Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

frate din ce oras esti ?
    .

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Marea majoritate a montatorilor nu au vechime mai mare de 2 luni.Asta explica totul.Cam fiecare filiala are si un angajat mai vechi care rezolva reclamatiile.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pai de ce nu ai intrebat pe forum de instalatori ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Betesig View Post

Exista asa ceva?

Daca exista vreun site si ai adresa..vrem sa stim si noi.
    Last edited by robi22; 26th September 2010 at 00:54.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Probabil ca si "profesionisti" au si un acont descis aici si sint"mandrii"de ceea ce au facut ...

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Quote Originally Posted by gepeto View Post
    Fratilor, cum naiba intru in posesia echipamentelor voastre Nu pot zilnic sa merg la casierii sa vad cand aduc echipamente(telefoane fixe, mobile si stick internet).
    aproximativ am trecut cam prin aceleasi chinuri, in februarie 2010 am semnat pt oferta rds (tv/tel/mobil/net), cand au montat fix-ul au stricat net-ul, au oprit (cumva) si cablul tv la mai multi abonati de erau sa-i linseze aia pe meseriasi nu mai detaliez ca iar ma umplu de nervi, si deabea in iunie am intrat in posesia completa a ofertei, dar asta numai cu ajutorul interventiei OPC..
    deci.. ceva pute
    Ca trece tineretea, nu-i mare paguba...
    Problema e ca trece si batranetea...

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

[QUOTE=gepeto;949877]Stiu ca subiectul montatorilor s-a tot dezbatut. Dar deja limita s-a depasit! Cea de jos...Iar cel care a patit-o sunt chiar eu!
    Sa incep cu inceputul:
    1. facut contract cu reprezentantul RCS - Florin. Baiatul, imbarligator! Aduc, nene, telefon mobil Nokia si stick USB internet maine, doar semneaza contractul. Facut 2 contracte, mare looser - EU!
    2. Dupa 2 saptamani de apeluri in gol, reusesc sa-l fac sa-mi raspunda(pe un alt mobil, pe al meu nu dorea sa ma mai contacteze) si-l amenint cu "anumite cunostinte care le am la nivel mare in RCS" daca nu-mi aduce mobilul si stick-ul. Imi aduce mobilul.
    2. Dupa alte 2 saptamani, reusesc iar sa-l contactez, vechea metoda(telefonul altuia, pe al meu il stie si nu raspunde la apel), si-l intreb de stick. Imi raspunde ca, citez: "Nu ma mai ocup de zona aia si nu aveti decat sa va duceti dupa el la casierie". Fraier eu, i-am dat si doua sutare(vechi) ca sa alunece mai usor pana la mine...
    3. Am fost aproape zilnic la 2 casierii RCS si mereu acelasi raspuns: telefoane(fixe+mobile) si stick-uri internet...reveniti maine...

inainte sa fi facut acest pas (abonament la RCS )trebuia sa fi citit pe forum de ce sunt in stare acesti meseriasi de la cea mai mare companie de telecomunicatii din Romania (sic)si atunci iti spun cu siguranta ca te mai gindeai inainte de a semna un contract si io am avut de a face cu ei ,dar nu mai vreau sa aud de RCS si inca ceva sa stii ca nu sunt de vina cei care umbla din casa in casa sa lege nu stiu ce fire sau sa monteze nu stiu ce antena ci aia care ii angajeaza fara macar sa ii intrebe cum ii cheama,deci lipsa de respect fata de client vine de la virful companiei care s-au vazut cu vreo 2 milioane si ceva de abonati si acum li se rupe ca oricum le intra banii in conturi

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Betesig View Post
    Quote Originally Posted by sifo View Post

inainte sa fi facut acest pas (abonament la RCS )trebuia sa fi citit pe forum de ce sunt in stare acesti meseriasi de la cea mai mare companie de telecomunicatii din Romania
    bai baieti dar voi credeti ca gepeto nu citeste forumul sau ce? gata nu mai facem contracte pentru ca exista 200 de montatori de kkt?
    ----------------------------------------------

