Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Dream Multimedia un service de KKT !!!

Am DM800 cu ,,boot problem,, adica se boot abia dupa vreo 20 de minute . De aproape 2 ani face asa . M-am hotarit sa-l trimit in Germania in iunie 2010 , la service . Cum l-am trimis asa l-am si primit inapoi . Nu l-au reparat deloc , basca l-au mai si tinut 2 luni la ei . Acum in septembrie 2010 ,m-am suparat din nou si l-am retrimis la ei cu doua pagini scrise cu litere mari sa-l testeze . Cum credeti ca l-am primit inapoi ? Ati ghicit , exact la fel cu Firmware Update ,cica . L-am pus in priza , NU SE BOOTEAZA si au bulit si HDMI output . Cred s-au imbecilizat si nemtii . Halal de ei ! Deci sa n-aveti mari asteptari de acum inainte si de la astia .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Nu cumva ai tu o Clona

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Mai oameni buni ,ce tot o trageti cu clonele ,cam tot ce este electronic si electric prin casele voastre ,a tuturora ,minim 50% sant cu componente facute in china ,de orezari .asa ca ....nu conteaza ca e Sony ,Pana sau Samsung,Philips ,tot miroase a orezar ,daca nu credeti ,am sa fac poze cu diferite componente in diferite aparate de firma .
    Ex. in tv lcd Samsung ,monitoare de tot felul ,cad componente din cauza calitatii lor ,pocnesc condesatorii de pe sursa si nu numai .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Asta e riscul achizitionarii de aparatura electronica din strainatate,cu pret ceva mai mic.Daca era luat din Romania,erai protejat de legi ale consumatorului
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

buna asta cu protectia consumatorilor/buna ca gluma nu ca altceva/ia sa-i intrebam pe cei ce au luat produse electronice de la ultra-pro unde mai au ei sevice si garantie?[aud!},sau de la flamingo ori de la teknosa ce a raposat repede dupa ce a umplut piata cu jeguri turcesti
    @ porcusor
    diferenta dintre original si clona nu e ca amindoua au produse din china in componenta ci ca una are o calitate pe care cealalta nu o va avea niciodata
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@stavros , nu cred ca dmm e de kkt , si mai degraba firma de la care ai cumparat au service de kkt, distribuitorul , miramas sa iti vanda tzie dmm ceva....

un alt exemplu clasic ,

primul dintre voi care imi instaleaza IOS 4.1 pe un Ciphone , are un premiu de 100 de euro de la mine

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default RE

Quote Originally Posted by stavros View Post
    Am DM800 cu ,,boot problem,, adica se boot abia dupa vreo 20 de minute . De aproape 2 ani face asa . M-am hotarit sa-l trimit in Germania in iunie 2010 , la service . Cum l-am trimis asa l-am si primit inapoi . Nu l-au reparat deloc , basca l-au mai si tinut 2 luni la ei . Acum in septembrie 2010 ,m-am suparat din nou si l-am retrimis la ei cu doua pagini scrise cu litere mari sa-l testeze . Cum credeti ca l-am primit inapoi ? Ati ghicit , exact la fel cu Firmware Update ,cica . L-am pus in priza , NU SE BOOTEAZA si au bulit si HDMI output . Cred s-au imbecilizat si nemtii . Halal de ei ! Deci sa n-aveti mari asteptari de acum inainte si de la astia .
    Salutare,

te rog sa-l trimiti la noi- Satmultimedia.. ne gasesti tu.. ...il trmitem noi unde trebuie ..cum trebuie...

da-mi un mail sau PM

Surf Placut!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Multumesc la toti pentru aprecieri si , uneori, dezaprecieri . DM800 l-am luat de la distribuitorul oficial din USA , ishopdream in octombrie 2008 . Este original , cu serie , holograma si tot tacimul , inclusiv verificat online . N-am dat banii pe clone si nu sint ,,investitor,, in electronice copiate , cu tot pretul lor mic .
    Sint multi care au dat de DM800 cu problema asta si erau din primele serii aparute , banuiesc , desi nu mai retin exact data lansarii . Si pe forumuri straine am vazut destui . Acum 2 ani am incercat cu diverse imagini etc. alte solutii si n-a mers si l-am lasat asa pina m-am hotarit sa-l trimit la sevice Dream Multimedia .
    Cu salutarile de rigoare celor de la Satmultimedia , am sa va contactez , daca nu-i prea tirziu , in zilele acestea , daca se mai poate face ceva .
    Mai am o precizare , de la dealer-ul american luasem chiar 2 (doua) DM800 , insa unul a avut acest ,,boot problem,, celalalt perfect OK . Supararea mea de acolo vine , de la faptul ca am 2 scule si una-i schiopa iar celor de la service nu le-au pasat deloc . Ce era sa fac sa trimit aparatul pina in State , cind Germania e aici aproape ?!

Numai bine tuturor ,

stavros

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)