Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10

Thread: ajutor

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default ajutor

povestea incepe in primavara cind am luat un offset de 120cm fier ,un h-h strong 2100 si un lnb inverto black ultra.problema mea este h-h, care dupa 2luni de utilizare are un joc atit de mare incit la o adiere mai puternica a vintului pierd semnalu aproape de tot pe orice satelit,tin sa spun ca antena este pe bloc.acum as vrea sa cumpar un stab sa numai am aceasta problema.credeti ca stabu-l rezista ?sau alta recomandare daca se poate

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Salut, recomand : STAB 120 .

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am stab hh120 cu triax 110 de fier si de un an merge fara probleme.Singurul inconvenient ca motorul e un pic cam lent in comparatie cu motsat 3 care l-am avut inainte.
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu am mai auzit ca viata unei monturi sa fie asa scurta,se paote sa nu fii fost strans surubul de la bratul ei si sa apara joc,orcum e clar ca ai nimerit una cu un defect!
    De la ce magazin ai cumparat-o?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default ajutor

montura a fost luata de la peruvision timisoara si credema nu stiu daca am rotit-o de 10 de la 36 grade est pina la 30 vest dar nu asta conteaza,eu intrebam de stab daca se merita sa arunc banii pe fereastra cum am facut cu aceasta.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default intrebare

Quote Originally Posted by alycrys_20 View Post
    montura a fost luata de la peruvision timisoara si credema nu stiu daca am rotit-o de 10 de la 36 grade est pina la 30 vest dar nu asta conteaza,eu intrebam de stab daca se merita sa arunc banii pe fereastra cum am facut cu aceasta.
    nu se pot repara monturile H-H,schimbat rulment sau bucsa?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@alycrys_20: Du-te la Peruvision si schimba motorul ca sigur e pb de joc si te rezolva.
    Jocuri asa de mari apar abia dupa 2-3 ani de functionare zilnica pe un DM2100...
    Succes !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default ajutor

problema este ca numai am garantia,

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Ciudat . Motorul meu strong 2100 inca functioneaza bine cu toate ca duce 11kg in spate de cel putin 4 ani.
    Singurul joc care a aparut este in plan vertical (din cauza greutatii antenei s-a uzat bucsa superioara ). Problema nu e grava pentru ca nu am avut decat sa modific unghiul pe montor.
    In plan orizontal e putin probabil sa apara joc din interiorul monturii, deoarece acolo sunt angrenajele dintate si chiar daca sunt din plastic sunt foarte rezistente.

Deci si eu cred asa cum a spus si @valentyn0_sat ca s-a slabit surubul . Mai bine demonteaza montura si verific-o. E atat de simpla in interior ca nu ai ce strica la ea.
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

la montura pe care o am am un joc destul de serios asta dupa ce anul trecut minitornada din nordul bucurestiului a facut prapad/antena a fost deviata complet era pe la 80 est de la 13 est initial/am reusit sa-i scad jocul din reglaj dar mergea greu si facea un zgomot ciudat
    colac peste pupaza in iarna trecuta la -26 grade am facut prostia sa o mut la extreme si uite asa m-am ales cu doi dinti de la angrenajul interior deteriorati noroc ca sint departe unul de altul si merge motoru
    acum folosesc doar vestu 26est-30west pina la un motor nou
    daca ai mbani schimbal cu un dm3800 face toti banii,iar daca ai si mai multi ia un stab
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)