Junior Member Teacher
    UNDEVA PRIN ..STRAINI...pe langa studiorile Rai
    Posts Thanks / Likes

[quote=sifo;949988]
    Stiu ca subiectul montatorilor s-a tot dezbatut. Dar deja limita s-a depasit! Cea de jos...Iar cel care a patit-o sunt chiar eu!
    Sa incep cu inceputul:
    1. facut contract cu reprezentantul RCS - Florin. Baiatul, imbarligator! Aduc, nene, telefon mobil Nokia si stick USB internet maine, doar semneaza contractul. Facut 2 contracte, mare looser - EU!
    2. Dupa 2 saptamani de apeluri in gol, reusesc sa-l fac sa-mi raspunda(pe un alt mobil, pe al meu nu dorea sa ma mai contacteze) si-l amenint cu "anumite cunostinte care le am la nivel mare in RCS" daca nu-mi aduce mobilul si stick-ul. Imi aduce mobilul.
    2. Dupa alte 2 saptamani, reusesc iar sa-l contactez, vechea metoda(telefonul altuia, pe al meu il stie si nu raspunde la apel), si-l intreb de stick. Imi raspunde ca, citez: "Nu ma mai ocup de zona aia si nu aveti decat sa va duceti dupa el la casierie". Fraier eu, i-am dat si doua sutare(vechi) ca sa alunece mai usor pana la mine...
    3. Am fost aproape zilnic la 2 casierii RCS si mereu acelasi raspuns: telefoane(fixe+mobile) si stick-uri internet...reveniti maine...

inainte sa fi facut acest pas (abonament la RCS )trebuia sa fi citit pe forum de ce sunt in stare acesti meseriasi de la cea mai mare companie de telecomunicatii din Romania (sic)si atunci iti spun cu siguranta ca te mai gindeai inainte de a semna un contract si io am avut de a face cu ei ,dar nu mai vreau sa aud de RCS si inca ceva sa stii ca nu sunt de vina cei care umbla din casa in casa sa lege nu stiu ce fire sau sa monteze nu stiu ce antena ci aia care ii angajeaza fara macar sa ii intrebe cum ii cheama,deci lipsa de respect fata de client vine de la virful companiei care s-au vazut cu vreo 2 milioane si ceva de abonati si acum li se rupe ca oricum le intra banii in conturi
    Daca ma uit la cate postari are gepeto ma indoiesc ca nu ar fi stiut ca sunt si instalatori care nu au nici o treaba cu ceea ce fac. Stati linistiti ca se intampla si prin alte parti : eu aici in Roma am facut contract cu telecom ptr net ,in trei zile a venit unul care mi-a gaurit peretii ( ca cel vechi-cablul- nu era bun zicea el ) ,a zis ca am linie telefonica mi-a last modemul si a plecat. Ramas cu instructiunile am montat tot si surprizaaaa..internet zero...Am inebunit cu setarile modemului apoi am chemat la ei si miau spus ca problema e la mine ,a venit unul trimis de ei care mi-a spus ca nu e de aici dar de la ei ..si asa sau contrazis 3 luni timp in care eu abonamentul l-am platit.Exact la 3 luni am chemat un alt operator-- fastweb si a doua zi au venit si aveam net (a trebuit sa platesc pana la implinirea unui an doua abonamente la amandoua firmele -acum este o lege care zice ca in momentul in care ai schimbat un distribuitor de servicii inainte de scaderea contractului nu mai esti obligat sa platesti abonamentul restant). Asa ca neprofesionisti sunt peste tot.Si asa ca o curiozitate modemul l-amdat unei prietene ca foloseste un alt operator si functioneaza perfect iar gaurile din pereti inca mai asteapta....
    Last edited by drag16; 26th September 2010 at 12:27.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Locuiesc in Bucuresti. Ajuta la ceva?
    da, ajuta

du-te maine la prima ora, adica la ora 9 in casieria din Camil Ressu si sigur iti ridici stickul pentru internet mobil

daca ajungi mai tarziu nu mai garantez, ca se dau ca painea calda !

