Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Pachete programe oferite de DTH romanesti.

Avand in vedere ca in ultima vreme tot mai multi useri se intreaba: "CE DTH SA ALEG " am incercat sa fac o analiza ( vezi attach) al contentului si al preturilor celor 5 DTH mioritice:
    http://www.easysurf.ro/tqf6ksvuqgif/...aratii.doc.htm
    Va rog sa semnalati orice greseala pentru a face corectiile necesare.

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Felul in care e formulat, nu cred ca ajuta prea mult.
    Oricum, mai e de mentionat ca la Dolce pachetul explorer e inclus in baza daca esti abonat rtlc si ca ai 6 luni gratuite de abon.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

esti sigur ca pachetul explorer e inclus in baza pt abonatii romtelecom? eu cred ca asa era oferta acum ceva timp (un an doi), acum se plateste separat.... daca e adevarat ce zici da un link

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Adica cum HDTV la DIGI: nu!?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by raduadrianb View Post
    esti sigur ca pachetul explorer e inclus in baza pt abonatii romtelecom? eu cred ca asa era oferta acum ceva timp (un an doi), acum se plateste separat.... daca e adevarat ce zici da un link
    Nu apare scris nicaieri, dar pe factura si in call center asa zic. Asa era si acum un an, nu scria pe nicaieri.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

aha, mersi de info, o sa sun si eu la RC sa vad care e treaba, ca la minea sunt inchise.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Conform site-ului lor , pachetul explorer este ca pachet suplimentar , a se citi lista pachetelor cand deschizi/apesi pe Pachete Suplimentare :

- http://www.romtelecom.ro/personal/tv...te-aditionale/

Insa traind in Ro nu m-ar mira sa fie si cum ai scris tu , fiindca nu ar fii singurul dth care una scrie pe site-ul lor si alta este realitatea si asta pt. a atrage cat mai multi naivi ca apoi sa faca diferentieriile la pachete si sa fii "prins" la ei
    Avand apoi 2 variante :
    - platesti mai mult dupa o perioada si vezi toate prg. tv cu care te-a amagit la inceput sau
    - platesti normal in continuare si vei vedea doar grila de prg. tv din pachetul de baza

Asta se practica cam la toate dth-urile autohtone , nu stiu daca si la cele din afara tarii

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Pachetul Explorer a fost gratuit pt abonatii care de prin 2008 au incheiat contracte pe 2 ani. Apoi el a ramas gratuit pt cei care si-au renegociat contractele tot pe 2 ani. Ideea este urmatoarea... Pretul abonamentului ramane la fel (aici chiar e o smecherie) pt cei care si-au cumparat un decodor in rate. Cei 9 lei care erau platiti pt decodor, pot fi mutati de abonat pt pachetul Explorer. Inteligenta miscare, marca RTC ce sa zic. Pe mine sincer ma bucura daca il vor scoate din gratuitate pt ca astfel poate vor introduce si alte canale documentare, unde Dolce chiar sta slabut.
    Calcule se pot face foarte multe. Eu zic ca toate sunt cam la fel ca si pret, pt ca, daca as face o comparatie intre Dolce si Digi, problema se pune astfel: La Digi cumperi echipamente, dar ai un abonament mai mic. La Dolce nu cumperi echipamente (1 decodor+antena) si ai un pret mai mare la abonamentul maxim de canale.
    Dupa mine nu pretul este foarte important. La ce ma uit eu cand fac o alegre: 1. Canalele transmise 2. Calitatea semnalului 3. Serviciu clienti 4. abia aici pretul.
    Poti sa platesti 15 lei pe luna te poti uita la 20 de canale de ex. Comparatia la pret merita sa fie facuta numai daca, se aduna toate pachetele suplimentare, pt. fiecare operator. Altfel, unul va zice ca plateste x, altul y si nu are nicio valoare.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Sunt curios, ce canale documentare ti-ai dori in plus?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by morph78 View Post
    Sunt curios, ce canale documentare ti-ai dori in plus?
    Nu am sa cad intr - o eventuala capcana. Sunt vreo 7 care au si subtitrare in lb romana. Si pe care puiutul RTL le-a introdus pe cablu digital...

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default pct 5

Quote Originally Posted by avumit View Post
    Pachetul Explorer a fost gratuit pt abonatii care de prin 2008 au incheiat contracte pe 2 ani. Apoi el a ramas gratuit pt cei care si-au renegociat contractele tot pe 2 ani. Ideea este urmatoarea... Pretul abonamentului ramane la fel (aici chiar e o smecherie) pt cei care si-au cumparat un decodor in rate. Cei 9 lei care erau platiti pt decodor, pot fi mutati de abonat pt pachetul Explorer. Inteligenta miscare, marca RTC ce sa zic. Pe mine sincer ma bucura daca il vor scoate din gratuitate pt ca astfel poate vor introduce si alte canale documentare, unde Dolce chiar sta slabut.
    Calcule se pot face foarte multe. Eu zic ca toate sunt cam la fel ca si pret, pt ca, daca as face o comparatie intre Dolce si Digi, problema se pune astfel: La Digi cumperi echipamente, dar ai un abonament mai mic. La Dolce nu cumperi echipamente (1 decodor+antena) si ai un pret mai mare la abonamentul maxim de canale.
    Dupa mine nu pretul este foarte important. La ce ma uit eu cand fac o alegre: 1. Canalele transmise 2. Calitatea semnalului 3. Serviciu clienti 4. abia aici pretul.
    Poti sa platesti 15 lei pe luna te poti uita la 20 de canale de ex. Comparatia la pret merita sa fie facuta numai daca, se aduna toate pachetele suplimentare, pt. fiecare operator. Altfel, unul va zice ca plateste x, altul y si nu are nicio valoare.
    si 5.libertatea de a alege receptorul

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)