 in 1995,24 in 1997,20 in 2000,5 in 2002,9 in 2003,2 in 2004.

Fie-i tarina usoara! satelescu

Hi *********,

Nu stiam ca sint moderator la aceasta sectiune,dar si-n acest caz tot nu mi-as permite sa ma folosesc de pozitia mea ca sa-mi plasez cum vreau textele mele.Daca as sti ca ele nu ajuta pe nimeni,as renunta sa mai scriu si cu atit mai mult sa le public pe forum.Faptul ca temele mele apartin de sport,ca atare ele ar fi mai bine plasate la sectiunea sport,cred ca este secundar.In general intervin pe forum mai mult cu informatii si mai putin cu comentarii,decit cu anumite ocazii,atunci cind simt nevoia sa raspund sau sa comentez topicurile altora.Ai observat ca nu mai fac comentarii despre wrestling si ma axez pe latura informativa.Caut sa pun pe forum numai informatii utile,si din acest punct de vedere vreau ca ele sa fie lasate la sectiunea News.De crezi ca ele nu corespund sectiunii in cauza,sterge-le.Imi faci un serviciu involuntar sa am mai mult timp pentru altceva!
    acelasi,satelescu

Banned

Posts Thanks / Likes

Nu ai inteles ce vreau sa spun . Vroiam sa spun doar ca wreslingul este sport , nu stire din domeniul satelitilor . Atat doar . Ma rog , ramane singura exceptie . Ca si cum ar fi un post despre Dreambox la rubrica DVD-uri ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Apropo,am avut rugamintea{la ps-ul meu} ca postul meu cu Emisuni de wresting la Tv sa fie pastrat un anumit timp ca sticky la News Forum.
    Lasa ca l-am facut eu ca doar nu ma doare mana.

PS. GOD SAVE THE QUEEN

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)