Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default sfat.... cumparare

am o oferta sa imi iau un ss2.x la 1.500.000 la mana a doua , se merita? cam la cat ar merge ?(min,max).
    am gasit o antena offset prin sat dar e din fibra de sticla si... e juma decojita are si actuator+ motoras+montura, cat ar merge sa dau pe ea? dimensiuni: 1.80x2.00 (de ce e ovala?)..are si un lnb Cambridge "Juno" AE6 "Works 10.7-11.7 GHz. Noise Figure usually 1.0 dB or better"
    inca ceva se poate folosi dvbu asta pe post de tv tuner (adik cu antena clasica..... stiti voi...)
    si inca ceva imi mai trebe pozitioner daca am dvb?

daca aveti ceva oferte le astept cu bratele deschise!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cred ca iti mai trebuie : sa citesti mult ,mult ,pe acest forum .
    Cu siguranta vei regasi raspunsurile la intrebarile pe care le pui in topic.
    Parere personala : da merita ss2 -1,5 mil
    , antena despre care vorbesti pare offset , insa eu nu am intilnit offset din fibra , probabil exista .
    ref lnb , cred ca merita sa cumperi unul , ptr ca cel descris de tine e cam invechit .

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

SS2 la 150 ron e bine...cu antena te sfatuiesc sa iei una de 1,2 m Fe offset+lnb gold 0,3 db..Cam asta e varianta acceptabila.Nu ne-ai zis ce vrei sa vezi si locatia ta.Bafta!
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

SOS buc-ploiesti DN1a 35km buc 20km ploiesti
    vreau filme deci si posturi co***** si ceva gen spice platinum da nu neaparat....

iar despre citit de pe foum ...baieti eu vin tocma de acolo... la buc la i-caffe ...... asa ca tu daca tot stii ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by xrt3
    SOS buc-ploiesti DN1a 35km buc 20km ploiesti
    vreau filme deci si posturi co***** si ceva gen spice platinum da nu neaparat....

iar despre citit de pe foum ...baieti eu vin tocma de acolo... la buc la i-caffe ...... asa ca tu daca tot stii ...

poti sa traduci ce ai scris?
    350 kg de scule!

micro '''-ist Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Re: sfat.... cumparare

Quote Originally Posted by xrt3
    am o oferta sa imi iau un ss2.x la 1.500.000 la mana a doua , se merita? cam la cat ar merge ?(min,max).
    am gasit o antena offset prin sat dar e din fibra de sticla si... e juma decojita are si actuator+ motoras+montura, cat ar merge sa dau pe ea? dimensiuni: 1.80x2.00 (de ce e ovala?)..are si un lnb Cambridge "Juno" AE6 "Works 10.7-11.7 GHz. Noise Figure usually 1.0 dB or better"
    inca ceva se poate folosi dvbu asta pe post de tv tuner (adik cu antena clasica..... stiti voi...)
    si inca ceva imi mai trebe pozitioner daca am dvb?

daca aveti ceva oferte le astept cu bratele deschise!
    SS2 vezi ce versiune este daca e 2.6.x(adica c,d)merita daca e 2.3 trebuie sa mai citesti forumul,antena este de 1,8m fibra de sticla ptr locatzia descrisa e OK ,LNB-UL INSA TREBUIE SKIMBAT este singleband si mai are si tresold f mare,cat priveste programele pe care ti le doresti ia legatura cu @GOGI bafta!P.S.TV tuner este un modul ptr canale terestre si se poate folosi cu antena<<asa zisa radar>>......SS2 nu este TV-tuner asa ca ia-ti Gandul ca poti pune un dipol pe un stalp si vei prinde antena1!merge numai cu antena satelit si lnb de preferinta universal.
    .......nimeni nu sa nascut invatat,chiar daca are experienta

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)