Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Ajutor-recomandare receptor HD

Sunt abonat la rds la terestru ( fibra optica ). Am un receptor digital Humax,parca.
    Vreau sa cumpar un receptor HD.Lcd-ul e fullHD.CU receptorul de la RDS-RCS m-am lamurit ( vreo 3-6 luni de asteptare.)

Acum ce rugaminte am:

Vreau sa cumpar un receptor HD.
    Cartela din receptorul digital imi deschide programele HD din grila rds,cu un eventual receptor HD?
    Ce receptor HD imi puteti recomanda pentru treaba asta ?

Multumesc
    Ca romanu' nu-i nici unu', unde-s multi putea fi unu

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

In primul rand te-ai exprimat gresit : Sunt abonat la rds la terestru ......., fiindca din cate stiu eu rcs-ul nu are nici o grila de prg. terestru
    A ca ai fire/fibra optica si ai cablu digital asta este altceva , a nu se confunda digital terestru cu cablu digital cum este pe analogic
    In domeniul digital sint 2 domenii distincte din cauza modulatiilor diferite pe care le folosesc : dvb-t = digital terestru si dvb-c = cablu digital , singurul numitor comun fiind domeniul de frecvente 48-863Mhz si atat
    Acum legat de doleanta ta este cam greu de realizat practic , dar nu imposibil si iti trebuie tot un receptor de cablu digital ( dvb-c ) sau unul combo dvb-s/s2 + dvb-c ( in general cele care au posibilitatea de a monta/instala un tuner plug-in-play )
    Cat legat de decodarea grilei de prg. rcs cablu digital avand cartela lor , dar pe alt receptor mai citeste pe acest forum sau vezi ca aceasta idee mai este dezbatuta si pe alte forumuri din Ro

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ok! Multumesc.
    Ca romanu' nu-i nici unu', unde-s multi putea fi unu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)