Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 81
    Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default iPhone4 in Romania[Orange Vodafone si Cosmote]

Vine incet incet si in Romania , probabil din 27 Septembrie .

https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/iphone-4

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

deja de maine se poate cumpara ifonu'

"Orange, numărul unu pe piaţa de telefonie mobilă, lansează mine n Romnia iPhone 4, cea mai nouă variantă a telefoanelor produse de Apple.
    Telefonul va fi pus n vnzare pe 24 septembrie, ncepnd cu ora 0:00, n magazinul online Orange."
    http://www.zf.ro/business-hi-tech/or...mania-7399997/

Ca trece tineretea, nu-i mare paguba...
    Problema e ca trece si batranetea...

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

zilele astea m-am jucat cu un iphone 4 nu e nu stiu ce diferenta intre un 3gs si iphone 4,mi-a placut diplayul si cum filmeaza

Banned

Posts Thanks / Likes

Iphone 4 are procesor cu ~50% mai rapid , dublu RAM , dublu rezolutie , dublu dpi , baterie mai buna , giroscop , wifi N , etc .

Preturile la Orange :

iPhone 4 16 GB cu abonament 2 ani:
    • ab 8 (11 eur) + opt mysmartphone 449eur
    • ab 12 (19eur) + opt mysmartphone 349 eur
    • ab 20+ opt mysmt 249 eur
    Abonament pantera 29 (29 eur): 2 ani
    • 219 eur iPhone 4 16 gb
    • 319 eur iPhone 4 32gb
    Abonament pantera 49: 2 ani
    • 169 eur iPhone 4 16gb
    • 270 eur iPhone 4 32 gb

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Wink

@KB

In week-end merg sa iau un HTC HD2...convinge-ma ca e mai bun decat un iPhone ! !
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

Banned

Posts Thanks / Likes

Nu pot sa te conving , pentru ca nu e mai bun decat un iPhone 4

Le iei ambele in mana si alegi . Daca ai lua un iPhone 4 jailbreak-at in mana , nici nu ar mai trebui sa faci comparatia , ai uita de HTC instant

Banned

Posts Thanks / Likes

iPhone 4 a ajuns si in Moldova

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pai pentru mine HD2 are ecran mai mare decat ip,deci pot face un 'remote desktop' pe un server,din cafeneaua de la colt ,usor si elegant !

Apoi,chiar daca ma mananca si vreau android...il pun pe HTC...pentru ca pot alege ce rulez: Windows Mobile or Android ! ceea ce ip nu poate face...

bafta

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Nu pot sa te conving , pentru ca nu e mai bun decat un iPhone 4

Le iei ambele in mana si alegi . Daca ai lua un iPhone 4 jailbreak-at in mana , nici nu ar mai trebui sa faci comparatia , ai uita de HTC instant

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Banned

Posts Thanks / Likes

Cine mai foloseste Windows Mobile ? Suntem in 2010 , totusi ..

Daca vrei iOS si Android , merg pe iPhone foarte bine .

Nu vad de ce ai nevoie de un duplicat , iOS e suficient .
    Gasesti 100% aplicatia de care vorbeai , intre cele ~265.000 de aplicatii ...

PS Am TeamViewer si VNC pe iphone , merg perfect.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default iTitle

Stii de ce nu imi iau iPhone...voi astia cu "i" sunteti ca o plaga...
    iPad,iphone,ipod,iSheet,iFuck,iDick,iThink,iAntiWi ndows,iAntiHTC,iAntiALL,iAntiNothing,iAntiME,iAMTH EBEST

i-a mai lasati-ma in a mea "i"... si cel ce ruleaza acuma Microshitu' tot asa o inceput,ca voi acuma ! peste un an doi,o sa il blestemati ca pe Bill...toti sunteti ca un grup si reactionati ca un grup,chiar si cand ala mare spune(nu recunoaste)ca sunt probleme technice majore cu partea de hardware...

si 250000 de aplicatii..ce naiba faci cu ele ? e un telefon !ca merge la 500Mh sau la 1000Mh ! ! ! imi da bani inapoi pe calls ? imi face convorbirea mai repede ,afacerile mai bune !?
    sau pune flash-ul mai repede si fara scandal ? sau...multitaskingu' ala de jale !

oricum,nimic personal dar sunteti patetici.
    scuze,sunteti iPatetici !

baFTA de la mine,iHD2
    Last edited by rolion; 27th September 2010 at 01:33. Reason: iCorectat erorare de iScriere...

Banned

Posts Thanks / Likes

Sint o mica frustrare pentru ca esti antitrend ?

Da , toate produsele i se vand ca painea calda . Si asta enerveaza multa lume De fapt nu asta enerveaza ci fapul ca ar fi cam scumpe si nu sunt solduri niciodata la produsele i . Nici macar la Craciun , cand altii cu aparate banale vin cu oferta de 1 euro sau 10 euro , , i ramane sus , si culmea se vinde mai bine ca cel de 1 euro cu ecranul cat bucata de faianta din baie .

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

nu frustrare,deloc...
    pentru cine intreaba,recomand ishit pentru home users si cei ce vor sa se vada pe drum cu cabluri albe atarnandu-le de urechi.

pentru business...Windows Mobile rulezzz

iar pentru cei serioshi,le recomand sa astepte pentru HTC HD7.

baFTA

Banned

Posts Thanks / Likes

Serios , stii ce cota de piata are Windows Mobile ?

Da , mica , si partea proasta e ca e si in scadere .

Pe piata exista doar doua sisteme de operare pentru smartphones care conteaza : Apple iOS si Google Android , desi asta din urma incepe cu virusi si troieni , ma rog ...

Restul sistemelor nu prea mai conteaza .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

multi cred ca MAC e cool (cocalari sau cunoscatori care au nevoie de ceea ce poate OSX), altii ca LINUX e cool (cei care se cred experti sau chiar sunt), altii ca Win e tot ce ai nevoie (cei care nu-s pretentiosi si nici experti).
    mie-mi plac toate, din motive diferite! ca urmare le utilizez pe toate... dar dupa 7 ani de utilizare MAC-ul ramane MAC!
    asa si cu iPhone... android e misto dar... nu e iOS!
    MacMini, MacBookAir, Dolce Interactiv, Focus DTH, Digi CATV digital

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Sint o mica frustrare pentru ca esti antitrend ?

Da , toate produsele i se vand ca painea calda . Si asta enerveaza multa lume De fapt nu asta enerveaza ci fapul ca ar fi cam scumpe si nu sunt solduri niciodata la produsele i . Nici macar la Craciun , cand altii cu aparate banale vin cu oferta de 1 euro sau 10 euro , , i ramane sus , si culmea se vinde mai bine ca cel de 1 euro cu ecranul cat bucata de faianta din baie .
    i-urile nu-s chiar asa scumpe... depinde de unde le achizitionezi. daca esti cocalar si le cumperi de la altex la 10000ron doar pt ca e un mar pe ele... sunt scumpe! daca vrei mac sau iphone (pt ca il iei pt toate functiile lor) la pret rezonabil... faci abo sau il iei din state la preturi rezon... sunt multe terminale mai schumpe ca iphone la fel cum sony vaio, in multe cazuri, sunt mai scumpe ca macbook...
    MacMini, MacBookAir, Dolce Interactiv, Focus DTH, Digi CATV digital

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)