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

fiecare cu experietza lui eu am patit invers m.am abonat la telecom au venit imediat au instalat totul,(adevarati profesionisti) dupa un an am renuntat la ei pentru ca aveam o viteza de nu mai 3 mega fastweb mi.au facut o oferta mai buna zicandu-mi ca ei garanteaza un minim de 7 mega,au venit dupa 2 luni mi-au aruncat modemul pe masa si surpriza dupa 6 luni ca abonat fastweb navighez cu o viteza maxima de 1 mega......concluzia.....sanatate la toti providerii de net si televiziune....vorba aia tot kkatu pute la fel
    Last edited by laur69; 26th September 2010 at 12:50. Reason: ..

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur21 View Post
    fiecare cu experietza lui eu am patit invers m.am abonat la telecom au venit imediat au instalat totul,(adevarati profesionisti) dupa un an am renuntat la ei pentru ca aveam o viteza de nu mai 3 mega fastweb mi.au facut o oferta mai buna zicandu-mi ca ei garanteaza un minim de 7 mega,au venit dupa 2 luni mi-au aruncat modemul pe masa si surpriza dupa 6 luni ca abonat fastweb navighez cu o viteza maxima de 1 mega......concluzia.....sanatate la toti providerii de net si televiziune....vorba aia tot kkatu pute la fel

ce e in italia nu se numeste internet...viteze de kkt pe o groaza de bani.cat platesti la fastweb pe luna?in jur la 30 de euro, corect? ce viteza ai? 1 mega.

pai du-te in romania si ia cel mai scump abonament de la orice provider, si iti zic eu ca nu vei depasi lunar 25 de euro si vei avea viteze de peste 7 mega. tu ai noroc cu fastweb-ul ca au venit. eu i-am sunat acum 6 luni de zile si mi-au zis ca o sa ma contacteze.si acum astept sa ma sune.
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by innesat91 View Post
    ce e in italia nu se numeste internet...viteze de kkt pe o groaza de bani.cat platesti la fastweb pe luna?in jur la 30 de euro, corect? ce viteza ai? 1 mega.

pai du-te in romania si ia cel mai scump abonament de la orice provider, si iti zic eu ca nu vei depasi lunar 25 de euro si vei avea viteze de peste 7 mega. tu ai noroc cu fastweb-ul ca au venit. eu i-am sunat acum 6 luni de zile si mi-au zis ca o sa ma contacteze.si acum astept sa ma sune.
    daca e sa vedem ce se intampla in italia si ce zice gepeto nu e mare diferentza...acelasi kkt nume diferite

Junior Member Teacher
    UNDEVA PRIN ..STRAINI...pe langa studiorile Rai
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur21 View Post
    daca e sa vedem ce se intampla in italia si ce zice gepeto nu e mare diferentza...acelasi kkt nume diferite
    ai dreptate doar suntem latini nu? Lui socra-miu cand era boom-ul boomului cu serie a si primera i-au fixat antena pe un copac in curte si la fiecare adiere de vant era pauza si pe televizor ( nu mai zic ca de la diblurile alea -sa uscat si caisul ala) de a trebuit sa-si cumpere singur stalpul pe urma sa-l bage in pamant si sa-i cheme dupa-aia si sa plateasca din nou montarea antenei.Asa ca uscaturi sunt peste tot

Faithful Member Expert
    casa cu flori, strada sperantei, la etaj...
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gymi View Post
    Marea majoritate a montatorilor nu au vechime mai mare de 2 luni.Asta explica totul.Cam fiecare filiala are si un angajat mai vechi care rezolva reclamatiile.
    Sa inteleg ca asta ii scuza de faptul ca habar nu au ce fac si si-au batut joc de om? Eu am o solutie pentru astfel de oameni... SA SE DUCA LA SAPA!
    Do you want to see a picture of a beautiful person? Hold up a mirror...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)